Hubert UrbańskiInstagram / milionerzy_tvn2 / kadr z programu "Milionerzy"

Uczestnik Milionerów miał nie lada problem z pytaniem za pół miliona złotych. Dotyczyło uwielbianego deseru

"Milionerzy" zaskoczyli widzów niecodziennym pytaniem. Przed samym finałem zawodnik musiał wykazać się wiedzą na temat ukochanego deseru. Okazało się to być dla niego ogromnym wyzwaniem. Czy wy znacie odpowiedź na to pytanie?

Program "Milionerzy" znany jest z podchwytliwych pytań, na które odpowiedź zna jedynie garstka osób. Gdy do wygrania są coraz wyższe sumy, trudność pytań wzrasta wraz z nimi. W długoletniej historii programu, główna wygrana padła zaledwie trzykrotnie, a należy zaznaczyć, że teleturniej na antenie stacji TVN łącznie niemal 8 lat. Gdy gra toczy się o naprawę wysoką stawkę, pytania są wręcz mordercze i wielu uczestników woli wycofać się z rozgrywki. Pytanie, które okazało się pasować do tego opisu, dotyczyło pysznego ciasta. Internauci długo spierali się czy rzeczywiście powinno było sprawić uczestnikowi taki problem.

Zamówiła kolczyki, otrzymała tajemniczą kopertę z chińskimi literami. Otworzyła, zobaczyła zawartość i oniemiałaZamówiła kolczyki, otrzymała tajemniczą kopertę z chińskimi literami. Otworzyła, zobaczyła zawartość i oniemiałaCzytaj dalej

Kulinarna zagadka w programie "Milionerzy"

Dla prawdziwych smakoszy pytanie to nie powinno być kłopotliwe. Jednak jeśli ktoś nie spędza wolnych chwil na pichceniu, może uważać je za bardzo podchwytliwe. Uczestnik, który na nie natrafił po odrzuceniu jednej z odpowiedzi, postanowił wykonać telefon do swojego ojca. Niestety także on nie znał odpowiedzi. Po tym czasie nastąpiła długa analiza i ostatecznie pyszny deser pokonał śmiałka. Zamiast 500 tysięcy, studio opuścił z kwotą 250 tysięcy. Sprawdźcie jakie pytanie było tak trudne, że kosztowało mężczyznę utratę 250 tysięcy złotych i walki o milion.

Dzisiaj grzeje:

  1. 19 osób nie żyje, 270 zostało rannych. Tragiczne informacje z południowej Polski
  2. Niestety media podają, że Małgorzata Socha jest zakażona. Wstawiła zdjęcie z córeczką, razem robią przetwory na zimę
  3. Rząd rozważa kwarantannę. Trafić na nią mogą wracający z niektórych państw

Pytanie, które padło w pamiętnym odcinku milionerów brzmiało: Wegańskie bezy ubijesz z cukru i... Tu pojawiły się cztery warianty odpowiedzi: A - białek jaj kurzych, B - płynu z puszki z ciecierzycą, C - oleju kokosowego, D - mielonych migdałów. Znawca kuchni od razu bez namysłu odpowiedziały - B. Woda z puszki to tak zwana aquafaba, która ma niesamowite pieniące właściwości. Beza przygotowania z jej użyciem jest nie tylko wegańska (nie zawierająca żadnych produktów odzwierzęcych), ale także równie pyszna jak tradycyjna. Przy okazji taka beza wychodzi nawet taniej, bo zużywamy jedynie zbędną wodę, która po zużyciu ciecierzycy, wylądowałaby w zlewie. Dla wielu wegan i wegetarian to pytanie było banalnie łatwe, jednak uczestnik nie podołał i opuścił studio bez wyższej wygranej.

Najlepsze newsy:

  1. Wrócą obostrzenia? Ministerstwo Zdrowia zabrało głos, informacje zasmucą wielu Polaków
  2. Czeka nas gigantyczny protest? Kolejna grupa grozi wyjściem na ulice, "są gotowi do bardzo radykalnych działań"
  3. Nie żyje minister zarażony koronawirusem. Nikt o nim wcześniej nie mówił. Europa nie dowierza
  4. Karol Strasburger wyjawił wszystko. Jego o 35 lat młodsza wybranka ma z nim jak w niebie
  5. Głodny bezdomny wszedł do restauracji i zapytał o jedzenie za 2 zł. W odpowiedzi kasjer zrobił niewyobrażalną rzecz
  6. Ksiądz z Podkarpacia miał wejść do Biedronki i ukraść 1 produkt. Porażające, jaką rzecz chciał wynieść
  7. Justyna Żyła znalazła nowego chłopaka? Sama się wygadała przed tysiącami internautów

Źródło: radiozet

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł