Mszyce zwalczymy opryskiem z szarym mydłem.wikimediacommons/Paweł1995 / Uznanie autorstwa 3.0 Unported (CC BY 3.0)

Niewiarygodne, jak szare mydło zadziała na szkodniki w twoim ogrodzie. Oszałamiające efekty zauważysz od razu

Mszyce są największymi szkodnikami w ogrodzie, bo szkody, jakich dokonują, skutecznie pogarszają stan wielu roślin. Na szczęście istnieje mnóstwo domowych sposobów, dzięki którym przegonimy je z ukochanych ogrodów na dobre. Dziś polecamy niezwykle skuteczna miksturę ze zwykłego szarego mydła.

Mszyce występują nie tylko na kwiatach ozdobnych i wszelkich roślinach ogrodowych, ale też na ukochanych przez wszystkich smakoszy warzywach z przydomowego ogródka, a nic nie denerwuje tak bardzo, jak szkodniki na grządkach. Gdy tylko odkryjemy obecność niemile widzianych żyjątek, musimy działać bardzo szybko, by możliwie zminimalizować szkody. W tym celu wiele osób nadal stosuje gotowe środki ze sklepu, ale równie dobrze działają domowe sposoby.

Stało się, Biedronka musiała podjąć kluczową decyzję. Ogromna zmiana godzin otwarcia, klienci przecierają oczyStało się, Biedronka musiała podjąć kluczową decyzję. Ogromna zmiana godzin otwarcia, klienci przecierają oczyCzytaj dalej

Mszyce doskonale zwalcza niepozorne szare mydło. Podpowiadamy, jak przygotować z niego skuteczny oprysk

Mszyce zwalczamy od razu, gdy je zauważymy, bo szkodniki wysysają soki z roślin i mogą przy tym przenosić wiele groźnych wirusów, co oczywiście odbije się na kondycji kwiatów i warzyw. Niestety zwykle pojawiają się one nagle i bardzo szybko się rozmnażają, przez co szkody będą postępować bardzo szybko, jeśli nie zastosujemy odpowiednich preparatów. Gdy chodzi o czas, warto czasem uciec się do domowych sposobów i wykorzystać to, co zwykle mamy pod ręką.

Dzisiaj grzeje:

    1. Ewa i Marcin kupili w Lidlu urządzenie do kawy za 499 zł. Rozpakowali i zatkało ich, kolosalna pomyłka
    2. Zakup tych marek aut lepiej przemyśl dwa razy. Na 100 aut nawet 250 zgłoszonych problemów

Szare mydło, zwane też mydłem potasowym, jest niezwykle skuteczne. Opryski z dodatkiem tego składnika są niezwykle popularne - w sklepach ogrodniczych bez problemu znajdziemy silne środki z dodatkiem płynnego mydła, ale jeśli w domu mamy tylko produkt w kostce, również możemy mieć pewność, że preparat zadziała. Wystarczy w tym celu rozpuścić 20 g szarego mydła w litrze ciepłej wody. Gdy płyn ostygnie, spryskujemy nim rośliny, na których pojawiły się mszyce. Mydło w tej formie pozostawia na kwiatach i warzywach cienką ochronną warstewkę, dzięki czemu jego działanie ochronne trwa dość długo.

Najlepsze newsy:

  1. Jarosław Kaczyński ma "tajny plan". Ma pomóc Dudzie wygrać, zaskakujące doniesienia mediów
  2. Smutek i żałoba w Watykanie. Tragiczna wiadomość obiegła media
  3. Wysyp ogromnych grzybów, rekordowy ważył 1,5 kg. Wskazujemy miejsca
  4. Chcesz poprawić kondycję storczyków? Zagotuj wodę i dodaj do niej produkt, który na pewno masz w kuchni
  5. Wstrząsające, właśnie trwają poszukiwania klienta Biedronki. Wywołał ogromny skandal
  6. Polskie media podały tragiczną informację. Nie żyje legenda polskiego sportu, był idolem dla wielu Polaków

Źródło: poradnikogrodniczy.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł