Miód ma cudowne działanie, gdy przyrządzimy z niego prosta miksturę.pixinio/stevepb/CC0

Przez tydzień codziennie piła cudowną miksturę z wody i miodu. Efekty zaskakują, teraz nie wyobraża sobie robić inaczej

Miód cenimy nie tylko za wyjątkowy smak, ale też za cudowne działanie na nasz organizm. Już nasze babcie wiedziały, jak świetnie działa w przypadku wszelkich przeziębień i infekcji, ale dietetycy coraz częściej odkrywają jego nowe cudowne właściwości. Pewna kobieta sprawdziła, co się stanie, gdy codziennie będzie spożywać wodę z miodem i oniemiała z zachwytu.

Miód słynie z cudownego działania na nasz organizm. Po zmieszaniu z wodą stanie się przysznym i niesamowicie zdrowym napojem, dzięki któremu łatwo będzie dostarczyć sobie wszystkich cennych subtancji obecnym w tym płynnym złocie. By jednak w pełni skorzystać z właściwości miodu, trzeba przyrządzić miksturę w odpowiedni sposób.

Gotujesz rosół na kurczaku? Babcie ostrzegają, 1 część kury w ogóle się nie nadaje, nie wrzucajcie jej do garnkaGotujesz rosół na kurczaku? Babcie ostrzegają, 1 część kury w ogóle się nie nadaje, nie wrzucajcie jej do garnkaCzytaj dalej

Miód w proste miksturze dodaje zdrowia i urody. Zdradzamy przepis i magiczne właściwości wody z miodem

Miód od lat, a nawet wieków, słynie z wszechstronnego i cudownego zastosowania. Najwięksi smakosze chętnie urozmaicają nim smak potraw, które wymagają odrobiny słodyczy, i dodają go herbaty czy wypieków jako zdrowszy zamiennik cukru. Specjaliści do spraw żywienia i naukowcy od dłuższego czasu badają też wpływ miodu na zdrowie i zwykle odkrywają, że leczy on kolejne dolegliwości. Właśnie dlatego warto dodać go do lekko ciepłej wody i popijać napój przez cały dzień. Jeśli napoj będzie zbyt słodki, dodajemy do niego nieco cytryny czy imbiru. Warto pamiętać jednak, że miód straci swoje magiczne działanie w temperaturze przekraczającej 40 stopni, więc dodawajmy go raczej do płynów w temperaturze pokojowej.

Dzisiaj grzeje:

  1. Sytuacja jest fatalna. Szczena z Chłopaków do wzięcia błaga o pomoc
  2. Joanna Krupa przypadkiem pokazała kuchnię. Jest ogromne zaskoczenie, spodziewaliśmy się czegoś innego
  3. Polak stworzył niezniszczalny materiał. Teraz może go wykorzystać wojsko

Miód dostarczany w takiej postaci ma same zalety. Nie bez powodu mamy i babcie polecały nam sięgnąć po niego w przypadku przeziębienia czy osłabienia, bo produkt niesamowicie podnosi odporność, zwłaszcza wtedy, kiedy połączymy go z cytryną. Warto też zacząć dzień od szklanki wody miodowej - pita na czczo poprawi perystaltykę jelit i doda energii lepiej niż kawa, z kolei szklanka napoju przed snem pozwili zapomnieć o bezsennych nocach. Dodatkowo jeśli mamy stresujący dzień, dodajmy do wody z miodem nieco melisy, by ukoić skołatane nerwy.

Najlepsze newsy:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  3. Stało się. Chiny przekazały zatrważającą wiadomość. Światowe mocarstwa przecierają oczy ze zdumienia
  4. Miał problemy finansowe i chciał, żeby Biedronka zapłaciła za niego 50 000 zł. Reakcja przedstawicieli sklepu zdumiewa
  5. Syn Rodowicz odwiedził nieziemsko luksusową restaurację Amaro. Jego reakcja na danie rozkłada na łopatki
  6. Niezawodny przepis babci na cudowne ogórki kiszone. Tajemnicą sukcesu jest 1 zasada
  7. Pożegnaliśmy wielkiego kolarza. Był legendą najstarszego polskiego wyścigu

Źródło: poradnikzdrowie

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł