Mleko w bańce oraz w szklancepixabay.com/pixel2013

Przenigdy nie wyrzucaj jedzenia, które można jeść po terminie ważności. Lista produktów

Mleko staramy się wypić w kilka dni. Jest zdrowym i pożywnym napojem, które dostarcza nam wapnia i wielu innych, wartościowych minerałów. Jeśli macie wątpliwości, czy powinniście pić je po dłuższym czasie, my je rozwiejemy. Jest lista produktów, które dobrze przechowywane można jeść nawet po upływie terminu ważności.

Mleko przechowywane w lodówce może stać kilka dni po otwarciu. Jeśli nie było otwarte bez problemu może wytrzymać nawet kilka miesięcy. Owy produkt jest pasteryzowany, co zabija mnóstwo drobnoustrojów, które odpowiadają za psucie się mleka.

Mleko odpowiednio przechowywane wytrzyma długo

Jedzenie jest podstawą naszego życia. Jest paliwem dla naszych ciał i umożliwia odpowiednie funkcjonowanie. Boimy się spożywać je, kiedy data przydatności do spożycia jest bliska końcowi. Rozwijamy wątpliwości, co można jeść i jak sprawdzić czy nam nie zaszkodzi.

Jajka, jeśli trzymaliśmy je w lodówce i nie mają żadnych pęknięć na skorupce, możemy jeść nawet 4 tygodnie po dacie przydatności do spożycia. Kiedy obawiamy się czy są świeże, wystarczy włożyć je do szklanki z wodą. Jajko nieświeże wypłynie na górę, świeże zostanie na dnie.

Chleb szkoda nam wyrzucić. W wielu kulturach za taki czyn czekać może nas nawet kara. Jeśli na pieczywie nie widzimy żadnych oznak zepsucia czy pleśni, możemy bez problemu użyć go do zrobienia kanapek. Jeśli kupiliśmy za dużo bochenków, zamroźmy je. W zamrażalniku wytrzyma długie miesiące.

Dzisiaj grzeje: 1. Bada od 40 lat koronawirusy, wyciekł jego prywatny list. Twierdzi, że wie czym niwelować wirusa

2. Jeden kraj jest bliski zwycięstwa. Wspaniałe wiadomości z zagranicy

Jogurty, mleko i inne nabiały są często pasteryzowane, co znacząco wydłuża ich wytrzymałość. Jeśli nie otwieraliśmy opakowania mamy wielką szansę, że produkt dalej będzie nadawał się do spożycia, nawet kiedy skończyła się jego data. Wystarczy powąchać, aby dowiedzieć się czy jest świeży. Tak samo jest z dżemem, który zawekowany może stać na półce długie lata.

Najlepsze newsy:

  1. Przenigdy nie zamawiaj w knajpie wody z cytryną. Konsekwencje mogą być opłakane
  2. „Nie mogę już znieść moich dzieci. Wrzeszczą i biegają, modlę się, żeby kwarantanna jak najszybciej się skończyła”
  3. Polski sprzedawca ogórków kiszonych przeciera oczy. Epidemia zmieniła wszystko
  4. Koszyki w Lidlu mają ukrytą super funkcję. Jest nieznana wielu klientom
  5. Bogactwo prozdrowotnych właściwości soku z kapusty przebija się do organizmu błyskawicznie. Pomaga na mnóstwo rzeczy
  6. Trwa ogólnopolska zbiórka pieniędzy na walkę z koronawirusem. Ty też możesz pomóc

Źródło: lelum.pl

Następny artykuł