Muszki owocówki - szybki i prosty sposób na pozbycie się dużego problemuZdjęcie z profilu Agaty Dudar na portalu facebook.com

Muszki owocówki denerwowały ją tygodniami, dopóki nie wypróbowała jednego sposobu. Zniknęły w mig

Muszki owocówki nękają w trakcie obecnie trwającego lata wiele kuchni, w których leżą świeże owoce poza lodówką. Katarzyna rozprawiła się z nimi raz a dobrze za sprawa jednego sposobu. Działa szybko, jest tani i nadzwyczaj skuteczny.

Muszki owocówki mogą być wyjątkowo irytującymi stworzeniami. Co gorsza, nie tylko grają nam na nerwach, lecz mogą także roznosić groźne choroby, które wpływają na nasze zdrowie. Katarzyna rozwiązała ten problem, który w jej kuchni dochodził do niebotycznych rozmiarów. Zebrała kilka rzeczy z kuchni i skonstruowała coś, co pozwoliło jej korzystać z kuchni bez nieproszonych gości.

Najczęstszy błąd podczas kiszenia ogórków. Unikniesz go, gdy poznasz 1 prostą regułęNajczęstszy błąd podczas kiszenia ogórków. Unikniesz go, gdy poznasz 1 prostą regułęCzytaj dalej

Muszki owocówki - rozwiązanie, które na zawsze rozwiąże trapiący was problem

Muszki uwielbiają wszelkie produkty, które zaczynają wydzielać intensywny zapach gnicia. Szczególnie lubianymi przez nie produktami są owoce, które szybko zaczynają fermentować, przyciągając istne kolonie malutkich latających owadów. Największym problemem jest ich mała wielkość i szybkość reprodukcji, która pozwala im w kilka dni przejąć kuchnię w posiadanie.

Najlepszym sposobem na uporanie się z muszkami jest schowanie lub wyrzucenie wszelkich produktów, które je przyciągają. A więc wszystkie owoce, dżemy, napoje, warzywa czy nawet potrawy warto chować do lodówki, do której muszki nie mają dostępu. Niestety, nie zawsze mamy taką możliwość, więc wtedy warto wyciągnąć "artylerię", która szybko i skutecznie się z nimi upora.

Dzisiaj grzeje:

Katarzyna obmyśliła świetną pułapkę, która wykazuje się niską ceną, lecz wysoką skutecznością. Do jej sporządzenia potrzebujesz: folii spożywczej, plastikowego pojemnika (na przykład po zupie) oraz kawałka przejrzałego owocu. Do plastikowego pojemnika włóż przejrzały kawałek owocu. Zakryj pojemnik z wierzchu folią spożywczą i zrób w niej kilka dziurek widelcem. Muszki z łatwością wlecą do jej wnętrza, lecz nigdy nie będą mogły się wydostać. Po złapaniu muszek wyrzuć całość do kosza.

Innym dobrym rozwiązaniem będzie zamiana nieświeżego owocu na owocowy sok, ocet i kilka kropel płynu do naczyń. W tym przypadku nie trzeba pozbywać się całej pułapki, wystarczy tylko wylać zawartość do toalety. Potraktowanie muszek suszarką do włosów lub odkurzaczem może okazać się dobrym pomysłem, jednak wtedy ryzykujemy, że część z nich przeżyje, a wystarczy choćby jedna muszka, aby ponownie rozpocząć walkę od nowa.

Najlepsze newsy:

  1. Widok grobu córki Eleni jest smutny. Po 26 latach tak wygląda, nikt się nie spodziewał
  2. Pilnie zamykają dwa kąpieliska nad polskim morzem. Co się stało?
  3. Z łatwością uprawia nieziemskie borowiki na balkonie i w ogródku. Dzięki banalnej miksturze z miliardami zarodników grzybów
  4. Sandra kupiła pierogi w Biedronce i zagotowała się z wściekłości. Fatalnymi szczegółami podzieliła się z internautami
  5. Idealnie chrupkie ogórki kwaszone. Wszystko przez 1 składnik
  6. Justyna Żyła uderza w Piotra w oficjalnym oświadczeniu. Celebrytka rwie zdjęcia męża i wysuwa poważne oskarżenia (FOTO)

Źródło: kuchnia.wp

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł