Mleko z bułkąlelum.pl

Bułka zalana mlekiem z cukrem. Jadłeś zamiast płatków śniadaniowych?

Mleko, bułka i odrobina cukru do smaku. Dla jednych pychota i smak dzieciństwa, u drugich wywołuje dreszcz obrzydzenia. Ciekawe ilu z Was przypomniało sobie własnie o tej potrawie i nie może się doczekać, aż odtworzy ten niepowtarzalny smak.

Mleko z ulubionym dodatkiem to podstawa śniadania wielu z nas. Najczęściej zajadamy się musli lub płatkami śniadaniowymi. A gdzie podziały się takie przysmaki jak chleb z cukrem i wodą, makaron z mlekiem, kasza manna, zupy mleczne z zacierkami czy właśnie bułka namoczona w mleku?

Afera solna. Wszyscy długo jedliśmy sól drogową z wszystkimi rakotwórczymi zagrożeniamiAfera solna. Wszyscy długo jedliśmy sól drogową z wszystkimi rakotwórczymi zagrożeniamiCzytaj dalej

Mleko, cukier i bułka - oto cały klucz do sukcesu

Nie można wymarzyć sobie prostszego przepisu - mleko podgrzewamy i zalewamy nim porwaną na kawałeczki bułkę. Do smaku doprawiamy cukrem. Smakosze mogą użyć także cynamonu, miodu czy syropu klonowego. Z resztą bułkę także można zastąpić używając chałki lub ciasta drożdżowego. Istnieją też przepisy, które nakazują gotować bułkę w mleku przez jakiś czas. Oba sposoby są dobre. To zależy, jaka konsystencja zupy bardziej odpowiada smakoszowi. Rozgotowana bułka z pewnością zagęści mleko i stworzy coś w rodzaju zupy-kremu.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: właśnie wykryto nową wielką manipulacje klientami w Biedronce

2. Afera mięsna. W nocy odświeżali stare mięso w tajemnicy i szykowali do sprzedaży

To nie tylko sposób na odświeżenie smaków dzieciństwa, ale i na oszczędności - możemy w ten sposób zużyć czerstwiejącą bułkę. Nie ma też co ukrywać, że potrawa jest po prostu tania.

Smakoszom zup mlecznych życzymy smacznego i cieszymy się, że przywołaliśmy smak dzieciństwa. Tych, którzy nie wyobrażają sobie powrotu tego dania na nasze stoły, pocieszamy. Na szczęście we współczesnych sklepach wybór jest tak duży, że można sobie wybrać inne przysmaki.

Najlepsze newsy:

  1. Pokazali, jak wygląda samolot po wyjściu niektórych pasażerów. Tragedia, gorzej niż w chlewie [FOTO]
  2. Choroba, której nie zobaczysz. 1 na 33 osoby jest nosicielem wadliwego genu
  3. Biedronka oszukała wszystkich? Przed chwilą policja pilnie wkroczyła do sklepu, Polacy będą wściekli
  4. Przypadkiem wykryto mafię parówkową. Wszyscy jedliśmy kiełbasę z mięsa do utylizacji
  5. Straszne, kebaby i kiełbasy w Polsce powstają z MOM. Znajdziemy w nim niejadalne, niestrawne i trujące rzeczy?
  6. Dziewczyna obsługiwała bogatych gości w restauracji. Gdy wyszli, popatrzyła na rachunek i ją zamurowało

Źródło: lelum.pl

Następny artykuł