Milionerzy mieli wyjątkowe ostatnie pytaniascreen z kanału tvnpl/Youtub

Najtrudniejsze pytania o jedzenie w Milionerach, tylko dla geniuszy. Potrafisz na nie odpowiedzieć?

"Milionerzy" od lat są jednym z najczęściej oglądanych programów emitowanych na antenie TVN. Wiele przygotowanych przez producentów pytań traktuje także o tematyce kulinarnej. Kilka osób zetknęło się z nimi w pytaniu za milion złotych - umiałbyś na nie odpowiedzieć?

Program "Milionerzy" gromadzi przed telewizorami tłumy głodnych wiedzy ludzi, którzy wspólnie z uczestnikami próbują sprawdzić swoją znajomość danego tematu. Wachlarz pytań jest wyjątkowo przepastny i można się spodziewać, że Hubert Urbański zawsze będzie miał w zanadrzu coś bardzo podchwytliwego. Niekiedy zdarza się, że w puli zagadek znajdują się także pytania dotyczące szeroko pojętej gastronomii oraz kulinariów. Niektóre z nich zadane były nawet w trakcie walki o milion złotych.

Zrobiła zakupy i przy kasie podała banknot 200 zł. Kasjer zauważył napis, policja pojawiła się chwilę późniejZrobiła zakupy i przy kasie podała banknot 200 zł. Kasjer zauważył napis, policja pojawiła się chwilę późniejCzytaj dalej

Program "Milionerzy" zaskoczył poniższymi pytaniami uczestników

Prawdziwi smakosze mają ogromną wiedzę dotyczącą gotowania. Każdy z nich z łatwością umiałby wskazać jak należy ugotować rosół zgodnie ze sztuką kulinarną, albo jak długo kisić ogórki, by były chrupiące i idealnie kwaśne. Nie każdy jednak może pochwalić się aż taką znajomością tej tematyki, więc każde pytanie od Huberta Urbańskiego w milionerach dotyczące jedzenia może wywołać ogromny stres w nieprzygotowanym uczestniku.

Prowadzący "Milionerów" zdołał zszokować kilku uczestników, których od miliona dzieliło jedynie jedno pytanie. Jeden z nich, podczas walki o czek na ogromną ilość pieniędzy, musiał znać odpowiedź na nie lada zagwozdkę. Pytanie brzmiało następująco:

Dzisiaj grzeje:

  1. Nie żyją, Lasy Państwowe wydały komunikat ostrzegawczy. Podczas grzybobrania uważaj
  2. Nowe obostrzenia w Polsce. Polsat podał szczegóły, uderzą również w turystów
  3. Gessler przeszła samą siebie. Niebywałe, co robi z ogórków kiszonych i do czego podaje

Rybą nie jest:

A. świnka
B. rozpiór
C. krasnopiórka
D. kraska

Niestety, Urbański nie mógł w tym przypadku wręczyć wygranej. Poprawną odpowiedzią jest podpunkt D. kraska, czyli niewielki ptak o pięknym błękitnym umaszczeniu występujący głównie w Afryce.

Równie duży problem miał uczestnik z pytaniem dotyczącym bardzo popularnego likieru, który często używany jest w przygotowywaniu drinków. Brzmiało ono tak:

Likier maraskino produkuje się z maraski, czyli odmiany:

A. wiśni
B. jabłoni
C. figi
D. gruszy

I w tym odcinku Hubert musiał obejść się smakiem i z żalem pożegnać uczestnika, gdyż ten zaznaczył błędną odpowiedź. Poprawne byłoby zaznaczenie podpunktu A. wiśni. Likier tworzy się z gorzkiej odmiany tegoż owocu pochodzącej z regionu dalmatyńskiego, a następnie aromatyzowanej destylatami na płatkach róży i kwiatach pomarańczy.

Syn Zenka Martyniuka kolejny raz upokarza byłą żonę. Teraz dyskredytuje jej zdolności kulinarne, niestety posunął się o wiele dalejSyn Zenka Martyniuka kolejny raz upokarza byłą żonę. Teraz dyskredytuje jej zdolności kulinarne, niestety posunął się o wiele dalejCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Nagłe oświadczenie Biedronki. Sieć ostrzega klientów, oszustwo na ogromną skalę
  2. MZ podejmuje współpracę z policją. Zero toleracji za brak maseczki
  3. Była żona Michała Wiśniewskiego jest nieuleczalnie chora. Diagnozę usłyszała będąc w ciąży, teraz musi przestrzegać rygorystycznej diety
  4. Obłędne gołąbki z przepisu Magdy Gessler. Farsz skrywa sekretny składnik
  5. Nawet największy niejadek poprosi o dokładkę. Pyszne kotlety schabowe po meksykańsku
  6. Sanatorium Miłości: wzruszające wydarzenie w życiu uczestników. Nigdy nie jest za późno na miłość

Źródło: plotek.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł