Muszki owocówki więcej nie postaną w waszej kuchnipixabay.com/misskursovie2013

Piorunująco skuteczny sposób na muszki owocówki. Wystarczy cytryna

Muszki owocówki potrafią uprzykrzyć życie nawet najbardziej dbającemu o sterylność człowiekowi. Wystarczy jeden owoc, który zbyt długo leży na blacie i zaczyna być przejrzały, aby muszki zalęgły się i w kilkanaście godzin przejęły we władanie całą kuchnie. By z sukcesem pozbyć się chmary muszek wystarczy bardzo prosty trik z cytryną.

Muszki owocówki są niewielkimi owadami, które żyją bardzo krótko lecz intensywnie. Rozmnażają się w zatrważająco szybkim tempie i już w ciągu jednej nocy cała kuchnia może być pełna latającej chmury muszek. Muszki owocowe są przede wszystkim szkodnikami, więc niestety powodują skażenia żywności bakteriami i innymi drobnoustrojami chorobotwórczymi. W internecie znajdziemy wiele sposobów, aby się pozbyć, jednak duża część z nich trwa długo, bądź wcale nie jest aż tak skuteczna. Sposób z cytrynami jest rozwiązaniem wręcz idealnym.

Ważne ogłoszenie dla wszystkich, którzy jutro chcą zrobić zakupy w Lidlu, Biedronce, Dino, Auchan i innych sklepach. Nie wszyscy mieli świadomośćWażne ogłoszenie dla wszystkich, którzy jutro chcą zrobić zakupy w Lidlu, Biedronce, Dino, Auchan i innych sklepach. Nie wszyscy mieli świadomośćCzytaj dalej

Muszki owocówki - wchodząc do kuchni podnosi się wielka chmara? Wrzuć cytrynę do piekarnika, to działa

Dorosłe osobniki osiągają od 2 do 3 mm wielkości, więc są bardzo maleńkie. Mimo niepozornej wielkości irytują nas wyjątkowo mocno, a ryzyko zachorowania bądź zepsucia żywności jest duże. Jednorazowo muszka potrafi złożyć nawet 500 jajeczek, więc prędkość reprodukcji jest oszałamiająca. Szybkość ich rozwoju jest głównym problemem, który przeszkadza nam w efektywnym pozbyciu się ich z pomieszczenia. Z jajeczka w ciągu 24 godzin wykluwają się młode owocówki, więc czasu na reakcję mamy niewiele.

Dzisiaj grzeje:

Jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się muszek jest trik z cytrynami. Do jego wykonania potrzebujesz jedynie działającego piekarnika oraz świeżej cytryny. Wystarczy dwie połówki owocu położyć w piekarniku na noc i pozostawić otwarte drzwiczki. rano wyciągnij zeschnięte połówki, odpal piekarnik na kilka minut i zamknij drzwi. Zapach olejków eterycznych z cytryny skutecznie odstrasza muszki. W razie konieczności powtarzaj czynność do skutku.

Muszki mogą przenosić groźne dla zdrowia patogeny, albowiem jednym z ulubionych miejsc bytowania tych owadów są śmietniki. A te, jak wiadomo, nie należą do najczystszych miejsc, więc są wylęgarnią wielu różnych bakterii oraz grzybów, które mogą zaszkodzić głównie zdrowiu naszych dzieci i ludzi z obniżoną odpornością.

Pamiętaj, żeby wyrzucić również przejrzałe warzywa i owoce, ponieważ procesy fermentacyjne i wilgotne środowisko jest wszystkim co potrzeba do rozwoju muszek. A więc nie czekaj, przejrzałe i fermentujące produkty natychmiast wyrzuć do kosza i wynieś śmieci jeszcze tego samego dnia.

Najlepsze newsy:

Źródło: webniusy.com

Następny artykuł