Muszki owocówki - szybki i prosty sposób na pozbycie się dużego problemufacebook.com/Maxi-clean

Muszki owocówki wytępisz dzięki oszałamiająco skutecznej pułapce z octu

Muszki owocówki są prawdziwą zmorą kuchni. Wystarczy pozostawić delikatnie psujące się owoce na noc, a o poranku całe pomieszczenie będzie pełne owadów. Istnieje banalnie prosta pułapka z octu, która szybko rozwiąże problem.

Muszki owocówki są przede wszystkim szkodnikami, więc niestety powodują skażenia żywności bakteriami i innymi drobnoustrojami chorobotwórczymi. Wiązać się to może z bardzo nieprzyjemnymi stanami chorobowymi, zatruciami czy szybszym psuciem się żywności. Są małymi owadami, które żyją bardzo krótko lecz intensywnie. Rozmnażają się w zatrważająco szybkim tempie i już w ciągu jednej nocy cała kuchnia może być pełna latającej chmury muszek. Istnieje banalnie prosty sposób na pozbycie się ich w kilka chwil.

Zapłacił za kiełbasę banknotem 500 zł. Ekspedientka wydała 490 zł reszty, zamarła odkrywając prawdę o banknocieZapłacił za kiełbasę banknotem 500 zł. Ekspedientka wydała 490 zł reszty, zamarła odkrywając prawdę o banknocieCzytaj dalej

Muszki owocówki - wchodząc do kuchni podnosi się wielka chmara? Spróbuj pułapki z octu

Jednorazowo muszka potrafi złożyć nawet 500 jajeczek, więc prędkość reprodukcji jest oszałamiająca. Z jajeczka w ciągu 24 godzin wykluwają się młode owocówki, więc czasu na reakcję jest wyjątkowo mało. Szybkość ich rozwoju jest głównym problemem, który przeszkadza nam w efektywnym pozbyciu się ich z pomieszczenia - eliminując latające osobniki często zapominamy o złożonych jajeczkach, z których szybko wykluje się kolejna chmara. W internecie znajdziemy wiele sposobów, aby się ich pozbyć, jednak duża część z nich trwa długo, bądź wcale nie jest aż tak skuteczna.

Dzisiaj grzeje:

  1. Ciężarną Larę Gessler spotkała ogromna przykrość, smutne
  2. Pan Marcin marzył o zdobyciu Giewontu. Nie dał rady. Aż nagle wydarzył się cud
  3. Pij rano zamiast kawy, dodaje jeszcze więcej energii i opóźnia procesy starzenia. Jej niezliczone właściwości odczujesz już po paru dniach

Octowa pułapka jest banalnie prosta w wykonaniu. Do pustego pojemniczka po jogurcie wlej ocet jabłkowy, wsyp 1 łyżkę cukru i dodaj kilka kropel płynu do mycia naczyń. Zamieszaj całość, aż wszystkie składniki się połączą. Następnie weź folie spożywczą i owiń ją wokół górnego otworu tak, aby stworzyła sztywną barierę. Nakłuj ja w kilku miejscach wykałaczka i połóż obok miejsca, w którym owadów jest najwięcej.

Następnego dnia zobaczysz całą masę muszek, które utopiły się wewnątrz kubeczka. Jeśli owady dalej latają, wylej zawartość kubeczka i powtórz całą operacje do skutku. Ważnym krokiem jest także wyrzucenie wszelkich warzyw, owoców i innych produktów spożywczych, w których muszki mogły złożyć jajka. Inaczej twoja walka może okazać się daremna.

7 dni piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc nieziemski rezultat7 dni piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc nieziemski rezultatCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Moneta 2 zł może być warta ponad 2 tys. zł. Wystarczy jeden szczegół
  2. Wczesne objawy białaczki. Bardzo łatwo je przegapić, co może okazać się fatalne w skutkach
  3. Placki ziemniaczane inaczej, czyli po szwajcarsku. Chrupiąca alternatywa zachwyca dzięki nietypowym składnikom
  4. Już jest, za symboliczną złotówkę i bez żadnych haczyków. W Biedronce poszaleli
  5. Jedna z najpopularniejszych polskich surówek. Polacy kochają ją za uniwersalność i prostotę wykonania
  6. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu

Źródło: deccoria.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł