Mikser, który nigdy cię nie zawiedzietwitter / nostalgia

Masz jeszcze stary mikser? Brawo, jesteś szczęściarzem jeśli go nie wyrzuciłeś

W szafce leży stary mikser z czasów PRL-u i czeka, aż w końcu go użyjesz? Masz ogromne szczęście jeśli do dzisiaj go nie wyrzuciłeś. Bez niego nasze mamy nie mogły wyobrazić sobie upieczenia jakiegokolwiek ciasta.

Mikser jest jednym z najważniejszych urządzeń w każdej kuchni. Dzięki niemu możemy upiec wspaniałe ciasta, ukręcić najsmaczniejsze kremy czy ubić najlepsze bezy oraz bite śmietany. Bez niego wiele czynności trwałoby zwyczajnie bardzo dużo czasu i technologicznie gospodynie cofnęłyby się co najmniej wiek do tyłu. Jeśli w twojej szafce dalej leży stary mikser, który prawdopodobnie pamięta jeszcze ciasta twojej mamy czy nawet babci, masz ogromne szczęście. Jeśli do dzisiaj się go nie pozbyłeś, zachowaj go jak najdłużej. Możliwe, że kiedyś uratuje cię z największej opresji.

Przyłapana Gessler pozbawiona doczepów, makijażu i loków. Są zrobione zdjęcia, krążą po sieci i wywołują kontrowersjePrzyłapana Gessler pozbawiona doczepów, makijażu i loków. Są zrobione zdjęcia, krążą po sieci i wywołują kontrowersjeCzytaj dalej

Mikser z czasów PRL-u - relikt przeszłości, który zaskakuje swoją wytrzymałością

Dawniej takie urządzenie było we wszystkich kuchniach. Choć głośne i stosunkowo ciężkie, swoją niezawodnością bije na głowę każdy jego współczesny odpowiednik. Kanciaste kształty i mało atrakcyjny wygląd skrywają w sobie prawdziwego tytana pracy gastronomicznej. Jego wirniki obracają się o wiele szybciej niż w obecnych mikserach, więc umożliwiały o wiele szybsze ubicie lub wymieszanie składników. Jego największą zaletą jest jednak wytrzymałość, której obecnie ze świecą szukać. Nawet najdroższe sprzęty są skonstruowane w bardzo sprytny sposób, który sprawia, że psują się bardzo szybko.

Dzisiaj grzeje:

  1. Media donoszą o końcu Zenka Martyniuka. Syn zniszczył wszystko, na co ojciec pracował latami?
  2. Stosujesz sól, czosnek, chrzan i koper kisząc ogórki? Głupi błąd i nie wyjdą dobre
  3. Nauczyciele masowo rezygnują z nauczania. Zamiast szkoły wybierają świadczenie kompensacyjne

Obecnie miksery jak i inne urządzenia elektryczne zbudowane są w taki sposób, aby zepsuły się zaraz po wygaśnięciu gwarancji. Osiągane jest to przez wykorzystanie do budowy kluczowych części materiałów o niskiej żywotności. Wtedy stajemy przed wyborem bardzo drogiej naprawy, bądź kupna nowego sprzętu. Większość wybiera tą drugą opcję. W taki sposób napędzamy pędzący konsumpcjonizm, który wyciąga z nas dużą ilość pieniędzy nie dając nic w zamian.

Jeśli więc twój ukochany nowy lśniący mikser odmówi współpracy i zwyczajnie spali się w połowie kręcenia ciasta na bardzo ważny uroczysty obiad, nie załamuj się. Zwyczajnie wyciągnij z kąta szafy stary mikser swojej mamy, podłącz do prądu i dokończ pracę. W taki sposób uratuje cię prawdopodobnie z największej wpadki jaka pojawiła się w twoim życiu.

Stosujesz sól, czosnek, chrzan i koper kisząc ogórki? Głupi błąd i nie wyjdą dobreStosujesz sól, czosnek, chrzan i koper kisząc ogórki? Głupi błąd i nie wyjdą dobreCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Część polskiego wojska z podwyższonym alertem gotowości. Robi się niebezpiecznie, niepokojące informacje
  2. Żywioł uderzył w Polskę z ogromną mocą. Zdjęcia zasmucają, gigantyczne zniszczenia
  3. Jutro się zacznie. Klienci Lidla będą wniebowzięci, uwaga na kolejki
  4. Dziadek ugotował rosół według receptury Gessler, efekt? Spróbował i nie wytrzymał, jego komentarz zwala z nóg
  5. Odechciewa się jeść. Mariola zajrzała do lodówki w Biedronce i oniemiała, co za skandal
  6. Pilne informacje z obozu reprezentacji Polski. Grzegorz Krychowiak z poważną kontuzją. Jego występ zagrożony

Źródło: TVN24

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł