Mięso kosztowało nadzwyczaj dużopixabay.com/ReinhardThrainer

Zamówili mięso smażone, rybę i wodę. Prawie dostali zawału widząc na rachunku astronomiczną kwotę

Mięso z restauracji, które serwuje mocno ekskluzywne dania, może kosztować krocie, wszak jakość produktów oraz doświadczenie kucharza warte są dużych pieniędzy. W pewnym lokalu właściciele policzyli sobie za kolację dla niewielkiej grupy znajomych grube tysiące. Widząc rachunek prawie dostali zawału.

Mięso dla wielu ludzi jest podstawą żywienia, a możliwość zjedzenia smacznego steka powoduje w nich przyspieszone tętno. Kiedy jesteśmy na wakacjach nasza czujność może zostać uśpiona, wszak lubimy sobie pofolgować. Siedząc w drogiej restauracji spodziewamy się, że nasz rachunek będzie duży. Niestety, grupa turystów z Japonii nie przeczuwała, że właściciele lokalu policzą ich na grube tysiące.

Skandal, turysta chciał się napić tylko kawy i wody. Wpadł w osłupienie widząc rachunekSkandal, turysta chciał się napić tylko kawy i wody. Wpadł w osłupienie widząc rachunekCzytaj dalej

Mięso, woda i ryba kosztowały krocie - do akcji wkroczył urząd miasta

Japońscy turyści postanowili wybrać się na kolację. Nie miała być w żadnym wypadku wyjątkowa, zwykły wspólny posiłek, podczas którego zamówili rybę, steki oraz wodę do popicia. Na posiłek wybrali niewielką restaurację, która mieściła się bardziej na uboczu. Kiedy skończyli jeść i poprosili o rachunek ich oczom ukazała się niebotyczna suma. Za wszystkie dania lokal zażyczył sobie 1098 euro, czyli prawie 5 tysięcy złotych.

Dzisiaj grzeje: 1. 4 ogromne i częste błędy podczas kiszenia ogórków. Lepiej na nie uważaj, bo mogą sporo kosztować
2. Szykuje się nowa opłata, resort jest na "tak". Będziemy musieli płacić dodatkowo po 300 zł

Sprawa została zgłoszona na policję. Kiedy lokalni urzędnicy dowiedzieli się o incydencie postanowili zainterweniować. Burmistrz miasta odniósł się do sytuacji i zapowiedział, że przebada okoliczne restauracje. Finalnie właściciele restauracji, która zażyczyła sobie 5 tysięcy złotych za kilka dań, zostali ukarani 20 tysiącami euro kary finansowej.

Niestety, takie przypadki w Wenecji nie są niczym nowym, więc każdy turysta chcący zjeść w restauracji, musi przygotować się na duże wydatki.

Najlepsze newsy:

1. Szykuje się nowa opłata, resort jest na "tak". Będziemy musieli płacić dodatkowo po 300 zł
2. Nowe ognisko koronawirusa na Śląsku. Prawie 200 zarażonych
3. Nagła zmiana. Ceny masła zwalają z nóg, Polacy zadziwieni
4. Banknot 10 zł jest właśnie niewyobrażalnie cenny w Biedronce. Bardziej niż kiedykolwiek
5. Włóż do papierowej torebki kilka pomidorów i jedno jabłko. Efekt cię mocno zaskoczy, nigdy nie z tego nie zrezygnujesz
6. Reprezentacja Polski bez selekcjonera. To już oficjalne, podano ostateczny komunikat, kontrakt z PZHL rozwiązany

Źródło: turystyka.wp.pl

Następny artykuł