Mleko warto gotować w zapomnianym dzisiaj garnku.Pewex/Facebook

Mieliście garnek z gwizdkiem? Dziś jego wartość jest ogromna, miał ukrytą cechę

Mleko gotujemy i podgrzewamy zazwyczaj w najzwyklejszym garnku. Smakosze starszej daty na pewno doskonale pamiętają dość oryginalny wynalazek, jakim było naczynie z gwizdkiem. Jeśli możecie znaleźć je gdzieś w najskrytszych zakamarkach domu, koniecznie je odkurzcie.

Mleko przysparza czasem problemów podczas gotowania nawet tym, którzy w kuchni czują się jak ryba w wodzie. Czasem chwila nieuwagi może sprawić, że płyn bardzo szybko się przypali, a garnek będzie nadawał się do wyrzucenia, bo trudno będzie go doczyścić. By uniknąć takiej sytuacji, można oczywiście cierpliwie obserwować gotowanie się mleka albo stosować sprytne triki. Można też korzystać ze specjalnego naczynia, które dawniej mogliśmy znaleźć w niemal każdej kuchni.

Dramatyczne wyznanie gwiazdy Dramatyczne wyznanie gwiazdy "Na Wspólnej", syn nie chce go znać. Z córką z kolei jakiś czas temu na wizji pokazywał, jak robić risottoCzytaj dalej

Mleko warto gotować w starym garnku z gwizdkiem

Mleko ma to do siebie, że bardzo łatwo przywiera do dna naczynia, w którym się gotuje. Jakiś czas temu wspominaliśmy o sprytnych trikach, dzięki którym unikniemy kulinarnej wpadki. Nasze babcie stosowały bardzo sprytną i prostą sztuczkę, dzięki której mleko nie tylko nie przypalało się, ale też nie pozostawiało na dnie naczynia trudnej do umycia tłustej warstwy. Co ciekawe, można też jednak używać specjalnego garnka, który ogromnie ułatwia gotowanie. Wiele osób na pewno do dzisiaj ma go w piwnicy albo na strychu.

Dzisiaj grzeje:

  1. Fatalne informacje dla wielbicieli grzybów. Niestety potwierdzili najgorsze obawy
  2. Wspaniała wiadomość dla 1,7 mln Polaków. Ich portfele znacznie urosną

Garnek z gwizdkiem budzi sentyment. Większość z nas na pewno pamięta, że jeszcze nasze babcie korzystały z niego niezwykle często. Miał on tę przewagę nad innymi sprzętami kuchennymi, że kiedy mleko zaczynało się gotować, informował nas o tym gwizdek. Działał on podobnie jak w przypadku starodawnych czajników. Dzięki temu gadżetowi nie da się już przegapić momentu, w którym powinniśmy wyłączyć gaz pod garnkiem. Zazwyczaj dawny sprzęt miał dodatkowo grubsze dno, co dodatkowo pomagało uniknąć przypalenia mleka.

Stało się, gratulacje posypały się ze wszystkich stron. Lara pokazała pierwsze zdjęcie, jej mama nie ukryła wzruszenia i szczęściaStało się, gratulacje posypały się ze wszystkich stron. Lara pokazała pierwsze zdjęcie, jej mama nie ukryła wzruszenia i szczęściaCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Abonament RTV w górę, kary również. Ale nie wszyscy muszą płacić
  2. Nie żyje 14-latek. Tragedia w Pucku
  3. Polacy notorycznie nie dodają do jajecznicy 1 składnika. Błąd, bez niego traci aksamitną konsystencję i cudowny smak
  4. Już nigdy nie zrobicie frytek inaczej. Robert Makłowicz pokazał niesamowity trik, dzięki którym smakują najlepiej
  5. Dodaj ziemniaki, ale przenigdy nie gotuj rosołu na udkach kurzych. Kucharze ostrzegają
  6. Zatrważające sceny na południu Polski. Prawdziwe natarcie. Turyści przecierali oczy

Źródło: Pewex

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł