Mięso, jajka, sałata i komunikat GISPixabay / webandi / blende12 / jackmac34

Mięso, sałata, jajka i łyżki kupowane przez wszystkich wycofane. Uwaga: pod żadnym pozorem nie używaj ich do gotowania

Nie da się ukryć, że mięso, jajka i mieszanki sałat są często wybieranymi produktami. Jakiś czas temu zdecydowano, że znikną one z półek sklepowych. Mix z rukolą był dostępny między innymi w supermarketach Biedronka i Lidl. Mięso również mogło znaleźć się w naszych koszykach.

Smakowite mięso prosto ze sklepu przeważnie nie wzbudza naszych podejrzeń. Okazuje się, że czasami podczas zakupów możemy nabyć niebezpieczne dla zdrowia produkty, które nie powinny być dopuszczone do sprzedaży. Co zostało wycofane ze sklepów?

Nieprawdopodobnie skuteczne, oszałamiające sposoby na suszenie grzybówNieprawdopodobnie skuteczne, oszałamiające sposoby na suszenie grzybówCzytaj dalej

Mięso, jajka i sałata okazały się sporym zagrożeniem

Bez wątpienia ze sklepów spożywczych regularnie wracamy zaopatrzeni w mięso i inne popularne produkty spożywcze. Portal Głos Koszaliński przedstawił niedawno listę, na której znalazły się uwielbiane smakołyki, wycofane ze sprzedaży.

Okazuje się, że popularne mięso mogło nam znacznie zaszkodzić. We wrześniu GIS przekazał komunikat dotyczący mrożonych pałek kurczaka. Zagrożeniem była bakteria Salmonelli. Pałki pakowane były w opakowania 600 g, a ich producentem był Janex. Właśnie ten zakład powiadomił sklepy o konieczności wycofania towaru.

Jeżeli w zamrażarce masz mięso z udek kurczaka od tego producenta, które zamrożono 6 maja, lepiej nie ryzykuj jego spożywania. Salmonella powinna zostać zniwelowana za sprawą obróbki cieplnej, jednak może ona przenieść się na inne powierzchnie.

Mięso nie jest jedynym zagrożeniem. 7 września firma Eisberg z Legnicy przekazała informacje o wycofaniu 30 partii rukoli i mieszanek, w których się znajdowała. Można było je nabyć między innymi w sklepach Biedronka i Lidl. Wykorzystywał je również McDonald's. Jaki niepożądany dodatek skrywała rukola?

Dzisiaj grzeje:

  1. Przepis na zniewalająco puszysty sernik z wiaderka. Nigdy nie opada, zawsze się udaje
  2. Żona polskiego podróżnika potwierdziła. Rozwodzą się, ogromne zaskoczenie
  3. Domowy syrop z marchewki uleczy z kaszlu i usunie flegmę z płuc. Niezwykle skuteczny i tani, posmakuje każdemu

Niebezpieczne produkty spożywcze wycofane ze sklepów

Rukola, podobnie jak wcześniej wspomniane mięso, była skażona bakterią Salmonelli. Wadliwy produkt dotyczy partii z datami od 30.08 do 7.09. Najbardziej należy uważać na mix z rukolą 140 g. Okazuje się, że również jajka mogą stwarzać zagrożenie.

Salmonella została wykryta również w jajkach o oznaczeniach 1PL 30261302 W-WYBIEG z datą partii od 30.07 do 20.08. Zgodnie z doniesieniami portalu Głos Koszaliński, stado z kurnika K-16 zostało wybite, a 19 partii jajek wycofano ze sprzedaży.

Mało kto spodziewałby się, że kulinarnym zagrożeniem mogą stać się również łyżki. Okazuje się, że chińskie, nylonowe produkty od firmy Fackelmann z Tomic przyczyniają się do migrowania pierwszorzędowych amin aromatycznych do jedzenia. Jeżeli macie w domu takie łyżki, lepiej ich nie używajcie.

Nie da się ukryć, że powyższe informacje nie napawają optymizmem, jednak przeważnie odpowiednie służby reagują niemal natychmiast i odejmują radykalne kroki. Warto jednak sprawdzić, czy któryś z niebezpiecznych produktów nie znalazł się w naszej kuchni.

Nie wylewaj, pij 3 szklanki dziennie wody po ugotowanych ziemniakach. Cudowne efekty zauważysz po 3 tygodniachNie wylewaj, pij 3 szklanki dziennie wody po ugotowanych ziemniakach. Cudowne efekty zauważysz po 3 tygodniachCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Ministerstwo Zdrowia przekazało wstrząsające informacje. Sytuacja wymknęła się spod kontroli, jakie kroki podejmie rząd?
  2. Każdy pamięta utwór z filmu "Niekończąca się opowieść". Wiemy jak wygląda Limahl i z czym powraca na scenę po latach
  3. Smakowite śniadanie w parę chwil, maślane drożdżówki jak u babci. Posypane kruszonką i niesamowicie pyszne
  4. Przepis sąsiadki Ewy Wachowicz na chrupiące pierogi z kurczakiem bije rekordy popularności. Niepowtarzalny smak zapewnia oryginalny farsz
  5. Błyskawiczny sernik Oreo bez pieczenia. Zrobisz go w 15 minut, fani ciasteczek oszaleją ze słodkiego szczęścia
  6. 14 owczarków niemieckich otoczyło małą dziewczynkę. Ojciec wszystko nagrał
  7. Niepublikowane dotąd zdjęcia i wielki sekret Andrzeja z "Rolnicy. Podlasie" ujrzały światło dzienne. Fani są zachwyceni

Źródło: Głos Koszaliński

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł