Nawóz z trzech składników
Pixabay / Alexei_other

Cudowny nawóz z 3 składników. Pomidory i ogórki będą po nim rosły jak szalone

Nie da się ukryć, że nawóz jest jedną z rzeczy, którą uwielbiają rośliny. To właśnie dzięki niemu możemy cieszyć się fantastycznymi warzywami z własnego ogródka. Okazuje się, że dobry nawóz możemy przygotować samodzielnie z zaledwie trzech składników, a jego wykonanie zaskakuje prostotą.

Domowej roboty nawóz z pewnością będzie idealną pożywką dla roślin ogrodowych, które odwdzięczą się za to wspaniałymi warzywami. Ciężko uwierzyć, że można przygotować go z produktów, które przeważnie można znaleźć w większości domów. Ich połączenie sprawi, że rośliny zyskają wiele przydatnych składników odżywczych.

Trzeba się spieszyć, tylko dziś Biedronka rozdaje niezastąpiony produkt w niebywałej ilości. Zupełnie za darmoTrzeba się spieszyć, tylko dziś Biedronka rozdaje niezastąpiony produkt w niebywałej ilości. Zupełnie za darmoCzytaj dalej

Nawóz z zaledwie trzech składników

Mało kto spodziewałby się, że nawóz można przygotować z trzech pospolitych produktów. Należą do nich drożdże, cukier oraz woda. To właśnie połączenie tych rzeczy sprawi, że rośliny zyskają więcej energii. Same drożdże zawierają wiele elementów wspomagających wzrost naszych zielonych podopiecznych. Należą do nich węglowodany, witaminy z grupy B, organiczne żelazo, aminokwasy oraz pierwiastki śladowe. Drożdże zasiedlają korzenie roślin i ochraniają je przed mikroorganizmami glebowymi. Istnieją dwie metody pozwalające na przygotowanie nawozu z tych trzech składników.

Dzisiaj grzeje:

  1. Stało się, Biedronka musiała podjąć kluczową decyzję. Ogromna zmiana godzin otwarcia, klienci przecierają oczy
  2. 3,4 tys. osób zyska dodatkowe pieniądze do wynagrodzenia. 1700 złotych ekstra

Rośliny będą rosły jak na drożdżach

Pierwszą z możliwości jest nawóz sfermentowany. Do jego przygotowania potrzebujemy 100 g drożdży piekarskich. Po ich rozdrobnieniu umieszczamy je w wiadrze i przysypujemy 250 g cukru. Następnie odstawiamy na 2 godziny. Kiedy czas oczekiwania dobiegnie już końca, wówczas całość zalewamy 10 l ciepłej wody. Wszystkie składniki mieszamy tak, aby uzyskać jednolitą ciecz. Wiadro odstawiamy na około tydzień. Nawóz należy rozrabiać z wodą. Jedną szklankę trzeba rozcieńczyć w 10 litrach wody. Druga metoda na przygotowanie nawozu nie wymaga fermentacji.

Nawóz na bazie drożdży bez fermentacji możemy wykonać w następujący sposób. Jest on zdecydowanie prostszy. Wystarczy, że 100 g pokruszonych drożdży wymieszamy w 10 l wody i dokładnie wymieszamy. Po godzinie powinien być już gotowy. Warto zauważyć, że w obu przypadkach możemy wykorzystać wodę po gotowaniu warzyw lub ich myciu. Dobrze sprawdzi się również deszczówka.

Najlepsze newsy:

  1. Mateusz Morawiecki znów pokazał, na co go stać, nie mógł sobie odpuścić. "Niech pan odbędzie debatę sam ze sobą"
  2. Tragiczny skutek żywiołu, 18 osób nie żyje. Zdjęcia z Japonii wywołują łzy w oczach
  3. Cudowny nawóz z 3 składników. Pomidory i ogórki będą po nim rosły jak szalone
  4. Trzeba się spieszyć, tylko dziś Biedronka rozdaje niezastąpiony produkt w niebywałej ilości. Zupełnie za darmo
  5. Wstrząsające doniesienia z wakacji nad Bałtykiem. 1-razowe grille na plaży, ojciec z butelką krzyczący na syna, nie mieści się w głowie
  6. Tragiczna informacja obiegła media. Młody gwiazdor utonął na oczach przyjaciół, miał zaledwie 24 lata

Źródło: Poradnikogrodniczy.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł