Minister Zdrowia zapowiedział wejście w życie nowych obostrzeń.eastnews/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Pilne, 1 września wchodzą w życie nowe obostrzenia. Minister Zdrowia zdradził szczegóły, nie będzie taryfy ulgowej

Minister Zdrowia zapowiedział kolejne zmiany, które mają na celu egzekwowanie obowiązujących nakazów. Decyzja mocno wpłynie na nasze codziennie funkcjonowanie w przestrzeni publicznej - zarówno w sklepach, jak i urzędach oraz wszelkich większych zgromadzeniach. Szumowski wyjaśnił, co będzie wyglądać zupełnie inaczej już za miesiąc.

Minister Zdrowia właśnie dzisiaj zdradził, co zmieni się w najbliższym czasie. Panująca pandemia rodzi spory niepokój i niepewność jutra, dlatego kolejne kroki rządu w celu zaostrzenie obostrzeń były tylko kwestią czasu. W ostatnich dniach mogliśmy się chociażby dowiedzieć, że w sklepach i na weselach możemy się spodziewać kontroli. Kolejne zmiany obejmą nie tylko szczególnie zagrożone regiony Polski.

Znalazła stare zdjęcie pary pod Tesco, postanowiła ich odnaleźć. Wrzuciła fotografię do Internetu, szybko wyszło na jaw kim są osoby ze zdjęciaZnalazła stare zdjęcie pary pod Tesco, postanowiła ich odnaleźć. Wrzuciła fotografię do Internetu, szybko wyszło na jaw kim są osoby ze zdjęciaCzytaj dalej

Minister Zdrowia zapowiada nowe obostrzenia

Minister Zdrowia podzielił się właśnie nowymi informacjami na temat kolejnych zmian, dzięki którym będziemy mogli zadbać o swoje bezpieczeństwo w dużo większym stopniu. Co prawda szczegółowe rozporządzenia wejdą w życie 8 sierpnia, ale już dzisiaj potwierdzono stosowanie rozwiązania, które rozwiąże problem niepokornych klientów supermarketów czy restauracji. Zmiana będzie mocno odczuwalna i dotyczy sklepów, lokali gastronomicznych, kościołów czy wydarzeń sportowych.

Dzisiaj grzeje:

  1. Na zaprzysiężeniu Prezydenta wszyscy patrzyli tylko na jego żonę. Dlaczego Agata Duda zrobiła coś podobnego?
  2. Nigdy nie łącz ogórka z 1 składnikiem. Skutki są gorsze, niż może nam się wydawać
  3. Porażający skok zakażeń, kolejny rekord. Liczba, która mrozi krew

Minister Zdrowia przypominał ostatnio, że istnieje bardzo niewiele powodów niezasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Dodał, że „nie ma żadnych danych, które by mówiły, że noszona maseczka zmniejsza ilość tlenu, która dochodzi do człowieka” i że można ją zastąpić przyłbicą. Rozporządzenie rady ministrów z dnia 29 maja 2020 roku nałożyło "obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego” wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest zachowanie odpowiedniego dystansu publicznego. Wyjątkiem były osoby, które nie mogą zakryć nosa i ust "z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym albo głębokim lub niesamodzielności". Obecne zmiany zakładają, że osoby bez maseczki lub innej ochrony będą musiały mieć specjalne zaświadczenie, by zostać obsłużone w sklepie czy urzędzie.

W trybie pilnym podjęto decyzję o zamknięciu Biedronki nad morzem. Pojawiło się poważne zagrożenie, sieć wydała komunikatW trybie pilnym podjęto decyzję o zamknięciu Biedronki nad morzem. Pojawiło się poważne zagrożenie, sieć wydała komunikatCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Kinga Duda zrobiła coś niezwykle wymownego podczas zaprzysiężenia. Drobny szczegół mówi więcej niż tysiąc słów
  2. Rzecznik rządu zabiera głos. Chodzi o kwarantannę dla Polaków wracających z wakacji
  3. Awantura w Biedronce pań 60+. Wściekła złapała za ziemniaka, maseczkę miała źle założoną
  4. Ważne, niestety. Nagły komunikat z GIS ws. wesel
  5. Lidl rozda swoim pracownikom dodatkowe pieniądze. Jest 1 warunek
  6. Polski sport w żałobie. Z samego rana dowiedzieliśmy się o śmierci legendy, dawnego selekcjonera

Źródło: Fakt


Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł