Miód z białą pianą? Nie ma się czego baćwikipedia.org/Sage Ross https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

W słoiku z miodem pojawiła się biała piana. Świadczy ona tylko o jednym, ale niestety sporo osób w takim momencie popełnia kosztowny błąd

Miód przechowywany przez dłuższy czas może wytworzyć na powierzchni białą pianę. Wielu ludzi nie wie czym jest i zwyczajnie obawia się najgorszego. Niestety, z powodu strachu, niepewności i niewiedzy popełniamy często niewybaczalny błąd, który w dodatku kosztować nas może ogromne pieniądze.

Miód razem z pszczołami towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat. Mamy dowody, że starożytni Egipcjanie ochoczo korzystali z miodu, a nawet opiewali go kultem. Wizerunek pszczół byl zarezerwowany dla faraona, a w grobowcach znajdujemy do dzisiaj amfory i dzbany pełne "płynnego złota". Obecnie również uwielbiamy miód i wykorzystujemy jego lecznicze właściwości. Niestety, kiedy widzimy, że na powierzchni miodu w słoiku pojawiła się białą piana reagujemy często strachem.

Włóż plasterki ogórka do puszki, a następnie połóż je na grządkach. Niewiarygodne jaki problem rozwiążąWłóż plasterki ogórka do puszki, a następnie połóż je na grządkach. Niewiarygodne jaki problem rozwiążąCzytaj dalej

Miód - od wieków korzystamy z ciężkiej pracy pszczół

O korzystnych walorach miodu w swoich naukach wspominali tacy mędrcy jak: Pitagoras, Hipokrates, Homer oraz Piliniusz Starszy. Grecy uważali, że pszczoły są wysłannikami bogów. Miód był również składany w ofierze przez stare cywilizacje Ameryki Południowej. Do dzisiaj efekt pracy żółto-czarnych owadów jest ochoczo wykorzystywany przez prawie wszystkich ludzi na ziemi.

Dzisiaj grzeje:

  1. Nagłe ostrzeżenie z GIS dla wszystkich. Nie używaj go do gotowania pod żadnym pozorem, kupowany przez tysiące Polaków produkt może być niebezpieczny
  2. Biedronka szykuje na niedzielę absolutny hit. Towary za pół ceny i vouchery za zakupy

Biała piana w słoiku z miodem powoduje, że w naszych głowach kiełkuje myśl: "Zepsuł się!", a w następstwie cały miód ląduje w koszu na śmieci. Popełniamy wtedy straszliwy błąd, który wiele nas kosztuje. W końcu miód do najtańszych produktów nie należy. Owa biała piana jest niczym innym jak bąbelkami powietrza, które zostały uwięzione przez skrystalizowany miód. Naturalnie zgodnie z prawami fizyki powietrze próbuje wzlecieć do góry, lecz miód z czasem zmienia swój stan skupienia w stały i nie daje bąbelkom szansy na ucieczkę.

A więc w żadnym wypadku piana nie jest pleśnią czy oznaką zepsucia. Z powodzeniem dalej możemy spożywać miód, który ciągle zachowuje swoje cenne właściwości, a jeśli przeszkadza nam ten widok wizualnie wystarczy delikatnie podgrzać miód, aby ponownie stał się płynny. Wtedy powietrze po jakimś czasie ucieknie.

Najlepsze newsy:

  1. Niewyobrażalnie tragiczny wypadek w Warszawie poruszył Polską. Nagły punkt zwrotny w sprawie aresztu dla kierowcy
  2. Pilny apel policji do Polaków. Nie żyje już 140 osób
  3. Wiele osób popełnia 2 błędy przy robieniu ogórków małosolnych. Wiemy, jak ich łatwo uniknąć
  4. W 7 minut pozbędziesz się mszyc i mrówek. Jest niebywały sposób, wszystko dzięki cudownej miksturze
  5. Magda Gessler podała przepis na kotlety schabowe. Ich sekret tkwi w nietypowym szczególe
  6. Robert Lewandowski wróci grać w Polsce? Nagle postanowił zabrać głos i wyjaśnił wszystkie wątpliwości

Źródło: webniusy.com

Następny artykuł