Mięso mielonePixabay / Alexas_Fotos

Większość szefów kuchni przenigdy nie mieli mięsa za pomocą maszynki. Mają inny genialny trick

Wiele osób uwielbia mięso mielone. Zazwyczaj mielą je za pomocą specjalnej maszynki lub korzystają z możliwości kupienia gotowego mięsa mielonego w sklepie. Okazuje się, że szefowie kuchni przenigdy tego nie robią. Mają inny lepszy patent.

Mięso mielone należy do jednych z najczęściej wykorzystywanych. Można z niego zrobić obłędne kotlety, klopsy lub dodać je do różnych aromatycznych zup i gulaszy. Jest często wykorzystywane w naszych domach, jak i w wykwintnych restauracjach.

W jaki sposób najczęściej radzimy sobie ze zmieleniem mięsa? Wielu z nas kupuje gotowe w sklepie lub korzysta ze specjalnej maszynki oraz robotów kuchennych, które mają takie funkcje. Okazuje się, że szefowie kuchni mają na to inny sposób.

Jeden prosty trick może naprawdę mocno zrewolucjonizować naszą kuchnię. Szczególnie przypadnie ona do gustu wielbicielom kultowego tatara. Nie bez znaczenia jest fakt, że wszystkie niezbędne narzędzia znajdują się w naszej kuchni.

1 banalna sztuczka i problem przy robieniu pierogów znika w zapomnienie. Korzystają z niego Gessler i Makłowicz1 banalna sztuczka i problem przy robieniu pierogów znika w zapomnienie. Korzystają z niego Gessler i MakłowiczCzytaj dalej

Szefowie kuchni nie mielą mięsa za pomocą maszynki. Mają inny genialny trick.

Kupowanie gotowego, zmielonego mięsa jest z pewnością dużą oszczędnością czasu, jednak szefowie kuchni go odradzają. Każdy smakosz powinien znać powód, dlaczego przenigdy nie należy go kupować w sklepie.

Okazuje się, że zawsze dokładnie przyjrzeć się gotowemu kawałkowi wołowiny, wieprzowiny lub innego mięsa, a dopiero potem go zmielić. Tylko wtedy mamy pewność, że wybrane przez nas mięso jest doskonałej jakości.

Nie każdy ma w domu specjalną maszynkę do mielenia mięsa. Nic strasznego szefowie kuchni do jego mielenia wykorzystują zupełnie inne kuchenne narzędzie. Może być ono dla wielu osób sporym zaskoczeniem. O co chodzi?

Dzisiaj grzeje:

  1. Puszyste racuchy Okrasy biją na głowę wszystkie inne. Sekretny składnik sprawi, że pokocha je cała rodzina
  2. Wizja Jackowskiego o Bożym Narodzeniu przeraziła osoby planujące wyjazd. Niepokojące słowa
  3. Buraki zmiksowane z dwoma dodatkami działają lepiej niż antybiotyk. Nic nie ma potężniejszego działania

Kupione mięso możemy rozdrobnić za pomocą zwykłego kuchennego noża. Musi być on jednak dosyć ostry. Inaczej siekanie mięsa może się okazać bardzo czasochłonne. Jak się do niego zabrać?

Zanim zaczniemy siekać mięso, warto się odpowiednio przygotować. Oprócz ostrego noża, przydatna będzie drewniana deska, którą możemy ustabilizować wkładając pod nią kawałek mokrego ręcznika.

Szefowie kuchni cenią tę metodę, ponieważ dzięki temu mięso ma delikatną i wyczuwalną strukturę oraz rozpływa się w ustach. Szczególnie, warto ją wykorzystać podczas przygotowania tatara lub mięso drobiowe np. siekane kotlety z kurczaka.

Skorzystacie z sekretnego tricku szefów kuchni? Jedno jest pewne dzięki niej żadna zepsuta maszynka do mięsa lub robot kuchenny przenigdy nie będzie już straszny i nie pokrzyżuje żadnych obiadowych planów!

2-letnie dziecko zjadło mięso z Lidla, niestety chłopiec zmarł po długiej chorobie. Smutna sprawa z Francji nadal budzi wielkie emocje2-letnie dziecko zjadło mięso z Lidla, niestety chłopiec zmarł po długiej chorobie. Smutna sprawa z Francji nadal budzi wielkie emocjeCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 11 listopada. Zła wiadomość dla wielu Polaków
  2. Cudowny produkt, bije na głowę sklepowe wersje. Jeśli masz jabłka, zrobisz go błyskawicznie
  3. Piła sok z kapusty przez miesiąc i teraz nie może bez niego żyć. Pozbyła się problemów zdrowotnych, które niepokoiły ją przez lata
  4. Łatwiejszy do zrobienia niż sok czy syrop, a tak samo skuteczny. Na jesienne przeziębienia sięgnij po napar z imbiru
  5. Najszybsze ciastka z czekoladą na świecie, wystarczą 2 składniki i 3 minuty. Możesz jeść je na gorąco, goście oniemieją z zachwytu
  6. Niezwykle prywatne i intymne wyznanie Tatiany Okupnik. “Nikomu nic do tego!”
  7. Projektant PlayStation 5 zdradza zaskakujące szczegóły z produkcji. Urządzenie miało wyglądać jeszcze inaczej

źródło: pikio

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł