Mszyce i mrówki zwalczy preparat z pewnej rośliny.pixabay

Mszyce i mrówki zaatakowały twoje róże? Roztwór z 1 rośliny odstraszy je w 1 dzień

Mszyce i mrówki sieją niekiedy spustoszenie zarówno w ogródku warzywnym, jak i wśród ukochanych kwiatów. Miłośnicy róż i pięknych krzewów doskonale znają ten problem i wiedzą, jak trudno czasem pozbyć się szkodników. Na szczęście znamy prostą i naturalną miksturę na mszyce i mrówki.

Mszyce i mrówki potrafią zepsuć dzień wielu zapalonym ogrodnikom. Szkodniki lubią poza tym swoje towarzystwo, bo mleko mszyc bywa niezwykłym przysmakiem nie tylko dla mrówek, ale też innych owadów. Pewne jest więc, że hdy tylko odkryjemy je na różach i innych roślinach, powinniśmy działać szybko. Okazuje się, że skuteczny będzie w tym przypadku roztwór z pewnej rośliny.

Córka aktora Boczka z Córka aktora Boczka z "Kiepskich" wyrosła na przepiękną kobietę. Jej mama i tata gotują nietypowe dania, jednak ona nie jada w domu rodzinnymCzytaj dalej

Mszyce na krzewach i różach odstraszy cudowna mikstura

Mszyce zwykle możemy zwalczyć domowymi środkami, które bywają równie skuteczne, co chemiczne preparaty ze sklepu. Możliwości jest w tym przypadku mnóstwo, ale kiedy zmagamy się z owadami na różach i krzewach ozdobnych, najlepiej sprawdzi się środek przygotowany z konkretnej rośliny. Naturalny środek na pewno zadziała, a do tego zyskamy pewność, że nie zniszczy naszych ukochanych roślin, co zdarza się w przypadku gotowych oprysków.

Dzisiaj grzeje:

  1. Porażające sceny na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego. Nikt się nie spodziewał
  2. Kisisz ogórki? Pamiętaj o 4 kluczowych zasadach, ich nieprzestrzeganie grozi kulinarną katastrofą
  3. Czas na złożenie wniosku mija już za kilka dni. Rekordzista dostał aż 429 tys. zł

Mszyce i mrówki nie lubią wielu produktów spożywczych oraz roślin. Posiadacze róż powinni koniecznie zastosować preparat z pewnym składnikiem, bo jest on tak skuteczny, że wystarcza zaledwie jeden zabieg, by szkodniki wreszcie zostawiły ogródek w spokoju. Glistnik - zwany też jaskółczym zielem - rośnie w wielu miejscach i właśnie kwitnie, więc jeśli go zauważycie, koniecznie go zbierzcie, by przygotować z niego skuteczną miksturę. 300 g rośliny należy w tym celu umieścić w wannie, beczce lub wiadrze i pozostawić w nich na 7-8 godzin. Po tym czasie wystarczy spryskać roślinę, a mszyce i mrówki na pewno znikną. Jeśli nie możecie znaleźć glistnika, możecie zastąpić go też suchą musztardą rozcieńczoną w litrze wody.

Najlepsze newsy:

  1. TVP właśnie przekazało bardzo ważną wiadomość. Zaczęło się
  2. RMF FM: Rodzice stracą pieniądze, nadszedł koniec. Znika bardzo popularne świadczenie
  3. Chrupiące ogórki w orientalnym wydaniu, zrobisz je w kwadrans. Pikantny smak idealnie pasuje do dań z grilla
  4. Ewa Chodakowska nigdy nie wrzuca do rosołu 1 rzeczy. Ma lepszą i zdrowszą alternatywę
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała kuchnię. Wiele osób o takiej marzy, uwagę zwraca 1 szczegół
  6. Justyna Kowalczyk zdradziła przerażającą prawdę przed tysiącami Polaków. "Straciłam dziecko"

Źródło: planetapolska.com

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł