Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Największy błąd podczas gotowania rosołu. Z pomocą przyjdzie babciny trick

Największy błąd podczas gotowania rosołu. Z pomocą przyjdzie babciny trick

Największy błąd podczas gotowania rosołu
canva/Mariha-kitchen

Rosół jest wyśmienitą i sycącą zupą, której przygotowanie wcale nie musi być trudne. Jednym z trików gwarantujących sukces jest wyjęcie warzyw tuż po ugotowaniu dania. Babciny sposób uchroni smak dania. Kwaśniejąca niemalże tuż po przyrządzeniu zupa przejdzie do historii.

Gotowanie rosołu wymaga uważności. Podpowiadaliśmy wam, o czym należy pamiętać, by uniknąć zmętnienia dania. Radziliśmy też, jakie przyprawy warto do niego dodać. Tym razem wyjaśnimy zagadkę kwaśniejącego niemalże po ugotowaniu rosołu. Sposób na uniknięcie pogorszenia smaku zupy jest prostszy, niż mogłoby się wydawać.

Wyjmijcie warzywa, a rosół nie skwaśnieje

Jednym z często popełnianych w przyrządzaniu tradycyjnej zupy błędów jest zbyt późne wyjmowanie warzyw. Niektóre z nich, jeśli pozostawimy je w wywarze na dłużej, mogą znacznie wpłynąć na smak.

Kluczowe dla uniknięcia przykrej niespodzianki w postaci rosołu o lekko kwaśnym posmaku jest usunięcie cebuli i pora. Warzywa te przyspieszają psucie się potrawy. Wyjmując je tuż po zakończeniu gotowania, zapewnimy sobie lepszy smak.

Warzywa korzeniowe także warto wyjąć bezpośrednio po przyrządzeniu dania. Nie wchłoną nadmiaru płynu i łatwiej będzie je wykorzystać do przyrządzenia innych dań. Nasze babcie wiedziały, że w rosole można pozostawić jedynie mięso. Pamiętajmy o tym.

Co jeszcze poprawi smak domowego rosołu?

Zdecydowanie korzystnie wpływa czas gotowania. Choć zupę można podać już po godzinie od rozpoczęcia jej przyrządzania, najlepszą uzyskuje się przy dłuższym podgrzewaniu. 2-3 godziny na wolnym ogniu to czas, który pozwolić wydobyć ze składników to, co najlepsze.

Równie ważny jest też moment posolenia dania. Zawsze dodawajmy przyprawę na samym końcu. Dzięki temu nie tylko nie przesadzimy z jej ilością, ale też sprawimy, że warzywa i mięso oddadzą więcej smaku do płynu.

Rosół nie skwaśnieje, jeśli od razu po ugotowaniu wyjmiecie z nieco cebulę
Rosół nie skwaśnieje, jeśli od razu po ugotowaniu wyjmiecie z nieco cebulę

Źródło zdjęcia: canva/wmaster890

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: newsy.gotujmy, krolrosolu