Miód ma ogromne właściwości prozdrowotnepixnio.com CC 0.0

Barbara codziennie przed snem jadła dokładnie jedną łyżkę. Już po 10 dniach była świadkiem ogromnych przemian

Barbara postanowiła sprawdzić jaki wpływ będzie miał na nią miód, który będzie codziennie jeść przed snem. Wystarczyło 10 dni, aby zauważyć diametralną różnicę. Jej organizm przeszedł ogromną przemianę.

Miód jest niezwykle popularnym składnikiem wielu dań. Wybierany jest jako zamiennik tradycyjnego cukru, gdyż jest od niego znacznie zdrowszy i nadaje potrawom specyficznego posmaku. Barbara postanowiła wprowadzić go do swojej codziennej diety w dość niespotykany sposób. Stwierdziła, że każdego wieczoru przed snem będzie jadła jego jedna łyżkę. Efekty, jakie zaczęły pojawiać się już po 10 dniach stosowania specyfiku przeszły jej najśmielsze oczekiwania.

Używasz jej do pieczenia? Grozi ci wielkie niebezpieczeństwo, specjaliści biją na alarmUżywasz jej do pieczenia? Grozi ci wielkie niebezpieczeństwo, specjaliści biją na alarmCzytaj dalej

Miód na sen? Barbara przekonała się o tym na własnej skórze

Dla większości miód jest środkiem stosowanym w okresie wzmożonych zachorowań na przeziębienie i grypę - jako naturalny antybiotyk zwalcza drobnoustroje i zwiększa odporność. Od tysięcy lat ludzie znają jego właściwości i stosują na wiele dolegliwości. Okazuje się, że poza szeroko znanymi wartościami "płynnego złota", miód może pochwalić się jeszcze jednym działaniem.

Dzisiaj grzeje:

  1. Potwierdzone: ING wprowadza spore podwyżki dla klientów. Opłat nie sposób uniknąć
  2. Naukowcy podali nowy objaw koronawirusa. Najczęściej występuje u dzieci
  3. Nie było żadnej nadziei, dawali jej 2 lata życia. Rozpoczęła kurację sokiem z popularnego warzywa, dziś czuje się znakomicie

Ludowa wiedza wskazuje, że kubek ciepłego mleka z łyżką miodu od razu wyśle do łóżka. Barbara postanowiła przetestować je w delikatnie zmienionej formie. Jej plan polegał na zwykłym przyjęciu jednej łyżki miodu bezpośrednio przed położeniem się do łóżka. Po 10 dniach takiej kuracji zauważyła, że z jej ciałem dzieją się niesamowite rzeczy.

Według specjalistów miód jest źródłem tryptofanu - aminokwasu, którego organizm człowieka nie jest w stanie wyprodukować i należy dostarczać go wraz z pokarmem. Bierze udział w regulacji pracy układu nerwowego, a jego niedobory powodują spadek energii, gorsze samopoczucie, czy nawet depresję. W mózgu aminokwas ten przekształcany jest w serotoninę, która następnie wykorzystywana jest do produkcji melatoniny - hormonu, który odpowiada za cykl dobowy oraz sen.

Dzięki codziennej dawce miodu Barbara była w stanie bez problemowo zasnąć i utrzymac zdrowy, regenerujący sen. Dodatkowym plusem, głównie dla ludzi na diecie, jest obniżenie apetytu o poranku. Jedna łyżeczka pozwala wątrobie wytworzyc wystarczająco dużo glikogenu, którego poziom reguluje uczucie głodu.

Zrobiła zakupy i przy kasie podała banknot 200 zł. Kasjer zauważył napis, policja pojawiła się chwilę późniejZrobiła zakupy i przy kasie podała banknot 200 zł. Kasjer zauważył napis, policja pojawiła się chwilę późniejCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Pilny komunikat Biedronki. Sieć wprowadza ogromne zmiany, sklepy będą czynne w zupełnie innych godzinach
  2. Tysiące wiernych w żałobie. Nie żyje znany biskup, miał koronawirusa
  3. Była żona Michała Wiśniewskiego jest nieuleczalnie chora. Diagnozę usłyszała będąc w ciąży, teraz musi przestrzegać rygorystycznej diety
  4. Obłędne gołąbki z przepisu Magdy Gessler. Farsz skrywa sekretny składnik
  5. Nawet największy niejadek poprosi o dokładkę. Pyszne kotlety schabowe po meksykańsku
  6. Chwytający za serce występ w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Odcinek, który przejdzie do historii

Źródło: tipy.interia.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł