Nie żyje mistrz kuchniTwitter / @jamesmartinchef

Nie żyje legendarny szef kuchni. Poruszającymi wpisami pożegnały go największe kulinarne sławy

Albert Roux nie żyje. Słynny kucharz odszedł w wieku 85 lat. Był on mentorem i ogromną inspiracją dla wielu mistrzów kuchni. Przy tej smutnej okoliczności wspomnieli go w mediach społecznościowych Gordon Ramsay, James Martin i Tom Kitchin. Kulinarny świat pogrążył się w żałobie.

Nie żyje jedna z najbardziej legendarnych postaci świata kulinariów. Albert Roux zasłynął za sprawą restauracji Le Gavroche, która jako pierwsza na Wyspach Brytyjskich otrzymała gwiazdkę Michelin. Finalnie doczekała się ich aż trzech.

Albert Roux nie żyje

Ostatnio wspominaliśmy o tym, że nie żyje milioner. Winna była najprawdopodobniej zatruta herbata. Niestety, śmierć dalej zbiera swoje żniwo. W zeszły poniedziałek potwierdzono, że odszedł Albert Roux. Ciężko o bardziej cenionych szefów kuchni.

Informacje o tym, że nie żyje ktoś tak zasłużony, jak Albert Roux zawsze napawają uczuciem smutku. Zgodnie z doniesieniami portalu Radio ZET mistrz kuchni od pewnego czasu nie czuł się zbyt dobrze. Potwierdzali to jego krewni.

Wieści szybko obiegły media. Tak smutne wydarzenie nie mogło pozostać bez komentarza innych wybitnych kucharzy. Wszakże nie żyje osoba, która dla wielu z nich była mentorem i inspiracją. W mediach społecznościowych pojawiły się wpisy upamiętniające legendę kulinariów. Gordon Ramsay zamieścił zdjęcie z Albertem Roux. Opatrzył je następującym wpisem.

McDonald’s właśnie potwierdził. Doskonale wieści, klienci zachwyceniMcDonald’s właśnie potwierdził. Doskonale wieści, klienci zachwyceniCzytaj dalej

To był szef kuchni Albert, Thierry Basset oraz ja we Francji jako para młodych strzelców w wieku 22 lat, pracując dla jednego z najbardziej niesamowitych mentorów, z którymi kiedykolwiek pracowałem. Był twardy, uczciwy, pełen pasji i niesamowicie rozumiejący, co można osiągnąć, słuchając! Powiedział mi wprost: "Zaufaj mi, że słuchałem!" Dziękuję szefowi kuchni — napisał Gordon Ramsey na swoim Instagramie. Informacja o tym, że nie żyje Albert Roux, musiała być dla niego ciosem.

Albert Roux we wspomnieniach szefów kuchni

Nie tylko Gordon Ramsey skomentował przykre doniesienia. Informcja o tym, iż nie żyje ktoś taki jak Albert Roux, musiały odbić się głośnym echem w świecie kulinariów. O mistrzu wspomniał również James Martin.

Taki smutny początek roku. Albert Roux był prawdziwym tytanem kulinarnej sceny w tym kraju. Zainspirował i wyszkolił niektóre z najlepszych i największych nazwisk w branży. Spoczywaj w pokoju. Dzisiaj otworzę butelkę najlepszej czerwieni i podniosę szklankę, a właściwie butelkę dla Ciebie — napisał na swoim Twitterze James Martin. Temat śmierci Alberta Roux poruszył także Tom Kitchin.

Opuścił nas jeden z prawdziwych kulinarnych mistrzów... Szefie kuchni Merci… Myślę o rodzinie Roux i armii szefów kuchni, na których miałeś wpływ przez lata... Będziemy tęsknić, ale nigdy nie zostaniesz zapomniany... Spoczywaj w pokoju — napisał na Twitterze Tom Kitchin.

Z całą pewnością Albert Roux zostanie zapamiętany na zawsze. Gdyby nie on wielu kucharzy nie rozpoczęłoby swojej przygody z kulinariami. Podobnie jak Maciej Kuroń, który zmarł w 2008 roku. Warto upamiętnić słynnego mistrza poprzez przygotowanie niecodziennego smakołyku.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:


Źródła: Radio ZET; Instagram / @gordongram; Twitter / @TomKitchin; Twitter / @jamesmartinchef

Zapraszamy na nasz Instagram

Zobacz nasz najnowszy, smakowity przepis:

Następny artykuł