Miód łatwo przetestować czy jest oryginalnyhttps://pxhere.com/pl/photo/1122017

W jaki sposób rozpoznać prawdziwy miód? Wystarczy zrobić prosty test

Miód ma wspaniały smak, choć głównym powodem dla którego go kupujemy są jego właściwości. Cenimy je, ponieważ ludzki organizm bardzo korzysta na częstym spożyciu miodu. Dużo ludzi nie wie jednak jak rozpoznać prawdziwy miód od syntetycznego - wystarczy prosty test.

Miód jest częstym produktem, który wybieramy w czasie przeziębienia i grypy. Jego bakteriobójcze właściwości są nieocenione, kiedy w czasie zimy zmagamy się z problemem obniżonej odporności i zwiększonych zachorowań. Niestety, w sklepach często znaleźć możemy miód sztuczny, który ma jedynie imitować wygląd, smak i zapach prawdziwego efektu pracy pszczół. Istnieje bardzo prosty test, który każdy z was może z łatwością wykonać.

Koniecznie dodaj ją do ciasta drożdżowego. Efekty zadziwią, nie będziesz już robić inaczejKoniecznie dodaj ją do ciasta drożdżowego. Efekty zadziwią, nie będziesz już robić inaczejCzytaj dalej

Miód - nie masz pewności czy jest prawdziwy? W kuchni znajdziesz wszystko co jest potrzebne do wykonania testu

Z miodem mamy do czynienia od tysięcy lat. Już starożytni Egipcjanie znali go i wykorzystywali głównie do rytuałów religijnych. Co ciekawe, do dzisiaj archeolodzy znajdują amfory pełne miodu, który choć całkowicie się skrystalizował po tak długim czasie, nadal nadawał się spożycia. Dzisiaj miód służy nam głównie do słodzenia napojów, ciast i innych dań.

Dzisiaj grzeje:

  1. Porażające sceny na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego. Nikt się nie spodziewał
  2. Usterkę zawieszenia naprawił w absolutnie niespotykany sposób. Inspektorzy aż musieli zrobić zdjęcie
  3. Zakaz handlu. Czy 26 lipca zrobimy zakupy?

Sklepy oferują szeroka gamę miodów. Wiele z nich wcale nie pochodzi z Polski, a co gorsze, część z nich nie jest nawet miodem. W takich produktach specjalizują się głównie Chińczycy, którzy eksportują ogromne ilości sztucznego miodu. Jak w takim razie rozpoznać prawdziwy miód?

Jednym z najlepszych sposobów na wykonanie testu jest wzięcie łyżeczki miodu i wylanie jej zawartości na talerzyk. Wtedy należy dokładnie obserwować jak zachowuje się miód. Jeśli ścieka równomiernie, nie rwie się i tworzy na talerzyku stożek to dobry znak. Sztuczny miód szybko rozpływa się gładko po talerzu.

Drugim sposobem jest test rozpuszczalności. Wlewając łyżkę miodu do szklanki z wodą sprawdź jak się zachowuje. Jeśli opada na dno, słabo się rozpuszcza i przy mieszaniu tworzy smugi i nierówności - prawdopodobnie jest naturalny. Sztuczne produkty rozpuszczają się natychmiastowo.

Najlepsze newsy:

  1. Przed chwilą Polsat przekazał pilne ostrzeżenie. Zacznie się jeszcze dzisiaj
  2. Poważne kłopoty klientów PKO BP. Problemy także w ING, mBank i BNP Paribas, trzeba się przygotować
  3. Skandal w Zakopanem. Oburzeni mieszkańcy się skarżą. Władze rozkładają ręce
  4. Kisisz ogórki? Pamiętaj o 4 kluczowych zasadach, ich nieprzestrzeganie grozi kulinarną katastrofą
  5. Kolobrzeskie ogórki kiszone lepsze od tradycyjnych? Sekretem jest jeden tajemniczy składnik
  6. Gorący romans Gessler ze słynnym polskim aktorem szybko dobiegł końca. Dziś ma do niego 1 ogromny zarzut
  7. Tragiczna wiadomość z samego rana. 20-letni gwiazdor przegrał z rakiem, jego ukochana zdradziła przerażające szczegóły

Źródło: soleto

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł