Mięso zostało dzisiaj wycofane ze sklepów..

Stało się, dosłownie przed chwilą zostało wycofane. Nie używaj do gotowania ani smażenia pod żadnym pozorem

Mięso, z którego często przyrządzamy pyszne kotlety, okazało się szkodliwe. Przed chwilą GIS poinformował o zagrożeniu. W mięsie wykryto szkodliwe bakterie, dlatego nie należy go spożywać, w przypadku zjedzenia określonej partii produktu, należy skonsultować się z lekarzem.

Mięso jest jednym z tych artykułów spożywczych, które zawsze powinny być jak najświeższe, w przeciwnym wypadku jego zjedzenie wiąże się z bardzo dużym ryzykiem. Czasem jednak Państwowa Inspekcja Sanitarna informuje konsumentów o szkodliwości drobiu czy wieprzowiny ze względu na wykrycie w nich groźnych bakterii. Dzisiaj dowiedzieliśmy się o niebezpieczeństwie, jakie wiąże się ze spożyciem mięsa z indyka z pewnej firmy.

Kamila zajrzała do lodówki w Biedronce. Długo stała jak wryta, mogła zrobić tylko jednoKamila zajrzała do lodówki w Biedronce. Długo stała jak wryta, mogła zrobić tylko jednoCzytaj dalej

Mięso z indyka wycofane z obrotu

Mięso dostępne w wielu sporych sklepach okazało się zbyt niebezpieczne, by można było dalej je sprzedawać. Co prawda produkt jest spożywany po obróbce cieplnej, a wysoka temperatura zabija większość groźnych substancji. W tym przypadku istnieje jednak ryzyko, że wykryte w surowym mięsie bakterie można łatwo przenieść na blat kuchenny czy inne powierzchnie. Państwowa Inspekcja Sanitarna wykryła je w aż 4 z 5 zbadanych próbek. W indyku znaleziono Salmonellę z gr. O7.

Dzisiaj grzeje:

  1. Piorunujący przepis na kotlety schabowe po amerykańsku skrywa tajemnicę soczystości. Lepszych jeszcze nie jadłeś
  2. Już od jutra będą obowiązywały nowe ograniczenia. Rząd wydał decyzję ws. ruchu granicznego
  3. Zapłacił za kiełbasę banknotem 500 zł. Ekspedientka wydała 490 zł reszty, zamarła odkrywając prawdę o banknocie

Zjedzenie indyka może więc grozić zakażeniem i wystąpieniem salmonellozy. Bakterie salmonelli wykryto w mięsie z indyka na kotlety marki „Morliny” o wadze 500 g, nr partii 2261003002 i terminie przydatności do spożycia: 29.09.2020. Jak informuje GIS, Zakład Animex Kutno Sp. z o.o. Oddział K 2 w Kutnie rozpoczął wycofywanie produktu ze sklepów oraz mycie i dezynfekcję zakładu oraz pobór próbek środowiskowych i produktu gotowego. W przypadku wystąpienia zatrucia pokarmowego po zjedzeniu mięsa należy bezzwłocznie udać się do lekarza.

Niczego nieświadomi klienci robili zakupy w Biedronce. Nagle policjanci otrzymali zgłoszenie o niebezpieczeństwieNiczego nieświadomi klienci robili zakupy w Biedronce. Nagle policjanci otrzymali zgłoszenie o niebezpieczeństwieCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Lidl natychmiastowo wycofuje hitowy produkt. Może doprowadzić do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu
  2. Nowotwór, który można wyczuć palcami. Co roku w Polsce diagnozuje się ponad 2 tysiące przypadków
  3. Chciał jedynie w spokoju zjeść jabłko w lesie, nagle został otoczony ze wszystkich stron
  4. Karolina Szostak "niknie w oczach". Sama skóra i kości, jest na kontrowersyjnej diecie
  5. 7 dni piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc nieziemski rezultat
  6. Nikt nie wierzył w powodzenie pary karłów. Jak wyglądają teraz ich dzieci?

Źródło: gov.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł