Nawóz do pomidorów, który rozwiąże wiele problemówsmakdnia.pl/print screen

Jest sposób, jeszcze zdążysz nieziemsko powiększyć plony pomidorów. Wystarczy je nawozić bajecznie prostymi roztworami

Nawóz jest kluczowym elementem w odpowiednim rozwoju roślin - bez niego nie mają pożywienia do wzrostu. Istnieje wspaniały sposób, który pozwoli ci nieziemsko powiększyć zbiory. Pomidory będą rosły jak szalone.

Nawóz można uznać za konieczność, kiedy gleba do której sadzimy rośliny nie należy do najżyźniejszych. Jeśli zasadzone pomidory bądź inne warzywa nie rosną tak jak powinny, spróbuj użyć nawozu. W sklepach ogrodniczych można znaleźć wiele produktów tego typu, warto jednak spróbować na początku domowych metod. Są one zdecydowanie bardziej ekologiczne i dokładnie wiemy co dodajemy do roślin.

Pilny komunikat Biedronki, natychmiast zwróć lub wyrzuć ich produkt. Polacy nagminnie go kupują, bardzo niepokojąca informacja Pilny komunikat Biedronki, natychmiast zwróć lub wyrzuć ich produkt. Polacy nagminnie go kupują, bardzo niepokojąca informacjaCzytaj dalej

Nawóz działa cuda - pomidory obrodzą niesamowicie

Nawożenie może sprawiać wrażenie skomplikowanego procesu, aczkolwiek jest całkowicie przeciwnie. Przygotowanie domowego nawozu należy do jednej z najprostszych czynności i często nie wymaga zbyt dużej ilości pracy.

Jednym z najlepszych rozwiązań jest nawóz jodowy. Krople jodowe można kupić w każdej aptece, więc nie powinno być problemów z ich dostępnością. Do zrobienia odżywczego specyfiku potrzeba jeszcze wody. Na 10 litrów wody wkrapla się 4 krople. Do pojedynczej rośliny używa się średnio dwóch litrów roztworu, acz trzeba uważać, aby nie skropić nim liści. Te bezpośrednio potraktowane nawozem mogą uschnąć. Poza działaniem odżywczym, jod uchroni rośliny przed infekcjami.

Dzisiaj grzeje:

  1. 40-letni Tomasz w piątkowy wieczór wybrał się na zakupy do Lidla. Nagle kasjerka zapytała o porażającą rzecz, od razu pobladł
  2. Minister edukacji o szczegółach kolejnego roku szkolnego i o nauce zdalnej. Czego można się spodziewać?

Kolejnym produktem przydatnym roślinom jest popiół. Spalona materia roślinna pełna jest minerałów, które potrzebne są pomidorom do wydawania wspaniałych plonów. Wystarczy wymieszać 300 gramów popiołu z 3 litrami wody, wygotować mieszaninę przez 3 godziny i rozcieńczyć 5 litrami. Tak przygotowanym nawozem możemy podlewać pomidorki, które wymagają dodatkowego pożywienia.

Równie wspaniale działają nawozy drożdżowe, które przygotowuje się jeszcze prościej. Wystarczy połączyć drożdże z 3 łyżkami cukru i szklanką wody i odstawić w ciepłe miejsce na godzinę. Po tym czasie rozcieńcz drożdże 10 litrami wody i podlewaj nimi pomidory. Wystarczy pół litra na jeden krzaczek, aby szybko zauważyć pozytywne efekty.

Najlepsze newsy:

  1. Pilna decyzja sądu, chodzi o Jarosława Kaczyńskiego. Na Nowogrodzkiej zrobi się gorąco
  2. Uderzenie było porażające. Samolot awaryjnie lądował na amerykańskim lotnisku. Prawdziwe chwile grozy
  3. Obłędne kotlety lepsze niż schabowy i mielony. Rodzina od razu poprosi o dokładkę, hit gwarantowany
  4. 40-letni Tomasz w piątkowy wieczór wybrał się na zakupy do Lidla. Nagle kasjerka zapytała o porażającą rzecz, od razu pobladł
  5. Postaw ją obok owoców, a pobędziesz się muszek owocówek. Niezawodny sposób, robiły tak nasze babcie
  6. Robert Lewandowski rozgrzał fanki do czerwoności. Odważne zdjęcie z wakacji stało się hitem, dostał nowy pseudonim (FOTO)

Źródło: planetapolska.com

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł