Ministerstwo Zdrowiapixabay.com

Klientów sklepów spożywczych czekają masowe kontrole, zostanie im zadane 1 pytanie. Jest ważny powód

Ministerstwo Zdrowia to ostatnio główne źródło wszelkich informacji, którymi żyje cała Polska. Monitorujemy dzięki temu skalę zakażeń w naszym kraju, a przy tym najbliższe, planowane kroki w ramach walki z koronawirusem. Szykują się kolejne zmiany i kontrole w sklepach.

Ministerstwo Zdrowia to nasze polskie ministerstwo, które kierowane jest przed ministra do spraw zdrowia publicznego. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, codzienne informacje względem panującej pandemii, są nieocenione. Cała Polska śledzi newsy, które przybliżają nas o krok do nowych postanowień, działań i zamiarów rządzących. Każdego dnia przybywa nowych rozwiązań. Szykują się kolejne zmiany, ale i kontrole.

Otworzył mięso kupione w Lidlu i uderzył go okropny odór. Spojrzał na zawartość i z miejsca zamarłOtworzył mięso kupione w Lidlu i uderzył go okropny odór. Spojrzał na zawartość i z miejsca zamarłCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia apeluje o zmianach w najbliższym czasie

Ministerstwo Zdrowia każdego dnia podaje do informacji publicznej dane na temat zachorowań i skali problemu, jakim jest koronawirus w naszym kraju przede wszystkim. Cała Polska żyje najnowszymi informacjami, które śledzimy z zapartym tchem. Nie wiemy w jakiej rzeczywistości przyjdzie nam żyć za moment. Rząd bardzo intensywnie działa nad analizowaniem wszystkich scenariuszy, ze względu na co raczy nas nowymi informacjami czy obostrzeniami każdego dnia.

Dzisiaj grzeje:

  1. Wyjął 500 zł i zapłacił za kiełbasę. Kasjerka wydała 490 zł reszty, spojrzała na banknot i zbladła, afera w sklepie spożywczym
  2. Ukradkiem zrobił mamie zdjęcie, gdy leżała na plaży. Gdy je zobaczyła pobladła z wściekłości, po komentarzu chciało jej się płakać
  3. Jasiek Kuron ma najlepszy patent na kultowego Coleslawa. Robi go z dwóch rodzajów kapusty

Obostrzenie wzbudzające skrajne emocje

Początki pandemii, która zdeterminowała nasze codzienne funkcjonowanie, sięgają wiosny. To wtedy wszystko zaczęło się rozwijać i przybierać ogromnych rozmiarów. Był to czas pierwszych obostrzeń i działań na próbę. To nadzwyczajna sytuacja, w której trzeba było się na początku odnaleźć. Wśród obostrzeń znajdują się już ścisłe zakazy odnośnie ilości osób w przestrzeni publicznej, ograniczenie zbiorowisk, korzystania z rekreacyjnych ośrodków kulturowych czy przebywania na świeżym powietrzu bez zasłoniętego nosa bądź ust.

Najbardziej kontrowersyjnym obostrzeniem są godziny dla seniorów. To wydzielone dwie godziny w ciągu dnia, w trakcie których, seniorzy mają sklepy na tak zwaną wyłączność. Między 10, a 12 reszta społeczeństwa pozostaje wykluczona z korzystania z supermarketów i innego rodzaju sklepów i miejsc usługowych. Godziny dla seniorów miały za zadanie zapewnić seniorom bezpieczeństwo i ograniczyć możliwość zarażenia. Ograniczanie kontaktów społecznych to, jak się okazuje, jedyna słuszna droga do zatrzymania wirusa.

Godziny dla seniorów wzbudzają mnóstwo kontrowersji ze względu na to, że reszta społeczeństwa czuje się wykluczona niesłusznie. Seniorzy mogą korzystać ze sklepów przez cały dzień i wielu z nich nawet z wydzielonych godzin nie korzysta. Niektóre sklepy zmieniły nawet godziny otwarcia, ponieważ brak klientów przez dwie godziny generował ogromne straty.

Kontrole, które będą sprawdzać wiek klientów

Pracownicy sklepów mogą prosić klientów o wylegitymowanie się dowodem tożsamości, który potwierdzi wiek. Za złamanie przepisów, które dotyczą godzin dla seniorów, będą grozić kary o wysokości nawet 30 tysięcy złotych, co podkreśla Ministerstwo Zdrowia.

Jak się okazuje, potwierdzenie wieku będzie dokonywane przez posłużenie się dokumentem tożsamości lub wypełnienie odpowiedniego oświadczenia. Jeśli sprzedawca będzie miał wątpliwości odnośnie wieku klienta, od teraz ma pełne prawo dociekać, czy osoba faktycznie jest już po ukończeniu 60 roku życia.


Ministerstwo Zdrowia pozostawia jednak pewną furtkę w przepisach. - Co ważne, przepisów o godzinie dla seniorów nie stosuje się w przypadku, gdy wydanie produktu leczniczego, wyrobu medycznego albo środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego następuje w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia oraz handlu hurtowego - podkreśla Waldemar Kraska.

Sok z ogórków kiszonych w ciągu 7 dni uporał się z bardzo wstydliwym problemem. Cierpi na niego 25% ludzkościSok z ogórków kiszonych w ciągu 7 dni uporał się z bardzo wstydliwym problemem. Cierpi na niego 25% ludzkościCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Mateusz Morawiecki nagle przekazał wiadomość dla wszystkich Polaków. Konieczna jest pełna mobilizacja
  2. Za 1,5 miesiąca może zabraknąć w Polsce ważnego produktu. Nadchodzą poważne problemy
  3. Działa jak antybiotyk, a wszystkie składniki do jego zrobienia masz pod ręką. Piorunujące działanie syropu z czosnku
  4. W końcu wszyscy go poznali. Wypłyną przepis na uwielbianą panierkę do kurczaków z KFC
  5. Cała rodzina poprosi o dokładkę. Obłędne placki ziemniaczane a’la pizza nie mają sobie równych
  6. Obsługa wyrzuciła seniorkę ze sklepu. Powód woła o pomstę do nieba
  7. Joe Biden jako prezydent USA to świetna wiadomość dla klimatu. Kompletna opozycja "antynaukowej" postawy Trumpa

Źródło: biznes.interia.pl

Zapraszamy na naszego Instagrama

Następny artykuł