Miksertwitter / nostalgia

Nie wyrzuciłeś jeszcze starego miksera? Jesteś wielkim szczęściarzem, cudowna sprawa

Mikser ze zdjęcia jest prawdziwym reliktem minionych czasów. Jeśli ciągle trzymasz go w swojej szafce to masz wielkie szczęście. Bez tego kultowego sprzętu nasze mamy nie wyobrażały sobie wypieków.

Mikser tego typu był kiedyś w niemal każdej kuchni. Sam jego widok wzbudza w nas melancholijną tęsknotę za czasami, gdzie wszystko było jakby prostsze. W kuchniach nie stały całe szeregi wspomagaczy, a nasze mamy i tak potrafiły wyczarować cukiernicze dzieła sztuki. Nie mając specjalistycznych sprzętów, jedynie przy użyciu prostego miksera tworzyły łakocie, których smak wspominamy do dziś z rozrzewnieniem. Jeśli w waszych kuchennych szafkach nadal można go znaleźć, to na pewno zdajecie sobie sprawę z jego wyjątkowej właściwości.

Wygląd kuchni w domu Michała Szpaka jest nieprawdopodobny. Nie chce się wierzyćWygląd kuchni w domu Michała Szpaka jest nieprawdopodobny. Nie chce się wierzyćCzytaj dalej

Mikser z czasów naszego dzieciństwa

Sprzęty kuchenne były kiedyś bardzo proste. Dziś możemy przebierać w dziesiątkach jeśli nie setkach wariantów mikserów, blenderów czy robotów kuchennych. Kiedyś te wszystkie urządzenia zastępował ten niepozorny mikser. Ze względu na kiepsko zaopatrzone sklepy, właściwie w każdym domu widzieliśmy identyczne przyrządy. Teraz każdy wyraża swoją indywidualność i nawet nie zwróciłby na niego uwagi. Wyglądem mikser nie zachwycał, jednak to nie dla jego walorów estetycznych pokochało go całe pokolenie Polaków. Dzisiejsze eleganckie urządzenia mogą mu zazdrościć niezwykłej zalety, o którą teraz bardzo ciężko.

Dzisiaj grzeje:

  1. Kotlety mielone po szwedzku są bezkonkurencyjne. Polacy je pokochają, dzięki kultowym składnikom
  2. 1400 plus dla mężczyzn na emeryturze. Dodatkowe pieniądze dostanie jednak tylko 6,5 tys. panów

Największą zmorą dzisiejszych sprzętów jest nietrwałość. Przedmioty codziennego użytku są robione w taki sposób, by zepsuły się chwilę po wygaśnięciu gwarancji. Mikser z naszego dzieciństwa swoją wytrzymałością biję na głowę wszystko co jest aktualnie produkowane. Mimo, że od momentu trafienia na rynek minęły dziesiątki lat, nadal działa bez zarzuty. W internecie nie brakuje osób, które w dalszym ciągu mają go w swojej kuchni i regularnie używają. Mikser rodem z PRL-u pomaga w kuchni już kolejnemu pokoleniu i nic nie wskazuje na to, że przestanie.

Najlepsze newsy:

  1. Nauczyciel został pobity przez rasistów. Teraz wyciekło przerażające nagranie, grożą mu śmiercią
  2. Wiemy, co dalej z maseczkami. Łukasz Szumowski powiedział wszystko
  3. Przyrządzając fasolkę szparagową, zawsze pamiętaj o 2 zasadach. Jeśli je zignorujesz, skutki mogą być opłakane
  4. Nie masz pomysłu co ugotować na obiad? Takich kotletów jeszcze nie jadłeś
  5. Nowa, jeszcze pyszniejsza wersja słynnej surówki z KFC. Kapustę zastąpisz uwielbianym warzywem
  6. Znamy terminarz meczów reprezentacji Polski. Pierwszy rywal jest bardzo egzotyczny

Źródło: Twitter

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł