SupermarketFlickr / licencja: CC 2.0

W sierpniu tylko 1 niedziela handlowa. Jednak na tapecie nowy projekt, możliwy powrót do wcześniejszych ustaleń

Przyszedł ten moment, kiedy brakuje nam w lodówce kilku ważnych składników, patrzymy na kalendarz i zadajemy sobie bardzo istotne pytanie. Czy dzisiaj jest niedziela handlowa? Znamy odpowiedź na to pytanie i plany co do ewentualnych zmian w ich terminarzu.

Niedziela handlowa bądź niehandlowa jest zagadnieniem, które jest na ustach wszystkich w czasie pandemii. Ze względu na kolejne obostrzenia oraz coraz bardziej restrykcyjne wymogi sanitarne wiele osób chciałoby, aby każda niedziela była dniem, w którym swobodnie możemy zrobić zakupy. Takie rozwiązanie mogłoby pomóc zmniejszyć tłok w sklepach oraz ułatwić zachowanie bezpieczeństwa na terenie marketów. Wszyscy wiemy, jak wygląda sobotnie popołudnie w sklepach typu Lidl czy Biedronka, kiedy to pół miasta przypomina sobie, że ma pustą lodówkę. Niedawno pojawił się projekt, który zakłada, ze ta sytuacja ulegnie zmianie.

Raptownie zastygł i zamarł zbierając grzyby. Błyski pod ściółką zapamięta do końca życia, znalazł ich źródłoRaptownie zastygł i zamarł zbierając grzyby. Błyski pod ściółką zapamięta do końca życia, znalazł ich źródłoCzytaj dalej

Czy dzisiaj jest niedziela handlowa?

Nie tylko klienci życzyliby sobie, aby wróciły niedziele, w których sklepy stoją przed nami otworem. Także Rada Przedsiębiorców jest zdania, że takie rozwiązanie może mieć wiele pozytywnych skutków. Wśród nich znajdziemy między innymi pozytywny wpływ na polską gospodarkę w czasie pandemicznego kryzysu. Rada Przedsiębiorców wydawała nawet specjalny apel w tej sprawie: - Apelujemy więc o otwarcie sklepów w niedzielę w czasie stanu zagrożenia epidemicznego oraz przez 180 dni po jego odwołaniu. Zawieszenie zakazu handlu pozwoli ochronić większą liczbę miejsc pracy w handlu i branżach ściśle z nim współpracujących, zwiększy sprzedaż oraz poprawi bezpieczeństwo sanitarne w czasie zakupów. Według założeń, takie rozwiązanie nie sprawiłoby, że pracownicy pracowaliby w każdą niedzielę.

Projekt zakłada, że 2 niedziele w miesiącu zawsze byłyby wolne, a dodatkowo każda, która jednocześnie jest świętem.

W sierpniu możemy jednak spodziewać się jedynie jednej niedzieli, która będzie handlowa. Czy to już dzisiaj? Czy możemy liczyć na powrót do regularnych zakupów w niedzielę?

Dzisiaj grzeje:

  1. Potwierdzono najczarniejszy scenariusz. Modlitwy nie wystarczyły, nie żyje
  2. Dzisiaj ponad 800 zakażeń. Od jutra wchodzą bardzo poważne, uciążliwe obostrzenia
  3. Próbował wejść z dziećmi na wspólny posiłek. Wyprosili go razem z nimi, poszło właśnie o dzieci

Dzisiejsza niedziela jest niehandlowa, oznacza to, że nie zrobimy zakupów w sklepach wielkopowierzchniowych jak Lidl, Auchan czy Biedronka. Najbliższa niedziela handlowa wypada 30 sierpnia. W czerwcu rząd wydał oświadczenie, z którego wynika, że nie jest rozważany powrót do regularnych niedziel handlowych. Mimo to, jak podaje Fakt, do Rady Dialogu Społecznego miał niedawno wpłynąć wniosek o zniesieniu zakazu handlu w niedziele na czas pandemii i 180 dni po jej zakończeniu.

Przewidujemy ekstremalny szturm na Biedronkę. Wszystko przez 12+12, tłumy przy kasach są niemal pewnePrzewidujemy ekstremalny szturm na Biedronkę. Wszystko przez 12+12, tłumy przy kasach są niemal pewneCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Mocne starcie Magdaleny Ogórek z posłanką na antenie TVP Info. "Wymaga tego podstawowy szacunek"
  2. Niewinna zabawa zamieniła się w horror. Turyści w Łebie byli świadkami prawdziwego dramatu
  3. Pani Krysia ze sklepiku znanego z "Rancza" zarabia kosmiczne pieniądze. Są tak wielkie, że jej riposta zwala z nóg
  4. Wrzuć na noc do toalety ząbek czosnku. Rano oniemiejesz widząc co się stało
  5. Porażające zdjęcia znad Bałtyku z dzisiaj. 23 pilne interwencje, komunikat leci z samochodu, nie mieści się w głowie, co dzieje się w restauracjach
  6. Robert Lewandowski bohaterem Bayernu. Co za uderzenie, prawdziwa klasa (WIDEO)

Źródło: 02.pl

Po ciekawe treści kulinarne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł