MOPR ma pomysł na rozwiązanie problemuARKADIUSZ ZIOLEK/East News, gbh007, Getty Images Pro

Rodziny z dziećmi uczącymi się zdalnie dostaną pieniądze od urzędu na posiłki lub zakup żywności

MOPR postanowił wspomóc rodziny z dziećmi uczącymi się zdalnie. Szkoły mają pozostać zamknięte przynajmniej do 29 listopada. Pomoc będzie dostępna dla potrzebujących rodzin w formie zasiłku na posiłek lub zakup żywności dla dzieci. Taką informację przekazał MOPR w Białymstoku.

MOPR, czyli Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, stara się rozwiązać problem jaki pojawił się z powodu zamknięcia szkół i przejście uczniów na zdalne nauczanie. Dzieci z rodzin potrzebujących nie mają z tego powodu posiłku, który zazwyczaj mogły zjeść będąc w szkole. Wszystko się jednak zmieni.

Masz problemy z organizmem? Wypijesz sok z buraka z najlepszego przepisu, a efekty pojawią się błyskawicznieMasz problemy z organizmem? Wypijesz sok z buraka z najlepszego przepisu, a efekty pojawią się błyskawicznieCzytaj dalej

MOPR postanowił działać

Obostrzenia dotykają nie tylko pracujących, przedsiębiorców czy klientów sklepów. Okazuje się, że najbardziej potrzebujący także zostali mocno pokrzywdzeni. Dzieci z rodzin, którym często brakuje na podstawowe produkty, nie mają już szkolnych posiłków, które często były ich jedynym ciepłym obiadem.

Wyłączenie szkół z nauczania stacjonarnego i przejście na nauczanie zdalne sprawiło, że tysiące dzieci nagle przestało pobierać obiady ze szkolnej stołówki. Część z nich nie ma w domu wystarczających warunków, by zjeść porządny obiad, dlatego największe nadzieje pokładały w szkołach.

Rząd sam informuje, że dzieci do szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych powrócą najwcześniej dopiero po 29 listopada. Komunikat MOPR'u jest ważny szczególnie dla rodzin w sytuacji szczególnej.

MOPR w Białymstoku ogłosił, że istnieje możliwość przyznania pomocy dla rodziny, której dziecko nie uczęszcza do szkoły z powodu rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polski wytwórca kiełbas dodaje do wyrobów mięso ze ślimaków. Stracisz apetyt na długo
  2. Ogromne oburzenie po słowach premiera. Padły ostre słowa z Zakopanego. Wszystko przez ferie
  3. Eksplozja smaku. Ewa Wachowicz podała przepis na kotlety po kijowsku tak pyszne, że nie można przestać ich jeść

Aby zgłosić się do akcji wystarczy wykonać telefon do pracownika socjalnego MOPRU, który poinstruuje co dalej należy zrobić.

- Potrzeby dzieci w tym okresie mogą być zaspokojone poprzez przyznanie rodzinie zasiłku celowego na zakup posiłku lub żywności - napisano na stronie MOPR w Białymstoku. - W tym celu należy skontaktować się telefonicznie z pracownikiem socjalnym MOPR -

Jeśli więc znasz kogoś, kto może być w takiej potrzebie, daj mu znać o takiej możliwości. Ciepły posiłek dla młodego człowieka jest bardzo ważny, wszak ciągle rozwija się, a energia potrzebna do nauki czerpana jest właśnie z takich posiłków.

Nie wiemy jednak nic o akcjach tego typu w innych miastach. Jeśli masz jakiekolwiek informacje, napisz do nas.

Najlepszy przepis na ciasto bez pieczenia z mascaropne. Nawet dziecko zrobi z łatwością i błyskawicznieNajlepszy przepis na ciasto bez pieczenia z mascaropne. Nawet dziecko zrobi z łatwością i błyskawicznieCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. "Nie spodziewałem się, że to się stanie tak szybko". Minister Zdrowia mówi o sytuacji w Polsce
  2. Rewolucyjna zmiana w komunikacji urzędowej. Życie wielu Polaków będzie o niebo łatwiejsze
  3. Pogromca tłuszczu, kilogramy same znikają, a wystarczy pić go raz dziennie. Imbir z 2 dodatkami sprawi, że odchudzanie będzie czystą przyjemnością
  4. Pijesz herbatę z liści laurowych? Gratulacje, poprawiasz działanie ważnych narządów
  5. W jaki sposób mrozić pierogi na święta? Szef kuchni zdradził 3 niezawodne metody
  6. Jest tylko 5 typów właścicieli psów. Do którego z nich należysz?
  7. Kurniki w piekielnym ogniu: żywioł szalał bez litości, gigantyczne straty

Źródło: eska.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Koniecznie obejrzyj nasze błyskawiczne przepisy, idealne na jesienną porę:

Następny artykuł