Cysterny pozbywają się mlekatwitter.com

Rolnicy wylewają całe cysterny mleka na pole. Druzgoczące zdjęcia obiegają światowe media

Mleko, które jest wylewane na pole, wywołuje szalenie negatywne emocje, ponieważ pokazuje jak marnuje się żywność. Rolnicy są zmuszeni wylewać mleko, gdyż nie ma rynku zbytu na ich produkty. Zdjęcia szokują wszystkich na całym świecie - jaki jest powód takiego obrotu spraw?

Mleko pite jest na całym świecie przez praktycznie wszystkich, dlatego takie wieści szokują najbardziej. Do mediów na całym świecie przesyłane są zdjęcia, na których widzimy wielkie cysterny spuszczające hektolitry mleka na pole. Dlaczego rolnicy postanowili pozbyć się swoich produktów w tak drastyczny sposób?

Komisarz z KGP: policja może sprawdzać mieszkania podczas śniadania wielkanocnego. Wystarczy donos sąsiadaKomisarz z KGP: policja może sprawdzać mieszkania podczas śniadania wielkanocnego. Wystarczy donos sąsiadaCzytaj dalej

Mleko wylewane na pole w tysiącach litrów wywołuje skrajne emocje

Amerykańscy farmerzy zmuszeni są do pozbywania się produktów, których nie są w stanie sprzedać. Na zdjęciu widzimy, jak co najmniej 5 cystern wylewa hektolitry mleka wprost na pole. Farmerzy z Florydy tłumaczą, że musieli w jakiś sposób zutylizować mleko, które nie zostało przez nikogo zakupione. Cały kryzys spowodowany jest pandemią, która szalenie mocno uderza w gospodarkę. Czy takie same widoki czekają nas niedługo w Polsce?

Dzisiaj grzeje: 1. Kuroń żurek zawsze gotował inaczej niż wszyscy. Pływały w nim oszałamiające dodatki

2. Drugi raz ogłaszają stan wyjątkowy. Koronawirus powrócił, druga fala, przykra wiadomość z zagranicy

Chwilowa podwyżka cen skupu produktów mleczarskich, jaką mogli zauważyć rolnicy sprzedający swoje wyroby, była efektem gwałtownego skupowania zapasów. Obecnie handel produktami mlecznymi praktycznie zamarł. Jednym z największych ciosów dla branży mleczarskiej było zamknięcie kawiarń oraz restauracji, będących dużym rynkiem zbytu nabiału.

Czy Polacy mają plan jak zabezpieczyć swoje biznesy? Spółdzielnie mleczarskie zaznaczają, że kupią całe mleko zaoferowane przez producentów, jednak nie wykluczają, że będą musiały obniżyć ceny skupu. Waldemar Broś, szef KZSM, zwrócił się z apelem do ministra rolnictwa o zakup zapasów mleka w proszku oraz wielkich rezerw masła.

Najlepsze newsy:

  1. Zauważyli w lesie stwora żywcem wyjętego z najgorszych koszmarów. Gdy poznali prawdę, zaniemówili
  2. RMF: Kiedy dzieci wrócą do szkoły? Kiedy otworzą galerie handlowe? Nieoficjalne informacje
  3. Niebywałe, policja skontroluje działki z dronów i śmigłowca. Chodzi o grillowanie i imprezy
  4. Jest nowa, nieoficjalna jeszcze zasada w kolejkach do sklepów. Popierasz ją?
  5. Klient Biedronki zajrzał do wózka i zdruzgotany natychmiast zadzwonił po sanepid. Kontrolerzy złapali się za głowy i nałożyli ogromną karę
  6. Smutne informacje. Katarzyna Dowbor nieuleczalnie chora

Źródło: tygodnik-rolniczy.pl

Następny artykuł