Mleko w proszku idealnie sprawdza się jako nawóz.Pixabay / kie-ker

Zostało ci w lodówce przeterminowane mleko w proszku, wykorzystaj je jako nawóz do roślin. Szczególnie pomocne będzie w 1 przypadku

W każdym domu czasami zdarza się tak, że niektóre z produktów przekraczają termin zdatności do spożycia. Większość z nas decyduje się wówczas na ich wyrzucenie. Warto jednak wcześniej zastanowić się, czy przeterminowanych produktów nie można wykorzystać w inny sposób. Okazuje się, że mleko w proszku idealnie sprawdza się w roli nawozu. Jedna z jego właściwości może okazać się wyjątkowo pomocna.

Mało kto spodziewał się, że mleko w proszku może mieć tak zaskakujące zastosowanie. Bez wątpienia powinien o tym pamiętać każdy pasjonat roślin, który chce im zapewnić wszystko co najlepsze. Już teraz możesz dowiedzieć się jak przeterminowane mleko w proszku wykorzystać jako nawóz.

Piła własnej roboty napar z liści laurowych tylko 3 dni. Z ciałem kobiety zaczęły dziać się nieprawdopodobne rzeczyPiła własnej roboty napar z liści laurowych tylko 3 dni. Z ciałem kobiety zaczęły dziać się nieprawdopodobne rzeczyCzytaj dalej

Przeterminowane mleko w proszku może być niezwykle użyteczne

Nie da się ukryć, że każdy przeterminowany produkt lądujący w koszu to niefortunne marnowanie zasobów takich jak energia i woda, które zostały wykorzystane do jego wytworzenia. Nie inaczej jest w przypadku mleka w proszku. Przeważnie po przekroczeniu terminu zdatności do spożycia ląduje ono w koszu. Warto jednak pamiętać o tym, że nawet przeterminowane mleko w proszku może być niezwykle użyteczne, zwłaszcza w przypadku osób posiadających rośliny.

Dzisiaj grzeje:

  1. Poszedł na grzyby, nagle poczuł dziwny zapach. Pobladł, bo natrafił na "palce diabła"
  2. Nowy sondaż przedwyborczy. Widać przetasowanie, Duda straci stołek?

Mleko w proszku jako znakomity nawóz

Każdy kto dogląda roślin najprawdopodobniej zdaje sobie sprawę z tego jak istotne jest ich nawożenie. Idealnie w roli pożywki dla roślin sprawdzi się przeterminowane mleko w proszku. Jest ono bogate w białko, które jest znakomitym dodatkiem do podłoże dla roślin wapniolubnych. W ich przypadku warto wymieszać mleko w proszku z ziemią przed posadzeniem. Nie bez znaczenia jest również cukier znajdujący się w tym produkcie. Stanowi on pożywienie mikroorganizmów glebowych. Jedna z właściwości mleka w proszku jest jednak wyjątkowo zaskakująca.

Mleko w proszku rozrobione w wodzie znakomicie sprawdza się w przypadku pobladłych liści. Nie da się ukryć, że roślina je posiadająca nie zachwyca swoim wyglądem. Teraz będzie to wyłącznie wspomnieniem. Mieszanką mleka w proszku i wody należy podlać roślinę, wówczas odzyska ona swoje przepiękne, intensywne barwy.

Najlepsze newsy:

  1. Maryla Rodowicz ujawniła wysokość swej emerytury. Artystka może już tylko załamać ręce
  2. Pociąg uderzył w samochód pielgrzymów. Co najmniej 20 osób nie żyje, tragedia za granicą
  3. Chcesz jak najszybciej ukisicić ogórki? Mamy niezawodny i błyskawiczny sposób
  4. Cudowny nawóz z 3 składników. Pomidory i ogórki będą po nim rosły jak szalone
  5. 1 nietypowy składnik sprawi, że kotlety mielone będą niewiarygodnie puszyste. Znajomi od razu poproszą o przepis
  6. Polski gwiazdor wdał się w bójkę pod warszawskim klubem. Kiedy pokazał, jaką część ciała stracił, odebrało nam mowę (FOTO)

Źródło: poradnikogrodniczy.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł