NFZ i jedzenieWykop / użytkownik: Creative300

Zbadali jedzenie podawane w szpitalach, widząc wyniki oniemieli. Nikt nie spodziewał się smutnej prawdy

NFZ odgrywa istotną rolę w naszym kraju. Co prawda zdania dotyczące funkcjonowania ochrony zdrowia są mocno podzielone, jednak nie można zaprzeczyć, że jest ona niezbędna. Posiłki w szpitalach od lat wzbudzają sporo kontrowersji. Analiza dań serwowanych pacjentom może przyprawić o ciarki.

Nie da się ukryć, że NFZ odpowiada za to jak wygląda nasza ochrona zdrowia. Niekiedy pozostawia ona wiele do życzenia. Jednym z powodów jest jedzenie dostarczane pacjentom. Najwyższa Izba Kontroli zbadała "dania" serwowane w szpitalach. Wyniki nie napawają optymizmem.

Skrajnie groźny produkt masowo wycofywany z Biedronki, sieć apeluje do klientów. Pozbądźcie się go jak najszybciejSkrajnie groźny produkt masowo wycofywany z Biedronki, sieć apeluje do klientów. Pozbądźcie się go jak najszybciejCzytaj dalej

NFZ i szpitalne jedzenie

NFZ jest jedną z tych gałęzi, która bez wątpienia nie jest dostatecznie dofinansowana przez państwo. Problem z ochroną zdrowia trwa od dekad, jednak po dzień dzisiejszy nic nie zapowiada poprawy stanu rzeczy. Braki finansowe NFZ przekładają się między innymi na jakość posiłków w szpitalach. Nie od dziś wiadomo, że jedzenie znacząco wpływa na nasze zdrowie. W związku z tym w placówkach ochrony zdrowia powinniśmy otrzymywać dania bogate w składniki odżywcze. Jak w badaniach wypada szpitalne jedzenie?

Za problemy z posiłkami w szpitalach nie odpowiada wyłącznie NFZ. Wynika to również z zarządzania wyższymi jednostkami administracyjnymi państwa oraz od decyzji dyrekcji szpitala. Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę posiłki pacjentów. Okazało się, że często nie były one dostosowane do potrzeb chorych. W części dań wykryto nadmierną ilość soli, która sprzyja, chociażby nadciśnieniu. Zauważono również, że posiłki szpitalne posiadają zbyt wiele witaminy A, która w dużych stężeniach może okazać się toksyczna. Jednak to dopiero początek porażających odkryć Najwyższej Izby Kontroli.

Dzisiaj grzeje:

  1. Szklanka dziennie zapewnia szereg niebywałych korzyści, wszyscy powinniśmy włączyć go do swojej diety
  2. Dramatyczne nagranie z Chin wyciekło do sieci. Ciarki na całym ciele, o krok od tragedii
  3. Doskonała surówka z ogórków kiszonych. Dodatek popularnego warzywa niesamowicie podkręci ich smak

Czym karmieni są pacjenci w szpitalach

Zgodnie z informacjami zawartymi na portalu Zdrowe Pasje, w szpitalnym jedzeniu odkryto produkty, które mogą obciążać organizm walczący o powrót do zdrowia. Chorzy zamiast masła otrzymywali produkt o dumnej nazwie "tłuszcz mleczny do smarowania". Natomiast ser został zastąpiony czymś, co zostało określone jako "suszony hydrolizat białkowy o smaku i aromacie sera". Warto zauważyć, że Najwyższa Izba Kontroli stwierdziła, iż w organach odpowiedzialnych za szpitalne jedzenie nie ma odpowiednich narzędzi do oceny jakości posiłków. Natomiast najgorzej przedstawia się sytuacja w placówkach NFZ, które zdecydowały się na zatrudnienie zewnętrznego cateringu. W niektórych firmach odpowiadających za wyżywienie pacjentów nie było nawet dietetyków.

Błyskawiczna i smakowita napoleonka bez pieczenia. Idealna dla zabieganych łasuchówBłyskawiczna i smakowita napoleonka bez pieczenia. Idealna dla zabieganych łasuchówCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Biedronka ze specjalnym prezentem dla dużej grupy klientów. Platynowe Rabaty pozwolą im na ogromne oszczędności
  2. Wszyscy powinni się przygotować, zacznie się już w drugiej połowie miesiąca. Rolnicy mają mało czasu na zadbanie o uprawy i gospodarstwa
  3. Przejmujące wyznanie Teresy Lipowskiej, rozważa zamieszkanie w domu opieki. W jej lodówce świeci pustkami, a sama nie lubi gotować
  4. Wyszła na jaw niewygodna prawda o Kuchennych Rewolucjach, Grzegorz stracił 25 tysięcy. Czy było warto?
  5. Niespodziewany zwrot akcji u Martyniuków, padły ostateczne słowa. Czy w sławnej willi z piękną kuchnią nastanie spokój?
  6. Oficjalnie: jest decyzja ws. szkół. Drastyczne zmiany dla uczniów i rodziców, od soboty

Źródło: Zdrowe Pasje

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Następny artykuł