Ministerstwo Zdrowia ogłosiło kolejne zmianysmakosze.pl

Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Od soboty duże zmiany, chodzi o wesela

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło coś bardzo istotnego. Chodzi o wesela. Weselnicy nie będą zachwyceni - zmiany już od najbliższej soboty.

Ministerstwo Zdrowia, w dobie zagrożenia epidemiologicznego, musi wykazać się ponadprzeciętnymi umiejętnościami. W ciągu ostatnich kilku dni ciągle ogłaszane są kolejne rekordy ilości zakażeń i wiele osób zaczyna się martwić o przyszłość. Z tego powodu resort zdrowia postanowił poinformować wszystkich i zmianach jakie zostaną wprowadzone już w najbliższą sobotę. Są szczególnie istotne dla weselników.

Smutnie wieści o Alicji Majewskiej, tak źle jeszcze nie bylo. Kiedyś opowiadala o swoich ulubionych potrawach i gotowaniuSmutnie wieści o Alicji Majewskiej, tak źle jeszcze nie bylo. Kiedyś opowiadala o swoich ulubionych potrawach i gotowaniuCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło następne zmiany

Od jakiegoś czasu niektóre z rejonów Polski zostały określone jako strefy zielone, żółte i czerwone. Właśnie w nich obywatele mogą spodziewać się nowych zasad wynikających z zaostrzonego reżimu sanitarnego. Od niedawna panuje tendencja do zwiększania restrykcji głównie w miejscach, w których jest największy dobowy przyrost zakażeń. Z tego powodu rząd postanowił wprowadzić kolejne zmiany, które dotyczą weselników. Czego można się spodziewać od najbliższej soboty?

Dzisiaj grzeje:

  1. Niespodziewane wyznanie Daniela Martyniuka, chodzi o bliskich. Wcześniej prowadził restaurację, wiemy co było w menu
  2. Od dzisiaj obowiązuje stan klęski żywiołowej. Klamka zapadła, wiadomości zza granicy porażają
  3. Doskonała surówka z ogórków kiszonych. Dodatek popularnego warzywa niesamowicie podkręci ich smak

Wesela są miejscem, w którym bardzo łatwo o infekcję. Duże skupisko ludzi, alkohol, który zmniejsza granice i zbliża ludzi, oraz zabawa sprawiają, że patogeny z łatwością przechodzą z człowieka na człowieka. Z tego powodu Ministerstwo Zdrowia chce zmniejszyć to ryzyko zmniejszając liczbę ludzi, którzy mogą uczestniczyć w zabawie.

Do 16 października na weselach odbywających się w żółtych strefach udział brać może 100 osób, a w czerwonych 50. Od soboty, czyli 17 października limit w strefie żółtej zostanie zmniejszony do 75 osób, a ilość weselników w czerwonych strefach nie zmieni się. Warto także pamiętać, że zmieniają się zasady uczestniczenia w imprezach publicznych. Weselnicy mają obowiązek zasłaniania ust i nosa do momentu, kiedy nie zaczną spożywać posiłku.

Dzisiaj 15 października ma odbyć się kolejna konferencja prasowa premiera rządu Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Została ona przewidziana po zakończeniu obrad Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Na konferencji podana ma być nowa lista powiatów w strefie czerwonej i żółtej, a także bardzo prawdopodobne, że zostaną ogłoszone nowe obostrzenia oraz restrykcje.

Aby zapewnić sobie największe bezpieczeństwo należy często korzystać z płynu do dezynfekcji, zachowywać odstępy pomiędzy ludźmi i myć ręce jak najczęściej.

Dziś ruszają godziny dla seniorów. Jest duża zmiana w porównaniu z wiosnąDziś ruszają godziny dla seniorów. Jest duża zmiana w porównaniu z wiosnąCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Godziny dla seniorów jednak do zmiany. Jest nowe rozporządzenie rządu
  2. Dramatyczna sytuacja rolników, nic nie mogą zrobić. Prognozy nie są najlepsze, pogoda nie odpuści
  3. Przejmujące wyznanie Teresy Lipowskiej, rozważa zamieszkanie w domu opieki. W jej lodówce świeci pustkami, a sama nie lubi gotować
  4. Wyszła na jaw niewygodna prawda o Kuchennych Rewolucjach, Grzegorz stracił 25 tysięcy. Czy było warto?
  5. Niespodziewany zwrot akcji u Martyniuków, padły ostateczne słowa. Czy w sławnej willi z piękną kuchnią nastanie spokój?
  6. Z ostatniej chwili: Nie żyje Mirosław Gontarski. Przed śmiercią opublikował porażające słowa, nikt nie pomógł

Źródło: next.gazeta.pl, rmf24.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł