Pomidoryhttps://www.meblobranie.pl/porady/pielegnacja-pomidorow-pod-folia/

Rozsyp go w ogrodzie i przemieszaj z ziemią, w mig będziesz się cieszyć ogromnymi zbiorami pomidorów. Przy okazji odstraszysz ślimaki

Nawóz, który nic nas nie kosztuje? Tylko takie poprosimy. Wspaniały sposób na bujne warzywa przy użyciu składnika, którego teraz mamy aż za wiele.

Nawóz do naszych roślin możemy stworzyć z wielu składników, których używamy każdego dnia w kuchni. Jednak nie tylko one potrafią zdziałać cuda w naszym ogrodzie. W tym sezonie możemy dosłownie upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu. Niepozorny i wyrzucany od razu do śmieci produkt, już nigdy więcej nie wyląduje w koszu. Lepiej zacząć go zbierać już teraz, aby służył naszym roślinom przez długie miesiące. Co ważniejsze nie musimy do niego nic dodawać, sam w sobie rewelacyjnie poradzi sobie na grządkach.

40-letni Tomasz w piątkowy wieczór wybrał się na zakupy do Lidla. Nagle kasjerka zapytała o porażającą rzecz, od razu pobladł 40-letni Tomasz w piątkowy wieczór wybrał się na zakupy do Lidla. Nagle kasjerka zapytała o porażającą rzecz, od razu pobladłCzytaj dalej

Nawóz doskonały bez wysiłku

Nie ma chyba czynności, którą w sezonie letnim kochalibyśmy bardziej niż grillowanie. Długie wieczory z aromatyczną karkówką oraz kiełbaskami w doborowym towarzystwie to najlepsza wakacyjna zabawa. A co jeśli możemy połączyć przyjemne z pożytecznym? Po grillowaniu oprócz potężnego uczucia najedzenia, pozostaje nam także mnóstwo popiołu. Błędnie zazwyczaj uznawany jest za zbędny i kończy po prostu w śmietniku. Następnym razem odłóżmy go jednak w suche i bezpieczne miejsce, bo okazuje się bezcenny dla naszych roślin. Aby z odpadku przetworzyć go w nawóz wystarczy rozsypać go po ziemi wokół roślin i delikatnie wymieszać z górną warstwą ziemi.

Dzisiaj grzeje:

  1. GIS wycofuje z Biedronki uwielbiany przez Polaków produkt. Wykryto w nim groźne bakterie
  2. Dostałeś pomoc z tarczy? Szykuj się na kontrolę, ZUS będzie prześwietlał każdego

Popiół z węgla drzewnego jest bogaty w potas - posiada go nawet 10%. Potas wspaniale odżywia i ochrania rośliny, a także wpływa na intensywny kolor roślin. Jeśli chcemy, by nasze pomidory miały głęboki odcień czerwieni, nawóz z popiołu sprawdzi się doskonale. Drzewka owocowe uwielbiają potas, tak też i je warto solidnie podsypać je popiołem - gałęzie uginające się od owoców są gwarantowane.

Szkodnikom mówimy: stop

Oprócz właściwości nawożących, popiół możemy wykorzystać w walce ze ślimakami podjadającymi nasze rośliny. Mechanizm działania jest banalnie łatwy i działa za każdym razem. Wystarczy na ziemi wokół rośliny rozsypać popiół drzewny i ta bariera będzie dla ślimaka nie do pokonania. Dzieje się tak ponieważ ślimaki nie lubią chodzenia po suchym podłożu, dlatego zamiast przeprawiać się przez popiół - dadzą spokój naszym roślinkom.

Najlepsze newsy:

  1. Klienci dużego polskiego banku w niebezpieczeństwie. Można stracić wszystkie oszczędności
  2. Katastrofa kolejowa, są ofiary śmiertelne i wielu rannych. Tragedia u naszych sąsiadów
  3. Obłędne kotlety lepsze niż schabowy i mielony. Rodzina od razu poprosi o dokładkę, hit gwarantowany
  4. 40-letni Tomasz w piątkowy wieczór wybrał się na zakupy do Lidla. Nagle kasjerka zapytała o porażającą rzecz, od razu pobladł
  5. Postaw ją obok owoców, a pobędziesz się muszek owocówek. Niezawodny sposób, robiły tak nasze babcie
  6. Kamil Stoch usłyszał fatalną wiadomość. Doniesienia się potwierdziły, bardzo zła wiadomość dla naszych skoczków

Źródło: KobietaOnet

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł