Nawóz, który jest całkowicie naturalnyArchiwum własne

Chcesz uzyskać ogromne zbiory cukinii? 1 popularny składnik czyni cuda

Nawóz jest często obowiązkową częścią hodowli roślin, wszak ziemia, do której sadzimy, nie zawsze jest bogata w minerały. Cukinia jest rośliną, która największe plony da tylko wtedy, kiedy zadbamy o jej odpowiednie nawożenie. Aby tego dokonać wystarczy jeden popularny składnik, który czyni cuda.

Nawóz najczęściej kupujemy w sklepie. Taki sposób jest prosty i wygodny, w końcu wystarczy najczęściej jedna buteleczka ze środkami chemicznymi, która zapewni odpowiedni wzrost roślinom. Niestety, takie rozwiązanie, choć ekonomiczne, nie jest najlepsze. Ciężko do końca stwierdzić co znajduje się w składzioe nawozu, którym podlewamy rośliny. Te często także lądują na talerzu, a my spożywamy przy okazji nieznane chemikalia. O wiele lepszym sposobem jest wykorzystać produkt, który praktycznie każdy z nas trzyma w swojej kuchni. Jego działanie jest porażające, a plony dzięki niemu będą potężne.

Michała zwolnili z pizzerii w Kraśniku. Zemścił się na właścicielce w najbardziej perfidny sposóbMichała zwolnili z pizzerii w Kraśniku. Zemścił się na właścicielce w najbardziej perfidny sposóbCzytaj dalej

Nawóz do cukinii, który z łatwością znajdziesz w każdemu domu

Aby uzyskać odpowiednio duże plony regularne podlewanie może nie wystarczyć. Ziemia może okazać się mocno jałowa, przez co roślina nie będzie miała środków ani energii do odpowiedniego wzrostu. Z pomocą przychodzą nawozy, których wiele rodzai znajdziemy nie tylko w sklepach ale także w naszej kuchni. Produkt, który praktycznie każda gospodyni domowa trzyma w lodówce lub szafce pozwoli wzmocnić cukinię i pozwolić jej urosnąć do ogromnych rozmiarów.

Dzisiaj grzeje:

Kiedy na roślinach zaczną tworzyć się kwiatostany, to znak, że przyszła pora na nawożenie. Jednym z najlepszych środków są drożdże, które ułatwią cukinii wytworzenie dużych plonów. Przygotowanie nawozu jest nadzwyczaj proste. Wystarczy 400 gramów świeżych drożdży rozpuścić w 1 litrze letniej wody. Następnie wystarczy rozpuścić całość w 9 litrach wody i odstawić na jeden dzień w ciepłe miejsce. Po jednej dobie wrzuć do roztworu pół kilograma popiołu i nawóz jest gotowy.

Wystarczy około 1 litra na jedną roślinę, aby w ciągu kilku tygodni zobaczyć ogromną różnicę. Cukinie jakie będziecie zrywać z krzaczków będą tak wielkie, że nie będą mieściły się w koszykach.

Najlepsze newsy:

Źródło: planetapolska

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł