Mleko w woreczkuFacebook / @Pewex

Czy można jeszcze kupić kultowe mleko w woreczku? Nie wszyscy pamiętają, że kiedyś było rarytasem

Nie da się ukryć, że mleko w plastikowym woreczku dla znacznej części osób jest jednym ze wspomnień dzieciństwa. Niektórzy z miłą chęcią ponownie skosztowaliby tego kultowego produktu. Okazuje się, że mleko w takiej formie wciąż można nabyć w nielicznych sklepach.

Mleko jest jednym z podstawowych produktów spożywczych, które odgrywa niezwykle ważną rolę w kulinariach. Aktualnie sprzedaje je się głównie w kartonach lub butelkach. Jednak lata temu królowały plastikowe woreczki. Pamiętacie smak takiego mleka?

Mleko w woreczku - smak dawnych lat

Jakiś czas temu na naszych łamach wyjaśnialiśmy, które mleko jest najzdrowsze. Dziś odniesiemy się do smaków z przeszłości. Wielu smakoszy z pewnością pamięta mleko sprzedawane w woreczkach. Niektórzy zaryzykowaliby stwierdzenie, że było ono lepsze niż jego odpowiednik w kartonie lub butelce.

Mleko w plastikowym woreczku cechowało się smakiem, którego nie da się zapomnieć. Oczywiście, tego typu opakowanie posiadało pewne mankamenty. Chyba każdy, kto niósł je do domu, spotkał się z przykrą niespodzianką w postaci przedziurawionego woreczka.

Bez wątpienia taka atrakcja była wątpliwą przyjemnością. Mleko zalewające pozostałe zakupy spożywcze potrafiło mocno zirytować, jednak pomimo tej wady, cała masa smakoszy wspomina z nostalgią taką formę pakowania nabiału.

Współcześnie mleko w woreczku zostało zdetronizowane przez bardziej praktyczne opakowania. Nie oznacza to jednak, że nie można go nigdzie dostać. Internauci pod zdjęciem zamieszczonym na Facebookowej stronie Pewex, od razu zauważyli, że nadal kupują je w niektórych sklepach.

Mleko w woreczku oczami internautów

Mój tata do tej pory tylko takie kupuje. Kiedyś był chory i robiąc mu zakupy, kupiłam w kartonie. Krytykował je równo - napisała jedna z użytkowniczek Facebooka pod zdjęciem zamieszczonym przez Pewex. Te słowa idealnie potwierdzają, że mleko w woreczku wciąż można dostać w sklepach i cieszy się zainteresowaniem.

Do tej pory są u mnie z Góry Śląskich i Rawicza. Bardzo często używam, szczególnie do naleśników. Mam też dzbanek do trzymania worka w lodówce i kultowo zamka się worek drewnianym spinaczem do bielizny (drewnianą klamerką) - napisał internauta, który wciąż kupuje mleko w woreczku. Nie wszyscy podzielają jednak taki entuzjazm.

Było ohydne, śmierdziało plastikiem, w butelkach tez nie lepsze. Nie ma za bardzo czego wspominać - stwierdziła jedna z użytkowniczek Facebooka. Bez wątpienia taka opinia może wywołać oburzenie niektórych smakoszy, jednak każdy ma prawo do własnego zdania.

Nie da się ukryć, że mleko w woreczkach jest jednym z reliktów dawnych lat, który coraz bardziej odchodzi w zapomnienie. Z pewnością warto wypróbować je przy okazji robienia wcześniej wspomnianych naleśników. Oczywiście polecamy babciny przepis.

Jutro oszałamiająca niedziela handlowa w Biedronce. Mięso, sok i mleko kupisz za bezcen, jest 1 haczykJutro oszałamiająca niedziela handlowa w Biedronce. Mięso, sok i mleko kupisz za bezcen, jest 1 haczykCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: Facebook / @Pewex

Zapraszamy na nasz profil na Instagramie

Następny artykuł