Mleko zmieszane z Coca-Colą tworzy niesamowitą rzeczyoutube.com/ voodoo30x

Wlał mleko do Coca-Coli. Po 6 godzinach przecierał oczy ze zdumienia

Mleko od dawna zachwalane jest jako napój, który pomaga wzmocnić kości i zachować dobre zdrowie. Kiedy mężczyzna wlał je do Coca-Coli nie mógł uwierzyć w to co widzi, wystarczyło 6 godzin aby uzyskać niesamowity efekt.

Mleko wlewane do Coca-Coli wykazuje niesamowite właściwości. Kiedy mężczyzna wlał mleko do butelki z Coca-Colą stało się niebywałe. Jeśli zawsze byłeś ciekaw jak wygląda taka reakcja, nie musisz już sam sprawdzać. Wszystko zostało uwiecznione na filmie.

Jutro 2 zmiany w Biedronkach. Nowe godziny otwarcia i wielka niespodzianka dla wszystkich klientówJutro 2 zmiany w Biedronkach. Nowe godziny otwarcia i wielka niespodzianka dla wszystkich klientówCzytaj dalej

Mleko z Coca-Colą tworzy ciekawe połączenie

Co się stanie kiedy je zmieszamy? Mleko w dużej części składa się z białek i tłuszczu, a w Coca-Coli znajdziemy kwas fosforowy. który ścina białka. Kiedy połączymy mleko z Coca-Colą możemy obserwować dość szokującą reakcję chemiczną, choć z naukowego punktu widzenia nie dzieje się nic nadzwyczajnego.

Dzisiaj grzeje: 1. Najlepsze na świecie ciasto "skubaniec" zrobisz w 30 minut. Jest kruche, z bezą i owocami

2. Biedronka wprowadziła do oferty nową marką własną. Fani polskiej kuchni będą zadowoleni

Pod wpływem kwasu, kazeina, czyli białko w mleku, ścina się i wytrąca z białego napoju. Od razu po zmieszaniu zauważymy, że pojawiają się małe, pływające grudki. Jeśli zaczekamy około 6 godzin, kazeina opadnie na dno i zobaczymy, że reszta płynu jest klarowna. Dzieje się tak dlatego, ponieważ podczas ścinania kazeiny białko wiąże barwnik.

Eksperyment pokazuje, jak bardzo Coca-Cola może być niezdrowa. Jeśli kwas z napoju potrafi ściąć w taki sposób mleko, co dzieje się z naszym organizmem po wypiciu nawet jednej szklanki? Warto więc zrezygnować ze słodzonych, gazowanych napojów ponieważ w wielu z nich jest bardzo podobny skład.

Najlepsze newsy:

  1. Smutne, mama ujawniła, co siostry robiły z Kacperkiem. Ciężko powstrzymać łzy
  2. Łukasz Szumowski: „Mogą wybuchnąć dwie epidemie w jednym momencie. Jesieni obawiam się najbardziej”
  3. Wymieszaj ocet z sodą oczyszczoną i zostaw na noc w toalecie. Efekty przejdą najśmielsze oczekiwania
  4. 1 z największych przysmaków PRL-u. Jedząc ptasie mleczko należy pamiętać o 1 rzeczy
  5. Uczniowie zaczepili szkolną kucharkę mającą schorowaną matkę. Odwróciła się i odkryła sekret skrywany przez uczniów
  6. Dzieci lądują w szpitalach, ale nie przez koronawirusa. Bardzo rzadka choroba za granicą

Źródło: podaj.to

Następny artykuł