Mszyce można przegonić w prosty, domowy sposób.
pixabay.com/nidan

Świetny oprysk z czosnku zwalcza mszyce, mączliki, infekcje bakteryjne i grzybowe. Przygotujesz go w bajecznie prosty sposób

Mszyce są częstą przyczyną znacznych szkód w uprawach i ogrodach, z którą ogrodnicy prowadzą nieustanną walkę. Stosowanie naturalnych preparatów jest zdrowe i bezpieczne, więc warto poświęcić trochę czasu i przygotować je samodzielnie. Istnieje świetna receptura na oprysk z czosnku, który świetnie sprawdza się w walce z małymi szkodnikami.

Mszyce są prawdziwym utrapieniem nie tylko ogrodników amatorów, lecz także pełnoprawnych rolników. Walka chemicznymi środkami owadobójczymi jest skuteczna, jednak spożywanie warzyw i owoców, które zostały spryskane chemią, nie jest zdrowym wyborem. Spożywamy wtedy substancje chemiczne, które według wielu badań mogą wpływać na szybszy rozwój raka w organizmie. O wiele bezpieczniejsze są naturalne opryski, które z łatwością można przygotować w domu.

Wielka plaga mandatów w Lidlu, Biedronce i innych sklepach. Wszystko przez 1 błąd, lepiej go nie popełniajWielka plaga mandatów w Lidlu, Biedronce i innych sklepach. Wszystko przez 1 błąd, lepiej go nie popełniajCzytaj dalej

Mszyce pojawiły się na roślinach w ogrodzie? Reaguj szybko, wkrótce mogą przejąć całą florę

Mszyce niszczą rośliny wielopoziomowo. Po pierwsze same nadgryzają łodygi, aby dostać się do roślinnego soku. Po drugie owady wydzielają rosę miodową, która jest pożywką dla różnych pleśni. Po trzecie mszyce są nosicielami groźnych wirusów, które atakują wiele roślin. Dlatego te niepozorne robaczki tak bardzo potrafią uprzykrzyć życie każdemu ogrodnikowi.

Jednym z najlepszych specyfików na pozbycie się problemu jest oprysk z czosnku. Jego działanie antybakteryjne i antygrzybiczne i doskonale ochrania rośliny przed infekcjami i mączlikami, a sam zapach ząbków czosnku jest wybitnie nietolerowany przez mszyce. Aby go przygotować potrzebujemy 200 gramów świeżego czosnku oraz 10 litrów czystej wody.

Dzisiaj grzeje:

 1. Lasy Państwowe wprowadziły 4 obostrzenia. Niebywale ważny komunikat dla wszystkich grzybiarzy
 2. Porażające wieści dla kierowców, rząd wysuwa najcięższe działa. Mandaty mają wzrosnąć nawet 10 razy

Przygotowanie:

 1. Obierz ząbki czosnku i bardzo drobno je posiekaj.
 2. Zalej je 10 litrami wody i odstaw na 24 godziny w ciemne i chłodne miejsce.
 3. Po tym czasie przegotuj wyciąg przez 20 minut na średnim gazie.
 4. Ostudź wywar i przecedź go przez sito o drobnych oczkach.

Tak przygotowany wywar należy następnie przelać do opryskiwacza i wykonywać opryski regularnie, co około jeden tydzień. Wywar można przechowywać do dwóch miesięcy w ciemnym i chłodnym miejscu, takim jak piwnica albo spiżarnia.

Najlepsze newsy:

 1. Zadziwiające plany akcji służb. Szczegóły fikcyjnego "porwania" Andrzeja Dudy trafiły do sieci
 2. Skandal na Mierzei Wiślanej. Widok jest druzgocący. Ręce opadają
 3. Bardzo złe wieści dla wszystkich, ale zawierające cenną prawdę o kupowanych przez niemal każdego produktach z Biedronki, Lidla i innych. Unikaj ich
 4. Pieczone ziemniaki z bajecznie chrupiącą skórką są lepsze niż frytki. Mamy niezawodny przepis
 5. Kupowany w Lidlu, Biedronce, Auchan i innych napój wywołuje ogromne zmiany w organizmie. Co się dzieje 60 minut po jego spożyciu?
 6. Polscy skoczkowie rozebrali się i pokazali muskuły. Największe wrażenie zrobił Piotr Żyła (FOTO)

Źródło: poradnikogrodniczy.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł