Mięso wycofane z obrotuJakub Kossakowski / materiały własne

Ostrzeżenie dla wszystkich konsumentów, mogą być w twojej kuchni. Nie jedz i od razu wyrzuć, sanepid nie ma złudzeń

Mięso i inne produkty okazały się niebezpieczne dla zdrowia. Mamy oficjalne oświadczenie GIS-u. Jeśli masz je w kuchni, natychmiast pozbądź się ich, stwarzają poważne zagrożenie dla zdrowia i życia konsumentów.

Polacy zdecydowanie kochają mięso. Ciężko znaleźć naszego rodaka, który z całkowitą pewnością potrafiłby powiedzieć, że jego smak i faktura mu nie odpowiadają. Choć wiemy jakie to ciężkie, lepiej pozbyć się tego mięsnego produktu jak najszybciej.

Uszykuj sobie kilka słoiczków i codziennie zażyj 3 płaskie łyżki - nie mniej ni więcej. Nie ma lepszego sposobu na jesienne osłabienieUszykuj sobie kilka słoiczków i codziennie zażyj 3 płaskie łyżki - nie mniej ni więcej. Nie ma lepszego sposobu na jesienne osłabienieCzytaj dalej

Mięso, którego pod żadnym pozorem nie należy spożywać

Główny Inspektorat Sanitarny jest instytucją, która zajmuje się chociażby badaniem produktów dostępnych na rynku. Duża część badań poświęcona jest jedzeniu, które testuje się pod kątem niebezpiecznych substancji, mikroorganizmów oraz ogólnej szkodliwości dla zdrowia człowieka.

Często GIS informuje Polaków o kolejnym znalezisku w jedzeniu, które wywołać może ciężką chorobę lub inne nieprzyjemne dolegliwości czy powikłania. Nie inaczej jest tym razem - choć teraz ostrzeżenie dotyczy aż 3 bardzo popularnych produktów.

Deska Serów Lidla, Ser niderlandzki kozi jest towarem, który dzięki pracy laborantów, został wycofany z rynku. Wykryto w nim listeriozę, chorobę wywołującą gorączkę, dreszcze, bóle mięśni i dolegliwości pokarmowe. Objawy ustępują zwykle po kilku dniach od zatrucia, lecz listerioza może wywołać także groźne powikłania.

Dzisiaj grzeje:

  1. Przepis Anny Lewandowskiej na pyszne domowe gołąbki zaskakuje. Wszystko za sprawą 1 składnika, który dopełnia ich smak
  2. Do Polski nadciąga zima. Śnieg spadnie lada dzień, podali termin. Zwolennicy zimowych wyjazdów się ucieszą
  3. Jesienna surówka, której nikt się nie oprze. 3 składniki zrobią furorę wśród gości

Wycofane zostały partie z datami ważności od 28-10-2020 do 30-12-2020. Jeśli i ty masz którąś z nich w domu, natychmiast ją wyrzuć.

W ostrzeżeniu poinformowano także o zagrożeniu płynącym ze spożycia kilku produktów firmy Lajkonik. Są to: Paluszki z sezamem 150G (daty ważności 12.04.2021 i 26.04.2021), Koktajlowy Mix 230G ( daty ważności19.04.2021 20.04.2021 21.04.2021 17.05.2021), Wypiekarnia Bajgle z ziołami prowansalskimi 70g (daty ważności 25.04.2021 26.04.2021 10.05.2021) oraz Wypiekarnia Paluchy Oryginalne 70g (daty ważności 26.03.2021 10.04.2021)

Do wyprodukowania tych przekąsek użyto sezamu, który zawiera w sobie tlenek etylenu. Substancja ta jest szkodliwa dla zdrowia, a jego stosowanie i wprowadzanie na rynek europejski jest zakazane.

Fani tatara będą zasmuceni, ponieważ GIS poinformował także o wycofaniu popularnej marki tatara wołowego. Mowa o Tatarze wołowym, firmy Sokołów o wadze 200 g. Dokładny numer partii to: 02891 02892K a data ważności do spożycia: 29.10.2020.

W mięsie wykryto obecność Escherichia coli wytwarzające toksynę Shiga. Chociaż termin ważności jest od dłuższego czasu nieważny, to część z was mogła schować tatara do zamrażarki i o nim zapomnieć. Jeśli masz go u siebie, pod żadnym pozorem go nie jedz.

Spożycie powyższych produktów jest wyjątkowo niebezpieczne, więc warto zastosować się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i zrezygnować z konsumpcji.

46-latka chciała zapłacić za zakupy spożywcze i podała 100 zł. Kasjer spojrzał na banknot, zbladł i od razu wezwał policję46-latka chciała zapłacić za zakupy spożywcze i podała 100 zł. Kasjer spojrzał na banknot, zbladł i od razu wezwał policjęCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Premier Morawiecki nie mógł dłużej milczeć. Zwrócił się do Polaków, ważne słowa
  2. Państwo wkroczyło na pola rolników i odebrało im ziemię. Ani złotówki rekompensaty
  3. Placki ziemniaczane bez smażenia? Smakują jeszcze lepiej niż z patelni, wystarczy zastosować 1 trik
  4. Często się przeziębiasz i łapiesz infekcje? W domu zrobisz syrop na bazie octu jabłkowego, który niesamowicie wzmocni odporność
  5. Gessler przeszła samą siebie. Jej przepis na kotlety po lwowsku jest absolutnym hitem
  6. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktor
  7. Rodzice ocenili efekty zdalnego nauczania. Sytuacja wygląda fatalnie, badania nie kłamią

Źródło: pysznosci.pl, gov.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł