Napiwek dla właściciela kebabaFlickr / AleGranholm

Bez skrupułów napadli i obrabowali właściciela budki z kababem. Na osiedlu zawrzało, mieszkańcy od razu przystąpili do akcji

Napiwek jest istotną formą wsparcia lokali gastronomicznych. Przekonał się o tym właściciel budki z kebabem, który został napadnięty i okradziony. Mieszkańcy osiedla nie mogli pozostać obojętni na jego los i postanowili działać. "Akcja napiwek" przerosła najśmielsze oczekiwania.

Często po zjedzeniu posiłku w restauracji zostawiamy obsłudze napiwek. Zdecydowanie rzadziej można się spotkać z takim postepowaniem w przypadku budek z fast foodami, takimi jak kebab. W jednym z Katowickich lokali ostatnio napiwek stał się normą. Wszystko za sprawą niezwykłej akcji wsparcia dla właściciela.

Uważajcie, jutro ogromna i nagła zmiana pogody. Nadciąga niewyobrażalne, fatalne doniesienia nie tylko dla grzybiarzyUważajcie, jutro ogromna i nagła zmiana pogody. Nadciąga niewyobrażalne, fatalne doniesienia nie tylko dla grzybiarzyCzytaj dalej

Napiwek dla pokrzywdzonego właściciela kebabu

Napiwek wielu osobom może wydawać się czymś niepozornym. Jednak niekiedy może ona zupełnie odmienić losy pracowników lokali gastronomicznych. Halim prowadzi budkę z kebabem w Katowicach na Osiedlu Witosa. Mężczyzna został napadnięty w nocy przez nieznanych sprawców, którzy uderzyli go w głowę cegłówką i okradli z całych pieniędzy. LeZIZ Kebab prowadzony przez pochodzącego z Egiptu Halima mógł nie przetrwać takiego ciosu. Z pomocą przybyli sąsiedzi.

- Nie chcieliśmy człowieka zostawić bez pomocy. Nikogo byśmy nie zostawili. Osiedle nie jest dla nas anonimowe ani obojętne. Długo debatowaliśmy o pomyśle założenia zrzutki, ale Halim nie chciał się zgodzić na taką pomoc. Postanowiliśmy więc urządzić "akcję napiwek" - powiedział jeden z mieszkańców osiedla przytaczany przez portal Wyborcza Katowice. Na czym polega "akcja napiwek"?

Dzisiaj grzeje:

  1. Pilne alarmy dla Polaków. Dziś żywioł uderzy w nasz kraj
  2. Nieziemsko piękna córka aktora, słynnego Boczka z "Kiepskich" po zdiagnozowaniu u taty strasznej choroby robiła co mogła. Artysta niewyobrażalnie schudł dzięki specjalnej diecie
  3. Kontrolerzy rozeszli się po kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kara to aż 681 zł

"Akcja napiwek" przerosła najśmielsze oczekiwania

Cała inicjatywa polega na zamówieniu posiłku w lokalu Halima i zapłacenie kwotą powiększoną o napiwek. Nie trzeba było długo czekać na rezultaty. "Akcja napiwek" sprawiła, że przed kebabem LeZIZ pojawiła się spora kolejka osób chcących wesprzeć właściciela. Halim początkowo nie chciał przyjmować napiwków, jednak po pewnym czasie musiał na nie przystać. O wyjątkowym przedsięwzięciu wypowiedział się jeden z katowickich radnych.

- Zamówiłem dziś obiad u Halima. Była długa kolejka, a właściciel nadal się wydaje skrępowany, kiedy ludzie dają mu więcej pieniędzy. Myślę, że oprócz tych napiwków, zyskał coś dużo ważniejszego - poczucie, że jest wśród ludzi, na których zawsze może liczyć - powiedział Krzysztof Kraus, przytaczany przez portal Wyborcza Katowice. Nie da się ukryć, że "akcja napiwek" jest wyjątkowo szlachetną inicjatywą.

Biedronka, Tesco i inne sklepy wystosowały nagłe komunikaty. Dotyczą wszystkich klientówBiedronka, Tesco i inne sklepy wystosowały nagłe komunikaty. Dotyczą wszystkich klientówCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Jolanta Kwaśniewska przerwała milczenie. Otwarcie skomentowała, co myśli o Agacie Dudzie
  2. Ponad 140 osób nie żyje. Liczba cały czas rośnie. Niepokojące wieści ze świata
  3. Żadna ściema i oszustwo, możesz dostać od Biedronki 200 zł. Przy okazji wesprzesz cudowną inicjatywę
  4. Biedronka, Tesco i inne sklepy wystosowały nagłe komunikaty. Dotyczą wszystkich klientów
  5. Okrasa robi surówkę lepszą od popularnego Colesława. W roli głównej - młoda kapusta
  6. Fantastyczne wiadomości dla kibiców polskich skoczków. Podjęto zupełnie niespodziewaną decyzję

Źródła: Wyborcza Katowice


Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł