Młynek do kawyfacebook/pevex

Mieliście w domu młynek ze zdjęcia? Wszyscy pamiętają jedną cechę, do dziś budzi wspaniałe wspomnienia

Młynek do kawy sprawdzi się rewelacyjnie w domu każdego smakosza, który uwielbia nie tylko zapach kawy, ale również jej smak, który towarzyszy każdego poranka. Urządzenie, które bezapelacyjnie kojarzy się nam z PRLem, było wyjątkowo uniwersalne. Przypominamy o młynku do kawy, który wielu z nas pamięta z dzieciństwa.

Młynek do kawy jest jednym z gadżetów, który od lat króluje w kuchni prawdziwych smakoszy. Zmieloną kawę kupimy już wszędzie, jednak nie ma niczego lepszego niż świeżo zmielona kawa, która zachwyca swoim aromatem, ale i smakiem. Przypominamy o przepisie na domową, prozdrowotną wersję kawy, o którym pisaliśmy tutaj.

Mielenie ziaren na świeżo to preferowany sposób podawania wielu produktów, nie tylko kawy. To samo tyczy się aromatycznych przypraw, które mają znacznie więcej drogocennych właściwości niż w przypadku formy sproszkowanej, którą kupujemy w paczkach.

Nie jest tak, jak wszyscy myśleli. Obalono największy mit dotyczący jajek, chodzi o ich zdrowotne właściwościNie jest tak, jak wszyscy myśleli. Obalono największy mit dotyczący jajek, chodzi o ich zdrowotne właściwościCzytaj dalej

Wielu z nas nadal pamięta udarowy młynek elektryczny do mielenia kawy, który robił furorę w czasach PRLu. To jedno z tych urządzeń, które przenosi nas wspomnieniami do czasów dzieciństwa. Przypominamy o tym kuchennym gadżecie, który jak się okazuje, miał też inne zastosowanie.

Osoby korzystające z młynka z rozbawieniem wspominają o jego głośnym działaniu. Bywało, że zagłuszał wszystkie inne dźwięki w domu, ale mimo to go uwielbialiśmy. Aromat świeżo zmielonej kawy o poranku wynagradzał te niedogodności.

Zobacz także: 90-latka pierwszą osobą na świecie zaszczepioną przeciwko COVID-19

Młynek do kawy, który jest dziś prawdziwą legendą

Zakłady Sprzętu Precyzyjnego „Niewiadów”. To w tym miejscu zaczęła się cała historia produkowania legendarnych urządzeń, które były w naszych domach od lat. Produkcja ich wszystkich miała miejsce za czasów PRLu, który nie rozpieszczał pod względem ilości produktów. W wielu przepisach zawarty jest cukier puder, do którego przygotowania również przydał się nasz młynek do kawy. Nieraz okazał się on prawdziwym wybawieniem. Cukier momentalnie zamieniał się w sypki pył, który ułatwiał domowe gotowanie i tworzenie słodkich wypieków. Dawny sprzęt nie tylko był niesamowicie uniwersalny, ale też niezawodny, ponieważ bardzo rzadko się psuł. Jedynym minusem mógł być hałas.

Zobacz także: Władze Chin potwierdziły. Przeprowadzono nowe badania

Kawa kryje wiele tajemnic

Kawa cieszy się popularnością na całym świecie. Uchodzi za prawdziwie drogocenny składnik, który wykorzystamy nie tylko w kuchni, ale również w kosmetyce. Jak wiemy, nie ma lepszego peelingu niż ten z kawy, który możemy wzbogacać o olejki i dodatkowe składniki odżywcze. To rewelacyjny sposób na wykorzystanie resztek po kawie i stworzenie w domu własnego, naturalnego kosmetyku. Jeśli chodzi o właściwości kawy, więcej pisaliśmy w tym artykule.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Najwięksi miłośnicy aromatycznej kawy nieustannie poszerzają wiedzę na temat sposobów parzenia, ale i jej rodzajów. Przez lata w naszych domach królowała kawa podawana po turecku, a więc w kultowej szklance z koszyczkiem. W dawnych czasach, kiedy udawało się kupić kawę w ziarnach, mielono ją na świeżo we własnych domach. Wraz z upływem lat, półki sklepowe były coraz bogatsze, proponując nam kawę mieloną w różnych odmianach. Kiedy już dostęp do takiej kawy stał się łatwiejszy, elektryczny młynek służył również do innych czynności. Liczymy na to, że wielu z was pamięta ten legendarny sprzęt, a może nawet posiada go nadal w swoim domu.

Rano otworzyła zmywarkę, nie mogła uwierzyć własnym oczom. W środku było wszystko, tylko nie naczyniaRano otworzyła zmywarkę, nie mogła uwierzyć własnym oczom. W środku było wszystko, tylko nie naczyniaCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: komputerswiat.pl

Zapraszamy na nasz profil na Instagramie

Następny artykuł