Miód i pieniądzePixabay / kdzwonek

Media podają, że jesteśmy oszukiwani. Fałszują produkt kupowany przez miliony Polaków

Nie da się ukryć, że miód jest niezwykle smakowitym dodatkiem kulinarnym. Mało kto spodziewałby się, że tak popularny produkt może być sfałszowany. Warto wiedzieć co dokładnie ląduje na naszych talerzach. Doniesienia mediów nie pozostawiają złudzeń.

Miód bez wątpienia jest bardzo zdrowym produktem, który niejednokrotnie wprawiał nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Okazuje się, że smakołyk lądujący na półkach sklepowych może być fałszywy. Na co powinniśmy zwracać uwagę?

Wielkie upokorzenie. Goście weselni zajrzeli pod talerze i natychmiast pobledliWielkie upokorzenie. Goście weselni zajrzeli pod talerze i natychmiast pobledliCzytaj dalej

Fałszywy miód na półkach sklepowych

Miód od zawsze cieszy się sporą popularnością. Przeważnie najchętniej sięgamy po odmiany wyprodukowane przez rodzime pszczoły. Każdy wielbiciel miodu powinien uważnie przyglądać się etykietom. Znajdujący się na nich napis może zasugerować nam, że dany produkt nie jest prawdziwy.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że miód jest głównie produkowany w Chinach. Słodki przysmak z tego kraju może być mieszanką wzbogaconą o syrop ryżowy. W związku z tym, taki miód jest raczej wątpliwej jakości i posiada z pewnością mniej składników odżywczych. Jak go rozpoznamy?

Dzisiaj grzeje:

  1. Domowy syrop na kaszel z buraków ma piorunujące działanie. Dolegliwości znikają w kilka chwil
  2. Zacznie się w poniedziałek o 6 rano. Setki Polaków muszą opuścić domy, wyznaczają strefę "bezpośredniego zagrożenia życia" w turystycznym regionie Polski
  3. Lidl zapowiada ogromne zmiany. Klientów sieci czeka rewolucja

Jak rozpoznać fałszywy miód?

Nasze wątpliwości powinny się pojawić wówczas, gdy natkniemy się na etykiecie na napis "mieszanka miodów z UE i niepochodzących z UE". Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portali WP Finanse, miód z tego typu oznaczeniem może zawierać sporo fałszywego produktu pochodzącego z chin. Jego jakość nie jest wysoka. Wybierając miód powinniśmy również sugerować się ceną. Najtańsze produkty są imitacją prawdziwego produktu prosto z pasiek. Wówczas bywa on określany jako "sztuczny miód".

Krzysztof Krawczyk przekazał smutną wiadomość. Ma niską emeryturę, wystarczy na podstawowe produkty spożywcze?Krzysztof Krawczyk przekazał smutną wiadomość. Ma niską emeryturę, wystarczy na podstawowe produkty spożywcze?Czytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Ochroniarz z Biedronki uratował życie 14-latka. Nie wahał się ani sekundy
  2. Media obiegła tragiczna wiadomość. Są ofiary śmiertelne
  3. Martyniuk przyłapany na zakupach spożywczych w Biedronce. Wszyscy patrzyli tylko na jedno, jest afera
  4. Najgorszy, niewybaczalny błąd podczas pieczenia ciast. Nigdy nie wyjdą dobre, a wiele osób nagminnie go powtarza
  5. Ogórki kiszone są naturalnym probiotykiem. Niewyobrażalne, na co jeszcze pomagają
  6. Nie mógł odwiedzić syna, który walczy z rakiem. Przygotował dla niego wzruszającą niespodziankę, jest wideo

Źródło: WP Finanse

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł