fragment menu restauracji sejmowej
@MichalSzczerba/Twitter

Cennik sejmowej restauracji ścina z nóg. Naleśnik 2 zł, kaszanka 3 zł, schab 5 zł cała lista powala

Naleśniki kosztują 2 złote za sztukę, a za najdroższe danie z całej karty zapłacimy 35 złotych. Tak stołują się posłowie. Tanio czy drogo?

Jakiś czas temu poseł Marcin Kulasek z Lewicy wywołał skandal i oburzenie Polaków stwierdzając, że w Warszawie nie da się utrzymać za 9 tysięcy złotych. Skarżył się, że jest skazany na korzystanie z sejmowej restauracji, a to wszystko generuje koszty. To kontrowersyjne wyznanie sprawiło, że dziennikarze na nowo zainteresowali się nietypową ofertą cenową Restauracji Sejmowej prowadzonej przez Kancelarię Sejmu. Co w tej ofercie jest nietypowego? Otóż restauracja w samym centrum stolicy oferuje smaczne zdania i słuszne porcje w cenach, które zawstydzają niejeden bar mleczny.

Tylko 1% Polaków zna nazwę najszybszej zupy świata, gotuje się w 2 min. Rozpoznajesz?Tylko 1% Polaków zna nazwę najszybszej zupy świata, gotuje się w 2 min. Rozpoznajesz?Czytaj dalej


Nie możemy tego zobaczyć osobiście, ponieważ z oferowanych w tym miejscu obiadów mogą korzystać jedynie posłowie, pracownicy Kancelarii Sejmu i Senatu, funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej, goście komisji sejmowych i parlamentarzystów, pracownicy mediów. Zdajemy się więc na relację dziennika Fakt i zdjęcia opublikowane przez dziennikarza Łukasza Rogojsza i posła MichałaSzczerbę na Twitterze. Jesteście ciekawi jak wygląda menu?

Dzisiaj grzeje: 1. Nie wyrzuciłeś starego dowodu osobistego? Dostaniesz pieniądze wielkie jak ceny u Gessler

2. Wprowadzono dodatkowe kontrole na polskich lotniskach. Ważna wiadomość dla turystów

Najwięcej zapłacilibyśmy zamawiając omlet ze wszystkimi możliwymi dodatkami. Sam omlet kosztuje 4 złote, a za każdy dodatek dopłacamy złotówkę. Wyjątek stanowi Nutella, za którą trzeba dopłacić 1,5 złotych. Jeśli chcecie zjeść coś lekkiego możecie wybrać na przykład naleśniki gryczane z łososiem podane z bukietem sałat, pomidorami i sosem pesto. To danie kosztuje 19 złotych. Za to zestaw obiadowy składający się z kotleta, zupy i kompotu kosztuje 12 zł. Flaki kosztują 7 złotych, tyle samo co tatar. Za 5 złotych polecają się schab w galarecie i kiełbasa z cebulką. Śniadanie w formie bufetu to 10 złotych. Popić można kompotem za złotówkę. Z “droższych” dań rzuca się w oczy sałatka nicejska z pieczonym tuńczykiem i ziołowym sosem vinegrette. To jedna z droższych pozycji i kosztuje 22 złote. Z “droższych” dań rzuca się w oczy sałatka nicejska z pieczonym tuńczykiem i ziołowym sosem vinegrette, kosztuje 22 złote. Najdroższą opcją z całej karty wydaje się być jednak "stek z polędwicy wołowej zapiekany z ziołowymi kraste podany z marynowanymi grillowanymi warzywami, ziemniakami wedges i sosem pieprzowym". Za takie danie zapłacimy 35 złotych.

Kancelaria Sejmu prawdopodobnie ma nadzieję, że dobre jedzenie i niskie ceny przyciągną posłów i zachęcą ich do rezygnacji z innych opcji. W 2019 roku restauracja na Wiejskiej liczyła na 3 mln zł wpływów.

Menu restauracji sejmowej

Menu restauracji sejmowej

Najlepsze newsy:

  1. Nowe zdjęcie Dagmary wywołało wielkie poruszenie. Królowa życia kombinuje z dwoma mężczyznami
  2. Cena pączków u Magdy Gessler zwala z nóg. Trzeba wydać jeszcze więcej niż w zeszłym roku
  3. W McDonald's doszło do horrendum. Rodzice nie będą już tak chętnie brać tam dzieci?
  4. Gessler oszukiwała wszystkich? Była pracownica twierdzi, że widziała wszystko i przerwała milczenie
  5. Ujawniono, jak powstają frytki z McDonalds. Już więcej ich nie zjesz, klienci oburzeni jak nigdy
  6. Jest poważnym problemem w wielu polskich domach. Naukowcy sprawdzili, jak wpływa na pracę mózgu

Źródło: onet.pl/natemat.pl

Następny artykuł