Mikrofalówka - ciekawe sposoby na jej użycie.DonNichols, Getty Images Signature

Masz w domu mikrofalówkę? Wrzuć do niej odrobinę majeranku, wystarczy 30 sekund

Mikrofalówka jest świetnym urządzeniem, które można wykorzystać na wiele ciekawych sposobów. Jednym z nich jest zwiększenie intensywności przypraw - na spodek wystarczy wysypać porcję przyprawy, majeranek jest do tego idealny, i włączyć urządzenie na 30 sekund z pełną mocą. Po chwili zioła zaczną znacznie mocniej pachnieć.

Mikrofalówka, w opinii wielu ludzi, jest urządzeniem wykorzystywanym najczęściej do odgrzewania żywności czy rozmrażania jej. Można wykorzystać ją jednak na znacznie więcej ciekawych sposobów, a zwiększanie intensywności przypraw to tylko jeden z nich.

Ogromna osób twierdzi również, że mikrofala jest szkodliwa, a żywność spożywana po przygotowaniu jej w urządzeniu, ma zagrażać zdrowiu. Nie jest to prawdą, a współczesne mikrofalówki są całkowicie bezpieczne. Dlatego warto wykorzystać je, aby życie stało się łatwiejsze.

Mikrofalówka - jak wyciągnąć z niej 100% użyteczności?

Wyżej wymienione przyprawy to tylko jedna metoda, ponieważ jest ich znacznie więcej. Mikrofala doskonale sprawdzi się także przy odświeżaniu czerstwego pieczywa. Wystarczy zawinąć je w ręcznik papierowy, włożyć do urządzenia, a następnie podgrzewać je przez minutę na pełnej mocy.

Obieranie orzechów może być skomplikowane i irytujące, my jednak znamy na to idealną metodę. Migdały należy wymoczyć w ciepłej wodzie i wrzucić je do mikrofali na 30 sekund. Na panelu ustawia się pełną moc, a po chwili można banalnie prosto obrać je z gorzkiej otoczki.

Okropne, porażające znalezisko w soczku dla dzieci znanej marki. Ojciec zdruzgotany widokiem, od razu powiadomił mediaOkropne, porażające znalezisko w soczku dla dzieci znanej marki. Ojciec zdruzgotany widokiem, od razu powiadomił mediaCzytaj dalej

Chcesz zrobić sobie herbatę z miodem, lecz twój miód zastygł na kamień? Włóż słoik bez pokrywki do mikrofali i włącz ja na 100% mocy. Po 30 sekundach miód ponownie będzie płynny, a jego dozowanie znowu łatwe i przyjemne.

Mikrofalą można odkażać gąbki do mycia naczyń

Mycie naczyń brudną gąbką mija się z celem - znaleźć można na niej wiele patogenów, które negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Aby pozbyć się około 99% z nich, trzeba włożyć gąbkę do mikrofali i włączyć ją na pełną moc. Po 3 minutach gąbka będzie znacznie czystsza.

Chcesz poznać więcej ciekawostek, które ułatwiają pracę w kuchni? Tutaj pokazaliśmy jak wygodnie rozmrażać kostkę masła. W tym artykule zdradzamy, co można zrobić z łupin po cebuli.

Wyciskanie soku z zimnej cytryny czy limonki jest trudne - niska temperatura lodówki sprawia, że płynu jest znacznie mniej. Po włożeniu owocu do mikrofali i podgrzewaniu go przez 30 sekund, cytrus będzie znacznie soczystszy, a samo wyciskanie o wiele łatwiejsze.

Nie mając czasu z rana, męczenie się z twardym masłem jest wyjątkowo irytujące. Aby nie musieć skrobać go brzegiem noża, włóż miseczkę ze smarowidłem do urządzenia i włącz je na kilka sekund. Po chwili można cieszyć się miękkim masłem.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: sposobnawszystko.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł