Nawozy domowej robotyYouTube / Goodful

Marnieją ci paprocie i żółkną liście ulubionych domowych kwiatów? Szybko skorzystaj z naszych porad

Każdy kto dba o swoje rośliny doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak istotnym aspektem są nawozy. W sklepach możemy znaleźć szereg specyfików, które mogą okazać się przydatne podczas pielęgnacji. Jednak najlepiej wykorzystać produkty, które posiadamy w domowym zaciszu.

Zdrowe i zadbane rośliny są prawdziwą chlubą każdego domu. Niestety, czasami pojawiają się na nich przebarwienia oraz inne mało estetyczne mankamenty. Te nawozy pomogą Ci w przypadku marniejących paproci i żółknących liści. Tylko nieliczne osoby zdaja sobie sprawę z tego, że domowe produkty można wykorzystać w ten sposób.

Pokroiła ogórka obieraczką do warzyw i wrzuciła 2 składniki. Letnia surówka podbiła serca gościPokroiła ogórka obieraczką do warzyw i wrzuciła 2 składniki. Letnia surówka podbiła serca gościCzytaj dalej

Twoje rośliny pokochają te nietypowe nawozy

Nawozy to podstawa podczas pielęgnowania roślin. Nie musisz jednak ponosić znacznych kosztów. Czasami wystarczy wykorzystać to, co już masz w domu. W przypadku marniejących paproci idealnie sprawdzi się najzwyklejsze mleko. Należy zmieszać je w proporcji 1 do 2 z wodą. Taką miksturą podlewamy je raz w tygodniu.

Żółknące liście również mogą być oznaką tego, że potrzebne nam będą nawozy. Zamiast sklepowych specyfików sprawdzić się mogą pokruszone skorupki jajek zmieszane z wodą. Taką miksturę należy odstawić na dwa dni. Po tym czasie możemy podlać nią rośliny. Jakie nawozy możemy jeszcze przygotować w domu?

Dzisiaj grzeje:

  1. Mszyce niszczą twoje krzewy owocowe? Zasiej obok nich jedną konkretną roślinę
  2. Aż 4 tysiące złotych dodatku dla emeryta i to każdego miesiąca. Coraz więcej seniorów uprawnionych

Nawozy domowej roboty

Mało kto spodziewałby się, że piwo może być bardziej skuteczne w pielęgnacji roślin niż inne nawozy. Drożdże w nich zawarte doskonale je odżywią. W tym celu musimy wymieszać 50 ml niepasteryzowanego piwa z 200 ml wody. Powstałym roztworem polewaj kwiaty. Twoje rośliny z pewnością będą wdzięczne za taką pożywkę. Nie pozostaje nic innego niż przetestowanie tych rozwiązań w praktyce. Ciekawe sposoby na pielęgnacje roślin można znaleźć również na kanale Goodful znajdującym się na platformie YouTube.

Najlepsze newsy:

  1. Kinga Rusin żegna kolegę z DDTVN. "Takich zdjęć już nie będzie"
  2. Jedna kobieta nie żyje, dwie zostały ranne. Dramatyczne wydarzenia w Europie
  3. Polacy masowo i nieświadomie popełniają karygodny błąd przy zakupie mięsa mielonego na kotlety. Decydująca jest 1 cecha
  4. Mąż Maryli Rodowicz zobaczył co gwiazda dodaje do potraw i nie wytrzymał. Tajemnica wyszła na jaw w przykrych okolicznościach
  5. Panna młoda spróbowała weselnego tortu, a potem stało się coś strasznego. Fatalna pomyłka doprowadziła do tragedii
  6. Poważne oskarżenia pod adresem Adama Małysza. Aż trudno w nie uwierzyć, nasz mistrz odpiera zarzuty

Źródło: planetapolska.com

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł