Niedziela handlowapixabay.com/ccipeggy

Prezydent właśnie podjął decyzję. Zrobimy zakupy spożywcze w niedzielę

Temat niedziel handlowych wzbudza ogromne emocje. Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję i podpisał nowelizację ustawy ustawy o zniesieniu handlu w niedzielę 6 grudnia. Oznacza to, że tego dnia zrobimy zakupy spożywcze we wszystkich sklepach.

Niedziela handlowa to termin, który jest już oznaczony w kalendarzu jako wyjątkowy. Jak wiemy, mało mamy takich niedziel w ciągu roku. Z uwagi na czas związany z koronawirusem oraz dodatkowymi obostrzeniami, wiele osób domagało się przywrócenia niedziel handlowych. Jednak podział na niedziele niehandlowe oraz handlowe dalej obowiązuje, natomiast najbliższa niedziela okaże się być handlowa.Wstępne informacje na ten temat podawaliśmy już w tym wpisie.

Gessler wprowadziła kilka zmian do przepisu na pastę jajeczną. Efekt zachwycaGessler wprowadziła kilka zmian do przepisu na pastę jajeczną. Efekt zachwycaCzytaj dalej

Niedziela handlowa będzie miała miejsce 6 grudnia

Jak się okazuje, Związkowcy z Solidarności Banków, Handlu i Ubezpieczeń apelowali do naszego prezydenta Andrzeja Dudy o podpisanie nowelizacji ustawy o zniesienie handlu w niedzielę 6 grudnia. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że ich zdaniem miał on podpisać dokument dopiero w poniedziałek 7 grudnia.

Andrzej Duda podpisał umowę wcześniej, co oznacza, że 6 grudnia będzie miała miejsce niedziela handlowa, w której trakcie na spokojnie zrobimy świąteczne zakupy. Przez wiele środowisk taki krok uznawany jest za ukłon w stronę sprzedawców oraz siedzi handlowych.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Postulaty o niedziele handlowe przez cały grudzień

Organizacje branżowe postulowały, aby wszystkie niedziele w grudniu były handlowe, co pomogłoby im w małym stopniu nadrobić straty i podnieść funkcjonowanie własnych biznesów. Póki co zapadła decyzja jedynie w odniesieniu do najbliższej niedzieli 6 grudnia.

Z uwagi na ciężką sytuację gospodarczą, dla wielu branż każdy dzień pracy jest na wagę złota. Biorąc również pod uwagę, że galerie oraz wiele sklepów otworzyło się po krótkim zamknięciu, byłaby to idealna okazja na nadrobienie, chociaż części strat. Pojawił się jednak projekt, który zakładałby jedynie niedziele handlowe w 2021 roku, o czym przeczytacie w tym artykule.

Jakie sklepy będą otwarte 6 grudnia?

Cenną informacją jest to, że otwarte będą wszystkie sklepy. Zarówno te spożywcze jak i przemysłowe. W ten weekend galerie z pewnością nie będą świecić pustkami, jednak warto wziąć pod uwagę, że owo rozwiązanie zostało wcielone w życie po to, żeby rozłożyć ruch klientów między sklepami w całych miastach. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak wygląda przedświąteczna gorączka.

To również ukłon w stronę osób, które pracują w ciągu tygodnia i niestety weekend jest dla nich jedyną możliwością na zrealizowanie zakupów. Władze liczą na to, że dodatkowa niedziela pozwoli zminimalizować ilość osób w sklepach przed samymi świętami.

Przypominamy o szczególnej ostrożności ze względu na panującą obecnie epidemię koronawirusa. Zachowajmy odstępy między innymi klientami w sklepach, pilnujmy regularnej dezynfekcji rąk oraz zasłaniajmy usta i nos.

Co więcej, stosujmy się do obowiązków narzuconych ze strony sklepów, co do limitu osób, które mogą zostać wpuszczone do środka. To zdecydowanie ułatwi nam wszystkim sprawne realizowanie zakupów. Wiele miejsc zastrzega sobie również obowiązek zabierania koszyka po wejściu na teren sklepu, co ułatwia liczenie obecnych w środku klientów. Wyrozumiałość z naszej strony, ze strony klientów, jest w tym czasie nieoceniona. Te wszystkie praktyki pozwolą nam w pełni korzystać z miejsc usługowych, a przy tym pomogą w utrzymaniu bezpieczeństwa i porządku.

Przenigdy nie wyrzucaj skórki z pomarańczy. Ma genialne zastosowanie, które zachwyci każdegoPrzenigdy nie wyrzucaj skórki z pomarańczy. Ma genialne zastosowanie, które zachwyci każdegoCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: o2.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł