Muszki owocówki więcej nie postaną w waszej kuchniwikipedia.org/Yosarian https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Postaw ją obok owoców, a pobędziesz się muszek owocówek. Niezawodny sposób, robiły tak nasze babcie

Muszki owocówki potrafią mocno dać w kość nawet ludziom, którzy dbają o często wyrzucanie przejrzałych owoców. Wyjątkowo szybko pojawiają się w naszej kuchni, jeśli jakikolwiek produkt zbyt długo leży poza lodówką, a pozbycie się ich jest nadzwyczaj trudne. Nasze babcie znały niezawodny sposób, który skutecznie eliminuje problem.

Muszki owocówki pojawią się praktycznie natychmiast, jeśli wyczują, że w kuchni zalegają na stole lub blacie nieświeże resztki jedzenia, albo przejrzałe owoce. Obecnie, kiedy za oknem jest wyjątkowo słonecznie, a temperatura w pomieszczeniach osiąga z łatwością 25 stopni, o muszki nietrudno. Wystarczy jedno jabłko lub jeden banan, aby małe owady zaroiły się w całej kuchni. Nasze babcie korzystały ze sprawdzonego sposobu, który eliminował je nadzwyczaj skutecznie.

GIS wycofuje z Biedronki uwielbiany przez Polaków produkt. Wykryto w nim groźne bakterieGIS wycofuje z Biedronki uwielbiany przez Polaków produkt. Wykryto w nim groźne bakterieCzytaj dalej

Muszki owocówki przejęły twoją kuchnię we władanie? Skorzystaj z babcinego tricku

Malutkie latające muszki żyją krótko, acz intensywnie. Składają nawet do 400 jaj, uwielbiają wilgotne środowisko oraz wysoką temperaturę. Żyją około tygodnia, jednak w ciągu tego czasu potrafią zniszczyć wiele warzyw i owoców. Już jedna ciepła noc wystarcza, aby o poranku kuchnia była zarojona muszkami, które wylęgły się z przejrzałych produktów.

Dzisiaj grzeje:

Zdecydowanie najskuteczniejszym sposobem walki z muszkami jest starodawny trick ze świecą i miską wody, stosowany przez nasze babcie od bardzo dawna. Do wykonania pułapki potrzebujesz świecy oraz szerokiego i płaskiego naczynia, do którego wlewa się wodę. Może być duży talerz bądź tacka. Postaw świecę na środku naczynia z wodą, a całą konstrukcję ustaw blisko źródła muszek. Najprawdopodobniej najlepszym miejscem będzie koszyk z owocami. Podpal świecę i patrz, jak muszki, jedna po drugiej, spadać będą do wody. Możesz dodać do wody kilka kropel płynu do naczyń, tym samym zwiększając skuteczność.

Aby zapewnić sobie lepszy sukces możesz połączyć wiele innych sposobów. Miseczka z czerwonym winem lub octem sprawi, że muszki będą do niej wpadać i się topić. Ekstremalnym rozwiązaniem może być odkurzacz, którym zwyczajnie wciągniesz latające osobniki.

Najlepsze newsy:

  1. Debata prezydencka w Końskich i Lesznie. Na antenie TVP nagle doszło do kuriozalnej sytuacji, której nikt się nie spodziewał
  2. Tragedia w Ustroniu Morskim. Czarny scenariusz się spełnił, 19-latek nie żyje
  3. Soczysta i lekka surówka z pomidorów malinowych. Fenomenalny smak zawdzięcza drugiemu składnikowi
  4. Cudowny nawóz z 3 składników. Pomidory i ogórki będą po nim rosły jak szalone
  5. Nagle zaczął rozpylać po ogrodzie mieszankę octu z solą. Efekt po 10 godzinach zwalił go z nóg
  6. Agent Roberta Lewandowskiego zmieszany z błotem. "Kasyna, spelunki i środki na erekcję"

Źródło: medonet.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł