Miódtiktok.com

Odkrył w miodzie ruszające się stworzenia, film wrzucił do Internetu. Porażająca prawda szybko wyszła na jaw

Miód jest jednym z najczęściej wykorzystywanych składników w sezonie jesienno-zimowym. Jakiś czas temu w sieci pojawił się niewinny filmik, który obiegł cały Internet. W badanym pod mikroskopem miodzie znaleziono ruszające się stworzenia, które wprawiły wszystkich w osłupienie. Jak się okazuje, były to roztocza, które nie mają prawa znaleźć się w pożywieniu. Ponowne badanie miodu, przeprowadzone na kanale kanał SciFun, dało zupełnie inny wynik i obaliło tezę, w którą, jak się wydaje, uwierzyło prawie 70 milionów ludzi, bo tyle właśnie obejrzało zamieszczone w sieci wideo.

Miód uznawany jest za jeden z najbardziej prozdrowotnych składników, który szczególnie w okresie jesienno-zimowym zyskuje na wartości. Idealnie sprawdzi się do przygotowania domowych, prozdrowotnych napojów, naparów, ale i syropów. Przypominamy o przepisie na domowe lekarstwo z wykorzystaniem miodu, o którym pisaliśmy tutaj. Jest wiele tricków, które pozwalają na wykorzystanie miodu w domowym lecznictwie. O jednym z przykładów pisaliśmy również w tym artykule. Często sięgamy po niego w trakcie przygotowywania posiłków, a ze względu na jego uniwersalny smak, sprawdzi się jako dodatek do dań na wytrawnie oraz na słodko.

Zamiast zwykłej kawy, rano postaw na przeciwzapalne złote latte od Anny Lewandowskiej. Niesamowicie zdrowe i pyszneZamiast zwykłej kawy, rano postaw na przeciwzapalne złote latte od Anny Lewandowskiej. Niesamowicie zdrowe i pyszneCzytaj dalej

Miód głównym bohaterem zamieszania na TikToku

TikTok jest obecnie jedną z najbardziej znanych oraz dochodowych aplikacji, z której korzystają internetowi twórcy. Za jego pośrednictwem możemy wrzucać do sieci krótkie filmiki, które mogą przybierać różne formy.

Zobacz także: Tragedia w Legnicy. Nie żyje 8-miesięczny Szymon. Zatrzymano jego rodziców

Efekty niewinnego eksperymentu były zaskakujące, ponieważ w miodzie zauważono ruszające się stworzenia. Twórca popularno-naukowego kanału SciFun postanowił odtworzyć ten eksperyment i zobaczyć czy wyniki faktycznie pokryją się z tymi, które namieszały na TikToku, ale i w całej sieci. Wnioski prezentowane w viralowym filmie zostały poddane wątpliwościom.

Zobacz także: Odkryli tajemniczy obiekt w Parku Narodowym. Zdjęcie stało się hitem

Mikroskopowy test miodu

Cały filmik polegał na tym, że jego autor nabiera miód łyżką, a następnie kładzie go na szkiełku, które ma posłużyć do badania mikroskopem. Naszym oczom ukazała się chmara pajęczaków. Video utrzymane jest w przerażającym tonie wraz ze specyficzną muzyką, która tworzy tło niepokojącego odkrycia. Film miał na celu zdemaskowanie całej prawdy na temat miodu, co przeraziło internautów oraz fanów tego drogocennego składnika.

Ten film naliczył około 70 milionów odtworzeń. Zaczął być przesyłany między użytkownikami, którzy zapewne zamierzali poinformować swoich bliskich o tym, co tak naprawdę znajduje się w miodzie. Całe szczęście sytuacja ta postanowiła zostać przebadana jeszcze raz, co miało ewentualnie zdementować nieuczciwą praktykę użytkownika TikToka.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Ponowne badanie miodu pod mikroskopem dało zupełnie inne efekty

Prowadzący kanał SciFun podkreśla, że film zaskoczył naukowców z całego świata, którzy pomimo regularnego badania żywności byli zaszokowani odkryciem TikTokera z Rosji. Warto nadmienić, że przy tym felernym odkryciu korzystał z mikroskopu szkolnego, a więc efekty eksperymentu mogły zostać poddane w wątpliwość. Co więcej, na filmie widzimy gatunek roztoczy, które nie mają prawa funkcjonować w żywności. Bardzo mało bakterii jest w stanie przetrwać w miodzie.

Jak się okazało, TikToker oszukał swoich widzów, ponieważ efekt mikroskopowego badania był czyimś odkryciem, które zamieszczono w sieci kilka lat temu. Cały montaż spowodował przekłamanie rzeczywistości oraz wprowadzenie w błąd milionów ludzi. Co więcej, nagranie z roztoczami krążyło już w internecie pod nazwą eksperymentu na miodzie, ale miało to być jedynie zaplanowane działanie, które doprowadzi do szybkiego klikania się filmu.

Warto nadmienić, że TikToker wraz z zamieszczeniem swojego filmu, opatrzył go podpisem, który wskazywał na to, że miód był jedynie utrwalaczem pobranej wcześniej próbki roztoczy, a więc od samego początku przyznał się do tego, że eksperyment nie dotyczy samego w sobie miodu. Rosyjska cyrylica może być jednak niezrozumiała dla większości TikTokowej społeczności, co spowodowało błędne odczytanie przesłania całego filmu. Nie mniej jednak, autor viralowego filmiku przywłaszczył sobie badanie, którego dokonał pewien doktor kilka lat temu, a to jak wiemy nieprawidłowa praktyka. Szczególnie jeśli chodzi o publikację w sieci materiałów pod postacią zdjęć, filmów czy po prostu treści tekstowej.

Większość z nas popełnia fatalny błąd przy robieniu naleśników. Zapominamy o jednym, bardzo istotnym szczególeWiększość z nas popełnia fatalny błąd przy robieniu naleśników. Zapominamy o jednym, bardzo istotnym szczególeCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: vod.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł