Mszyce na roślinach? Mamy złe wieścipixabay.com/dMz

Rolnicy są niepocieszeni. Chodzi o mszyce, nie mamy pozytywnych informacji

Mszyce uwielbiają żerować na roślinach, które zostały zasadzone na balkonach ogrodach lub polach. Ich celem są najczęściej młode części, które niedawno wyrosły i są jeszcze bardzo delikatne. Istnieje wiele sposobów na ich wytrzebienie, lecz mimo wszystko mamy złe wieści - rolnicy nie wiedzą już co robić.

Mszyce maja wiele postaci. Ich barwa może być biała, czarna, brązowa, żółta czy nawet zielona. W ciągu tygodnia osiągają dojrzałość płciową, więc jeden sezon wystarcza, aby mszyca wydała na świat wiele pokoleń. Z tego powodu wyjątkowo łatwo opanowują rośliny i niestety równie ciężko jest się ich pozbyć. Maja wielką moc niszczenia dużych ilości plonów, więc są jednym z największych wrogów ogrodników oraz rolników. Niestety, mamy złe wiadomości dla wszystkich, którzy próbują się z nimi obecnie uporać.

Nie wytrzymała, gdy zobaczyła kwotę. Była przygotowana na maksymalnie 2 złNie wytrzymała, gdy zobaczyła kwotę. Była przygotowana na maksymalnie 2 złCzytaj dalej

Mszyce znalazły się na twoich roślinach? Szykuj się na wielką walkę

Małe owady należą do pluskwiaków. Mają charakterystyczne ciała zakończone spiczastymi ogonkami które po bokach mają specjalne otworki, przez które wydzielają spadź. Komunikują się z innymi osobnikami za pomocą feromonów i ostrzegają w taki sposób przed niebezpieczeństwem. Jeśli znajdziemy na łodygach mrówki myszkujące pomiędzy mszycami, musimy rozprawić się z nimi wszystkimi. Mrówki bowiem opiekują się mszycami, chronią przed napastnikami, pobudzają je do produkcji spadzi oraz przenoszą na inne rośliny.

Dzisiaj grzeje:

  1. Zamówienie Maryli Rodowicz rozłożyło panią z mięsnego na łopatki. Zadała tylko jedno pytanie
  2. Niemcy masowo wykupują jeden produkt. Hurtownie w całym kraju puste

Obecna pogoda sprzyja rozwojowi mszyc. Ciepła temperatura oraz duża wilgotność jest idealna dla bujnego rozwoju roślin. Młode pędy i liście są jeszcze na tyle delikatne, że stanowią idealną pożywkę dla mszyc. Ich aparaty gębowe mają trudność z przebiciem stwardniałych starych łodyg, więc miękkie tkanki roślin idealnie się dla nich nadają. Takie informacje są tragiczne dla rolników i ogrodników, bowiem walka z mszycami może być wyjątkowo ciężka.

Jak więc z nimi walczyć? Ludzie używają rożnych sposobów. Jedni pryskają pestycydami, lecz te nie nadają się do roślin przeznaczonych do spożycia przez człowieka. Naturalne sposoby takie jak opryski z czosnku czy podsypywanie cynamonem również nie działa. Najlepiej działają inne owady takie jak larwy biedronek, muchówek czy złotooków. Jeśli znajdziemy je wraz z mszycami, pozostawmy je w spokoju. W krótkim czasie same rozprawia się ze szkodnikami.

Najlepsze newsy:

  1. Jaką emeryturę naprawdę dostają zakonnice? Znamy szczegóły, nie da się ich porównać ze świadczeniami księży
  2. Są ofiary. Samolot rozbił się niedaleko Europy. Trudna akcja ratunkowa
  3. Michała zwolnili z pizzerii w Kraśniku. Zemścił się na właścicielce w najbardziej perfidny sposób
  4. Ogórki z miodem w słoikach wygrywają w przedbiegach na każdej domówce. Warto zrobić je właśnie latem i cieszyć się nimi cały rok
  5. Nie masz pomysłu co ugotować na obiad? Takich kotletów jeszcze nie jadłeś
  6. Tragiczna wiadomość z samego rana. Ulubieniec fanów przegrał z nowotworem, pozostawił trójkę małych dzieci i żonę

Źródło: haloursynow

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł