Mszyce znikną szybciej niż myśliszfacebook.com/przepisnaogrodmagazyn screen

Natychmiast pozbędziesz się mszyc z roślin dzięki 1 łyżeczce sody oczyszczonej. Niebywały, bajecznie skuteczny wywar zrobisz z łatwością

Mszyce potrafią zajść za skórę nawet najlepszym ogrodnikom, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy zalęgną się na roślinach, które uprawiamy. Jeśli chcemy żyć w zgodzie z naturą i wolimy unikać ostrych chemicznych środków owadobójczych możemy własnoręcznie przygotować ekologiczny oprysk. Jedna łyżka sody działa cuda.

Mszyce mogą dosięgnąć praktycznie każdą roślinę przyczyniając się do jej uszkodzeń, a nawet obumarcia. W sklepach ogrodniczych znajdziemy ogromną ilość środków zawierających pestycydy, jednak ich użycie nie jest obojętne dla środowiska. Aby mieć pewność, że żadne chemiczne substancje nie przedostaną się do naszych plonów, konieczne jest przygotowanie oprysku własnoręcznie. Prezentujemy wam wspaniały przepis na nieszkodliwy oprysk, który gwarantuje, że mszyce znikną w kilka chwil.

Rafał zamówił na wakacjach w Juracie obiad. Cena na paragonie za placki ziemniaczane porażaRafał zamówił na wakacjach w Juracie obiad. Cena na paragonie za placki ziemniaczane porażaCzytaj dalej

Mszyce panoszą się w ogródku jak u siebie? Wykurz je wspaniałym wywarem

Różnorakich środków ochrony roślin jest w istocie ogromna ilość, jednak jeśli z jakichś powodów nie chcemy ich używać, warto poświęcić kilka chwil aby przygotować je osobiście. Mszyce potrafią dokonać ogromną ilość zniszczeń, więc każdy szanujący się ogrodnik nie chce ich w swoim ogrodzie.

Dzisiaj grzeje: 1. Wysyp fusy z kawy w ogrodzie. Pozbędziesz się bardzo uciążliwych szkodników
2. Koniec taryfy ulgowej, komornicy wracają do pracy. Lepiej się pospiesz, zadłużenie może pociągnąć cię na dno

Do wykonania wywaru potrzebujemy sody oczyszczonej, ciepłej, najlepiej przegotowanej wody oraz oliwy z oliwek. Proporcje są banalnie proste. Na 2 litry ciepłej wody potrzebujemy jednej łyżki sody oczyszczonej oraz jednej łyżki oliwy. Całość dokładnie mieszamy i wlewamy do opryskiwacza.

Opryski stosujemy co 3 dni, jednak już pierwsza aplikacja powinna wiele zdziałać. Dodatek oliwy powoduje, że mikstura nie spływa tak szybko z roślin. Zerowa toksyczność mikstury umożliwia nam cieszenie się plonami zaraz po oprysku.

Najlepsze newsy:

  1. Atak nożownika, nie żyją trzy osoby, dwie w stanie krytycznym. Tragiczne doniesienia z Wielkiej Brytanii
  2. Koronawirus opanowany, najlepsza wiadomość od długich miesięcy. W końcu ogłoszono spektakularny sukces w Hiszpanii
  3. Truskawki tanieją, ale nie mamy powodów do radości. Słowa eksperta mogą zasmucić
  4. Lubisz surówkę z marchewki i jabłka? Popularność zdobywa jej odmieniona wersja, pomidory grają w niej główną rolę
  5. Nigdy nie wylewaj wody po ugotowaniu ziemniaków. Jest cenna z 5 imponujących powodów
  6. Marcin Gortat pojawił się w TVP i zaatakował Alicję Bachledę-Curuś. Ostre słowa padły przed tysiącami widzów

Źródło:

Następny artykuł