Napiwek był wielkipxhere.com, kadr z serialu "Magnum" emitowanego przez CBS

Znacie aktora z serialu "Magnum"? Po obiedzie w restauracji zrobił coś piorunującego, nie można uwierzyć

Tom Selleck zdecydował się dołączyć do popularnej wśród gwiazd akcji, zostawiając w restauracji napiwek w wysokości 2020 dolarów. Aktor znany z kultowego serialu "Magnum" pokazał, że dając napiwek można realnie pomóc restauracjom, które zmagają się z kryzysem. Internauci od lat zakochani w charyzmatycznym aktorze nie kryli zachwytu, a internet huczy od pochwał.

Napiwek zwyczajowo wynosi 10% wartości z sumy, jaką płaci się za rachunek w restauracji. Zdarza się jednak czasem tak, że bogatsi klienci są tak zachwyceni obsługą czy jedzeniem, iż chcą znacznie bardziej okazać swoją wdzięczność. Ta sytuacja jest jednak zgoła inna.

Tom Selleck postanowił bowiem dołączyć do akcji o nazwie #2020TipChallenge, która polega na dawaniu napiwków w wysokości 2020 dolarów restauracjom. W ten sposób można wspomóc lokale podczas trudnej sytuacji wywołanej pandemią, która nie tylko w Polsce daje się restauracjom we znaki.

Napiwek na lepszą przyszłość

O całym wydarzeniu poinformował internautów brat Marka Wahlberga, Donnie Wahlberg, który wraz z Selleckiem gra obecnie w serialu "Zaprzysiężeni". Młodszy aktor nie skrywa zachwytu, o czym przekonać możecie się czytając post, który udostępnił na swoim twitterze.

Dowiedziałem się, że mój telewizyjny tata zaakceptował #2020TipChallenge w restauracji Elios Upper East Side! Kocham cię, tato. Nie ja zapoczątkowałem tę akcję, ale jestem dumny, że jestem tego częścią. Do wszystkich, którzy podzielili się choć trochę swoimi pieniędzmi w tym roku — dziękuję - napisał Donnie Wahlberg.

Ustalone. Wiemy, ile niedzieli handlowych czeka nas w 2021. Polacy nie kryją rozczarowaniaUstalone. Wiemy, ile niedzieli handlowych czeka nas w 2021. Polacy nie kryją rozczarowaniaCzytaj dalej

Wraz z tekstem zamieścił także zdjęcie, na którym dokładnie widać sumę zapłaconą przez Sellecka. Wraz z napiwkiem pozostawił także drobną notkę dla obsługi, w której życzy, między innymi, aby nowy rok był lepszy niż 2020.

Nie tylko Selleck dołącza się do akcji

Sam Sonnie Wahlberg, który poinformował wszystkich o działaniu starszego aktora, także brał udział w dawaniu napiwku. W styczniu zeszłego roku również nagrodził jeden lokal sumą o wysokości 2020 dolarów.

Choć takie napiwki nie są zbyt wysokie w porównaniu do wydatków jakie generują restauracje, tak taki trend może przyczynić się do polepszenia sytuacji finansowej właścicieli gastronomi. Polskie restauracje także mogłyby mocno odżyć po podobnym napiwku.

Gwiazdy takie jak Harry Styles, James Corden czy Adele nie stoją z tyłu - oni też biorą udział w promowaniu pomocy dla knajp, które z uwagi na pandemie koronawirusa mocno ucierpiały. Warto z tego powodu zamawiać jedzenie z lokalnych knajp i lokali.

Poszukujesz więcej tekstów o tematyce restauracyjnej? W tym tekście opisujemy, jak smakował zestaw na święta od Magdy Gessler. Tutaj z kolei zdradzamy menu na sylwestra sprzed lat.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: onet.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł